Tymai plinta toliau: Vilniuje susirgo jaunas gydytojas

Itin žaibiškai plintantys tymai, panašu, guldo lietuvius į ligos patalą. Sunki liga, pasireiškianti aukšta temperatūra, vangumu, bloga savijauta ir bėrimais, nusitaikė ir į medikus.

Naujienų portalui tv3.lt Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė spaudai Justina Petravičienė patvirtino žinanti faktą apie tai, kad kovo 30-ąją vienam ligoninės rezidentui nustatyti tymai.

„Kai gavome informaciją apie diagnozę, buvo kreiptasi į Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą. Gautas atsakymas buvo teigiamas – gydytojas rezidentas susirgo tymais.

Po šio fakto buvo informuoti visi galimai kontaktą su gydytoju turėję kolegos. Jų, mūsų žiniomis, buvo apie 40“, – komentavo ligoninės atstovė.

Ji iki šiol nežinanti, ar rezidentas grįžo į darbą, ar iki šiol turi nedarbingumą.

Tymai sparčiai plinta 

Tymai nesustabdomu greičiu pasiglemžia vis naujus Lietuvos rajonus. Nuo šių metų pradžios jau susirgo per 400 žmonių. Sergančiųjų daugėja jau ne tik Kauno ir Vilniaus apskrityse, virusas vis giliau skverbiasi ir į Klaipėdą. O prie ligos plitimo prisideda ir medikai.

Net dvylika procentų užsikrėtusiųjų tymais yra medikai. Sveikatos apsaugos sistemos valdininkai gydytojus kaltina, kad dažnas dirba nepasiskiepijęs.

„Patys medikai turi tokį požiūrį, darbdavys nevykdo ministro įsakymo, kurį reikia vykdyti, o ne galvoti, kaip daryti, rezultatus turime tokius.

Nebuvo pasiruošusi visuomenė, ir medikai, pamiršo, kad gali atsirasti tymų infekcija, kurių eilę metų nebuvo. Medikai-gydytojai, slaugytojos, jie serga tymais, yra kontaktiniai asmenys. Sirgdamas medikas gali platinti virusą, apkrėsti savo pacientus“, – sakė Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Tuo metu medikai savo kaltės dėl tymų platinimo kratosi. Dalis jų tvirtina, kad negali pasiskiepyti, nes trūksta vakcinų. Kitų vadovybė esą nemokamai neskiepija, kol negauna laboratorinio patvirtinimo, kad medikas bendravo su tikrai tymais sergančiu pacientu, o tokio tyrimo rezultatų tenka laukti daugiau nei savaitę.

REKLAMA

„Mes kiekvieną dieną turime kontaktą. Ir aš turėjau šiandien kontaktą su tymais. Mes visi esam pasiskiepiję, nors ir vaikystėje buvome. Nors jaunesni daktarai turi turėti imunitetą, jie nesiskiepija“, – tikino Šeimos gydytojų draugijos atstovė Daiva Makaravičienė.

Dėl šalyje plintančių tymų ir to, kad platintojais tapo net ir gydytojai, opozicija kaltina vyriausybę. Verygos vadovaujama ministerija esą visiškai nesusitvarko su tymų protrūkiu.

„Niujorke JAV buvo atvejis nustatytas 152, paskelbta nepaprastoji padėtis, apribota lankymo vietos jaunimo ir vaikų. Mes situacijos nevaldom“, – tikino parlamentaras Antanas Matulas.

Medikai turi gydyti pacientus, o ne patys užsikrėtę platinti ligą, tačiau sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė visų medikų profilaktiškai paskiepyti nesirengia.

„Jei skiepysi paskiepytą ir imunitetą turintį žmogų, reiškia išmeti vakciną, tas vakcinavimas yra visiškai bevaisis, neduos jokios naudos. Imti ir plačia ranka skiepyti visus nėra prasmės“, – sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-04-08 12:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kovai su Rusija isleidus visas babkes dabar turesime kruva epidemiju.
Reikia padekoti JAV politikai Ukrainoje kur prasidejo tymu epidemija.
Atsakyti
-3

K
Ko verkem
2019-04-08 15:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ligas parsinese iš supistos Ukrainos gerbkite kaimynus ir nedejuokite !!!!
Atsakyti
-1

R
Rezidentė
2019-04-13 20:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pačios gydimo įstaigos besirūpina savo darbuotojais, vengia juos skiepyti mokamomis vakcinomis, netikrina jų atsparumo šiai ligai ir žaidžia su kitų žmonių likimais, juk yra daug tokių nekaltų, gležnų gyvybių, kurios net norint negali apsisaugoti. Manau gydymo įstaigos, kurios nesirūpina savo darbuotojais turi būti baudžiamos. Patys darbuotojai tuvi viešinti įstaigų neatsakingumą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų