Medikai – klastingos infekcijos aukos: serga ir platina ligą

Tymai pasiglemžia vis naujas Lietuvos teritorijas ir vis labiau plinta Žemaitijoje. O tarp susirgusiųjų daugiau kaip dešimtadalis – patys medikai. Žmonės, kurie turi mus gydyti, patys tampa užkrato platintojais. Valdžia kaltina medikus, kad šie nesiskiepija. Pastarieji atšauna, kad skiepytųsi, jei įstaigų vadovai apmokėtų ir netrūktų vakcinų.

Tymai nesustabdomu greičiu pasiglemžia vis naujus Lietuvos rajonus. Nuo šių metų pradžios jau susirgo per 400 žmonių. Sergančiųjų daugėja jau ne tik Kauno ir Vilniaus apskrityse, virusas vis giliau skverbiasi ir į Klaipėdą. O prie ligos plitimo prisideda ir medikai. Net dvylika procentų užsikrėtusiųjų tymais yra medikai. Sveikatos apsaugos sistemos valdininkai gydytojus kaltina, kad dažnas dirba nepasiskiepijęs.

„Patys medikai turi tokį požiūrį, darbdavys nevykdo ministro įsakymo, kurį reikia vykdyti, o ne galvoti, kaip daryti, rezultatus turime tokius. Nebuvo pasiruošusi visuomenė, ir medikai, pamiršo, kad gali atsirasti tymų infekcija, kurių eilę metų nebuvo. Medikai-gydytojai, slaugytojos, jie serga tymais, yra kontaktiniai asmenys. Sirgdamas medikas gali platinti virusą, apkrėsti savo pacientus“, – sakė Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė.

Tuo metu medikai savo kaltės dėl tymų platinimo kratosi. Dalis jų tvirtina, kad negali pasiskiepyti, nes trūksta vakcinų. Kitų vadovybė esą nemokamai neskiepija, kol negauna laboratorinio patvirtinimo, kad medikas bendravo su tikrai tymais sergančiu pacientu, o tokio tyrimo rezultatų tenka laukti daugiau nei savaitę.

„Mes kiekvieną dieną turime kontaktą. Ir aš turėjau šiandien kontaktą su tymais. Mes visi esam pasiskiepiję, nors ir vaikystėje buvome. Nors jaunesni daktarai turi turėti imunitetą, jie nesiskiepija“, – tikino Šeimos gydytojų draugijos atstovė Daiva Makaravičienė.

Dėl šalyje plintančių tymų ir to, kad platintojais tapo net ir gydytojai, opozicija kaltina vyriausybę. Verygos vadovaujama ministerija esą visiškai nesusitvarko su tymų protrūkiu.

REKLAMA

„Niujorke JAV buvo atvejis nustatytas 152, paskelbta nepaprastoji padėtis, apribota lankymo vietos jaunimo ir vaikų. Mes situacijos nevaldom“, – tikino parlamentaras Antanas Matulas.

Medikai turi gydyti pacientus, o ne patys užsikrėtę platinti ligą, tačiau sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė visų medikų profilaktiškai paskiepyti nesirengia.

„Jei skiepysi paskiepytą ir imunitetą turintį žmogų, reiškia išmeti vakciną, tas vakcinavimas yra visiškai bevaisis, neduos jokios naudos. Imti ir plačia ranka skiepyti visus nėra prasmės“, – sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.


Rašyti komentarą...
N
Nomeda
2019-04-07 08:33:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Jūs, Eva, turite kompetenciją nustatyti žmogaus psichinę būklę?! (Retorinis klausimas, neatsakinėkit). #stop #patyčios
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų