REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelio prekybos ir verslo centrų valdytoja „Resolution Property Management“ užsitraukė ne tik nuomininkų, bet ir tų centrų savininkų nemalonę.

REKLAMA
REKLAMA

Šiomis dienomis kantrybė trūko ir Herkaus galerijos savininkams. Jie pareiškė nutraukiantys sutartį su „Resolution“. Atvirame laiške smulkiai išdėsto tokio sprendimo priežastis.

REKLAMA

Piktas laiškas

UAB „Talesta“, kuriai priklauso Klaipėdos prekybos ir verslo centro Herkaus galerija, su „Resolution“ buvo sudariusi turto valdymo sutartį.

Anot raštą pasirašiusios „Talestos“ vadovės Aistės Valiūtės, Herkaus galerijos valdytojai neturi aiškiai apibrėžtų funkcijų ir atsakomybės ribų, todėl dėl daugelio klausimų tenka kreiptis į centrinį biurą. Darbas organizuojamas chaotiškai. Nėra laiku sprendžiami einamieji klausimai, netvarkoma objekto pajamų ir išlaidų apskaita. Valdymo ataskaitos pateikiamos vėluojant arba visai nepateikiamos. Iš objekto subrangovų neišreikalaujama kokybiškai atlikti darbų ir dėl to suprastėjo pastato valdymas. Be to, galimi nuomininkai nukreipiami ne į Herkaus galeriją, bet į kitus centrus.

REKLAMA
REKLAMA

„Resolution“ į dalykinius susitikimus su „Talesta“ atvykdavo nepasiruošusi, neturėdavo pakankamai kompetencijos klausimams spręsti, todėl nuolat buvo prašoma kitų susitikimų, o į juos atvykdavo jau kiti žmonės“, – rašoma laiške.

„Jūs asmeniškai organizavote šios sutarties nutraukimą, mums mesdami absurdiškus katinimus norėdami nuslėpti savo darbo broką, mums padarytus veiklos nuostolius bei maskuodami valdymo betvarkę nuo jūsų įmonės vadovybės ir akcininkų“, – rašoma sutarties nutraukimo pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Talesta“ savininkas Stanislovas Valius nieko negražino. Pasak jo, „Resolution“ nuo pat sutarties pasirašymo dienos nevykdė sutarties. Tokia partnerystė nešė vienus nuostolius.

„Manau, kad silpniausia šios bendrovės vieta – valdymas, – teigė S. Valius. – Suformuota komanda nemoka tinkamai atlikti savo pareigų. Į Klaipėdą atsiųsti žmonės visiškai nesugebėjo dirbti, neišmanė, kaip valdyti centrus, kaip pritraukti nuomininkus. Juk dabar nuomininkai patys neateina, reikia jų ieškoti. Pasakysiu tiesiai: „Resolution“ vadovas Sigitas Jautakis yra pliurpalas – jis visiškai neturi vadovo sugebėjimų. Todėl mūsų tolesnis bendradarbiavimas galimas tik tuo atveju, jei derybose „Resolution“ neatstovaus šis žmogus.“

REKLAMA

Bendradarbiavimu su „Resolution“ nepatenkinti ir „Kauno Akropolio“ nuomininkai. Nepanorę būti įvardyti „Ekonomika.lt“ jie pasakojo apie ne itin švarius dalykus, kurie vyksta už šios bendrovės durų.

„Resolution„ už atvestus nuomininkus gauna didelius komisinius, tad jie suinteresuoti, kad senesni ir mažesnėms bendrovėms atstovaujantys nuomininkai trauktųsi ir užleistų vietą kitiems, – atviravo pašnekovai. – Juk „Kauno Akropolio“ vieta yra aukso vertės. Todėl savavališkai keičia nuomos kainas, imasi kitų priemonių. Tarkim, reikalauja „atkato" ir jį gauna. Esame suskaičiavę, kad per metus tokiu būdu surenkama apie 600 tūkst. litų.“

REKLAMA

Nuomininkai skundžiasi

„Kauno Akropolio“ nuomininkai skundėsi, kad žengdami į šį prekybos centrą priversti pasirašyti drastiškas sutartis. Mažesnių nuomos įkainių derybomis pavyksta išsireikalauti tik didiesiems prekybininkams.

Apie sutartis, kuriomis nustatomos nuomos sąlygos, Kauno „Akropolio“ komercinių patalpų nuomininkai pasakoja neslėpdami pasipiktinimo. Beveik visi skundžiasi, kad šiuose dokumentuose numatytos itin griežtos sąlygos, kurias pažeidęs nuomininkas įsipareigoja mokėti gana dideles netesybas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbama, kad jeigu įmonė nebeturėtų iš ko mokėti nuomos mokesčio ir norėtų nutraukti sutartį, net ir nebedirbdama „Kauno Akropolyje“ ji turėtų sumokėti baudą. Be to, iš kai kurių parduotuvių reikalaujama sumokėti nuomos mokestį už tris mėnesius į priekį. Pavėlavus sumokėti nuomos arba komunalinius mokesčius skaičiuojami delspinigiai.

„Mums pakiša tokias sutartis, kad ne tik aš, bet ir mano vaikai negalės iš to centro pasitraukti ir mokės tokią nuomos kainą, kad tik jai ir teuždirbsime“,– kalbėjo vienas nuomininkas.

REKLAMA

Tie, kam toks bendradarbiavimas nepatinka, imasi drastiškų priemonių. Štai sausio pabaigoje, praėjus vos metams nuo garsiojo prekybininkų streiko, pakrikštyto žaliuzių nuleidimo akcija, „Kauno Akropolio“ komplekse vėl nustojo veikti kelių operatorių valdomos avalynės ir drabužių parduotuvės.

„Ekonomika.lt“ kalbinamas „Resolution“ direktorius S. Jautakis nepaneigė, kad nesutarimų gali būti dėl patalpų nuomos kainų, tačiau išsamiau komentuoti atsisakė, nes „sutartimi esame įsipareigoję nepažeisti konfidencialumo principo“.

REKLAMA

Tačiau, pasak vieno iš streikuotojų, „Resolution“ į derybas neina, nes „Akropolis“ yra užėmęs strategiškai nepakeičiamą vietą Kauno centre. O nesutarimai su patalpų savininke Vokietijos kapitalo nekilnojamojo turto valdytoja „Deka Immobilien Investment GmbH“ kilo dėl to, kad šioji, devynis mėnesius žadėjusi, jog nuo 2011 m. sausio taikys kainos nuolaidas, pažadų netesėjo.

Streiką organizavo trys stambūs prekybos operatoriai: „Danbalt“, „Armitana“ ir „Lėvuo“.

Nemažai tuščių patalpų

Panašus 13 parduotuvių streikas „Kauno Akropolyje“ porą savaičių vyko 2009 m. spalį. Tąsyk akcijos organizatoriai aiškino, kad patalpų nuomotojas, nepaisydamas susitarimo, panaikino išsiderėtas nuomos kainos lengvatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kažkodėl Vilniaus „Akropolio“ valdytojai panašių problemų nesulaukia, nors sostinės prekybos ir pramogų centre visos prekybos patalpos išnuomotos“, – apgailestauja pašnekovas.

Pasak buvusio „Kauno Akropolio“ nuomininko, didžiausia bėda, kad „Resolution“ nėra patalpų savininkų, tik samdyti turto valdytojai. „Todėl jiems nusišvilpti, yra nuomininkai ar ne. Jie gauna fiksuotą mokestį ir nesuka galvos“, – kalbėjo vieno parduotuvių tinklo savininkas.Daugiau kaip prieš metus pasitraukęs nuomininkas tvirtino, kad jo nuomuotos patalpos iki šiol tuščios.

REKLAMA

„Ekonomika.lt“ duomenimis, „Kauno Akropolyje“ dar esama per 8 proc. neišnuomotų prekybai skirtų patalpų.

Tąkart „Kauno Akropolyje“ streikavo bendrovė „Armitana“, kuriai priklauso „Žygio batai“, „Step Top“, „Salamander“, taip pat bendrovės „Danbalt International“ („Este“, „Wawa“, „Danija“, „Vero moda“, „Fam Club“, „Only“, „Puma“) ir „Pergamas“ („Lee“ ir „Wrangler“).

Tų pačių 2009 metų spalį net 16 nuomininkų pasitraukė iš „Resolution" valdomo prekybos centro BIG. Dabar – ir Klaipėdos „Mega Plaza“. Ir Vilniaus BIG patalpos stovi pustuštės.

REKLAMA

FAKTAI:

Kauno „Akropolyje“ 2009 metais duris užvėrė 26 parduotuvės, jų vietas užpildė kiti prekybininkai.

Kauno „Akropolio“ bendras plotas sudaro 80 tūkst. kv. m.

Dirba arti 300 nuomininkų – parduotuvės, restoranai ir kavinės, laisvalaikio pramogų teikėjai ir biurai.

Tarp nuomininkų yra žinomų prekių ženklų – „Maxima“, „Zara“, „Apranga“, „New Yorker“, „Mexx“, „Deichmann“, „Pizza Hut“, KFC, „S.Oliver“ ir kitų valdytojų.

Prekybos ir pramogų centre taip pat yra ledo arena, boulingo klubas „Apollo“ ir kino centras „Forum Cinemas“.

REKLAMA
REKLAMA

2008 m. Kauno „Akropolio“ nuomininkų bendra apyvarta siekė 743,8 mln. litų.

„Resolution Property Management“ valdomų objektų plotas Baltijos šalyse sudaro 500 000 kv. m, dirbama su 1 700 nuomininkų ir 90 eksploatacines paslaugas teikiančių įmonių. Pagrindiniai bendrovės klientai yra didžiausi užsienio investuotojai Baltijos šalyse – „Deka Immobilien“, „Homburg“, „Baltic Property Trust“ ir kiti.

Kauno PPC „Akropolis“ yra jau antra „Deka Immobilien GmbH" investicija Lietuvoje. 2007 metų pavasarį fondas įsigijo Vilniaus prekybos centrą „BIG Vilnius“.

Nuo 2009 m. vasario bendrovės akcininke tapo Skandinavijos nekilnojamojo turto konsultacijų lyderė „Newsec“. „Resolution Property Management“ priklauso įmonių grupei „Re&Solution“.

Be Kauno PPC „Akropolis“, „Resolution Property Management“ valdo Vilniaus prekybos centrus „BIG Vilnius“ ir „Gedimino 20“, Utenos MGC „Aušra“, Klaipėdos prekybos centrą „Mega Plaza“, Rygos „Jugla centrs“, „Barona centrs“, Rytų Latvijos prekybos tinklą „Elvi“, Talino „Scala City“ ir t.t.

Be prekybos centrų, nemažą valdomo portfelio dalį sudaro verslo centrai. Vien investicinis fondas „Homburg“ yra patikėjęs bendrovei „Re&Solution Property Management“ valdyti 54 pastatus daugiau nei 40 Baltijos miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų