REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
prabanga ir skurdas Lietuvoje (nuotr. tv3.lt)

Visai gali būti, kad mūsų šalies gatvėse pamatyti prabangių ir dešimtis tūkstančių eurų kainuojančių „Maserati“ automobilių galėsime vis dažniau.

12

Visai gali būti, kad mūsų šalies gatvėse pamatyti prabangių ir dešimtis tūkstančių eurų kainuojančių „Maserati“ automobilių galėsime vis dažniau.

REKLAMA

Tarptautinė strateginių rinkos tyrimu bendrovė „Euromonitor“ skaičiuoja, kad Lietuvoje daugiau nei 5 mln. dolerių turtą jau turi sukaupę 337 lietuviai. Vidutiniškai kiekvienas jų turi po 15 su puse milijonų dolerių.

Milijonierių skaičius mūsų šalyje auga jau ne vienus metus.

„Jeigu tendencijos išliks panašios, t. y. nebus jokių ekonominių svyravimų, ženklių krizių tai jų sėkmingai ir didės. Tikimasi, kad pagal ilgalaikes prognozes jų gali padvigubėti“, – teigia „Euromonitor International“ atstovė Ramunė Verikaitė.

Prognozuojama, kad per ateinančius 10 metų augs ir turtingiausių šalies gyventojų valdomas turtas, kuris sudarys apie 10 procentų bendro, kiek daugiau nei 63-im mlrd. dolerių vertinamo, Lietuvos turto.

REKLAMA
REKLAMA

„Bendrai jie valdo 7,5 proc. viso turto. Ir kai mes kalbame apie turtą, mes turime omenyje turtą be įsipareigojimų. Grynasis turtas. Jis apima tiek nekilnojamąjį turtą, tiek įvairias akcijas, investicijas, prabangius automobilius“, – teigia R. Verikaitė.

REKLAMA

Lenkiame latvius

Likusi dalis tenka 2,3 mln. Lietuvos suaugusiems šalies gyventojams.

Palyginti Latvijoje šiuo metu gyvena 265 multimilijonieriai, Estijoje vienu daugiau nei Lietuvoje – 338. Tiesa, jie jau sukaupę apie 10 procentų viso estų turto.

Vienos didžiausių turto valdymo grupės Lietuvoje direktorė sako, pastebima tendencija, jog į multimilijonierių klubą vis dažniau įstoja ne tik patyrę verslo rykliai, bet ir turtus greitai susikrovę ar paveldėję ambicingi jaunuoliai.

„Pasaulis dabar labai daug kalba apie ateities specialybes, kurios vienareikšmiškai susijusios su informacinėmis technologijomis, su dirbtiniu intelektu, biotechnologijomis ir panašiai“, – sako „INVL Finasta“ vadovė Asta Muroškaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Skurstančiųjų – beveik tiek pat, kiek gyvena Vilniuje

O „Maisto banko“ sandėliuose darbo netrūksta. Jeigu multimilijonierių skaičius auga, tai maisto paramą vienokia ar kitokia forma iš čia gaunančių asmenų skaičius nesikeičia jau ne vienus metus ir siekia 200 000 žmonių.

„Net ir sumažėjus emigracijai ir bedarbystei, kylant ekonomikai – žmonių, kuriems reikia padėti nemažėja ir mes dirbame pilnais apsisukimais“, – sako „Maisto banko“ atstovas Vaidotas Ilgius.

Statistikos departamento duomenimis, žemiau skurdo rizikos ribos vis dar gyvena arti ketvirtadalio šalies gyventojų. Maždaug tiek žmonių gyvena Vilniuje. Jų mėnesio pajamos tesudaro 307 eurus ir mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atskirtis didėja visoje Europos Sąjungoje

Šis procentas nekinta jau daugelį metų ir atspindi vieną didžiausių atskirčių tarp turtingų ir vargšų Europos Sąjungoje.

„Deja, bet ji didėja. Daug kam atrodo paradoksalu, kad augant ekonomikai šiek tiek didėja. Jeigu buvo 20, 21 procentas tai dabar jau virš 23 procentų, o tai tereiškia tik tai, kad žmonės, kurių pajamos labai mažos tai jos auga pernelyg lėtai, kad vytusi skurdo ribos augimą“, – įsitikinęs ekonomistas Romas Lazutka.

Naujausiais duomenimis, 50 procentų šalies dirbančiųjų gauna iki 725 eurų algą. Tuo tarpu daugiau nei 6000 eurų uždirba vos daugiau nei dešimtadalis procento lietuvių.

Daugiau – TV3 reportaže:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų