REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiantis Viktorijos ir Lauryno Suodaičio viešiems nesutarimams dėl vaiko globos, naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos Respublikoje galioja teisės aktais numatytos taisyklės, kaip tėvai skyrybų arba santykių krizės akivaizdoje turi bendrauti su vaikais.

Tęsiantis Viktorijos ir Lauryno Suodaičio viešiems nesutarimams dėl vaiko globos, naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvos Respublikoje galioja teisės aktais numatytos taisyklės, kaip tėvai skyrybų arba santykių krizės akivaizdoje turi bendrauti su vaikais.

REKLAMA

Primename, kad pastaruoju metu santykių krizę išgyvenanti šeima viešai pasakoja apie tai, kiek laiko vaiko tėčiui Laurynui Suodaičiui galima būti su vaiku. Jo teigimu, į susitikimus septynių mėnesių kūdikį atveža auklė, tačiau vyras prisipažįsta siekiantis globos lygiomis teisėmis.

Savo ruožtu V.Siegel viešai tvirtina, kad ji negali pasitikėti vaiko tėčiu ir atiduoti vaiko nakčiai, nes šis dar per mažas.

Aiškinasi teisėsauga

Pasiteiravome Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Pagalbos vaikams ir šeimoms skyriaus vyresniosios patarėjos Ugnės Klingerės, kaip turėtų būti tiksliai paskirstoma, kiek laiko turėtų kūdikis praleisti su tėvais skyrybų ar santykių krizės metu, kai tėvai gyvena atskirai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip aiškina ekspertė, net po galimai įvykusio smurto, jei vaikas jo nepatyrė, tėvų teisė su vaikais matytis ir bendrauti išlieka: „Jeigu vienas iš tėvų smurtavo prieš kitą, tokiu atveju, kol teisėsauga aiškinasi visas įvykių aplinkybes, įtariamajam smurtu gali būti taikomos kardomosios priemonės, dažnai ribojančios suaugusiųjų bendravimą.

REKLAMA

Jei dėl kardomųjų priemonių nėra apribotas galimai smurtavusio tėvo ar mamos bendravimas su vaiku, dėl visų bendravimo aplinkybių – susitikimų dažnumo, vietos, trukmės ir kt. –  tėvai turėtų nuspręsti drauge, jiems susitarti gali padėti vaiko teisių gynėjai, mediatoriai, o nepavykstant rasti vieningų sprendimų, laikiną privalomą bendravimo su vaiku tvarką gali nustatyti teismas.

Minėtomis aplinkybėmis, vaiko susitikimas su vienu iš tėvų, kuris įtariamas smurtu, gali vykti lydint ir stebint artimiems žmonėms arba specialistams – tai taip pat turėtų būti nuspręsta teisminiu keliu“, – teigia pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kviečia tartis su specialistais

Vaiko teisių gynėjai primena, jog abu tėvai savo pareigas vaikui vykdo tiek gyvendami drauge, tiek skyriumi.

Visi sprendimai dėl vaiko sveikatos, gydymo, kokią mokyklą ir būrelius vaikas lankys bei kiti svarbūs klausimai, yra priimami abiejų tėvų, nesvarbu su kuriuo iš jų nustatyta vaiko gyvenamoji vieta.

Jeigu tėvams kyla kokių nors klausimų ar abejonių, visada galima pasitarti su vaiko teisių gynėjais ir sužinoti, kur kreiptis pagalbos.

Dar kartą primename, jog vaikui reikalingi abu tėvai ir vien dėl savo vaiko gerovės verta stengtis paminti nuoskaudas ir išlaikyti darnų tarpusavio ryšį, nes vaiko interesai turėtų būti aukščiau visų nesutarimų.

Ekspertai paaiškino, ką reikia daryti, kai vienas yra įtariamas smurtu prieš savo sutuoktinį. O kai abu sutuoktiniai ( kaip yra šios šeimos atveju) yra įtariami smurtu vienas prieš kitą? Čia jau ekspertai nebeįveikia paaiškinti:). Dar toks pastebėjimas. Kai vaikas tėčio rankose, tai jis visą laiką ir būna su tėčiu, o kai pas mamą - trijų auklių globoje. Manau, kad kiekvienam aišku su kuo turėtų gyventi vaikas, kad jis būtų laimingas.
tai kad ji jo neaugina aukles augina dar ir nakti aule buna tai ko tevas negali ziuret
Ką Suodaitis galvojo, imdamas tokią "veikėją" ir dar šeimai, vaikams gimdyti!? Nu kur jo galva ir akys buvo?! Net į cerkvę tuoktis ejo, o Dievai.... :))
Poniutė metė Bunkų dėl draugo, tai tik klausimas buvo, kada ir pastarasis bus trenktas. Tokios medžiotojos šeimai ir rimtiems įsipareigojimams juk nesutvertos. Tik va bėda, kad vyruks mąstė ne galva, o galvute :) Todėl ilgai teks galvą sukti.
Nu įdomiausia šiame cirke, kas bus seriale trečias. :-))))
Įdomu, toji nuotykių ištroškėlė bent kada nors pagailės vaikų?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų