• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar pramogų pasaulį sukrėtė skaudi žinia – netikėtai žuvo garsus Lietuvos pop muzikos grupių prodiuseris Gintaras Bendžius (54). Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jo brolis Mindaugas Bendžius. Kaip pranešė Norvegijos žiniasklaida, tragedija įvyko G. Bendžiui žvejojant Norvegijoje, kai laivas pateko į audrą ir apsivertė.

Vakar pramogų pasaulį sukrėtė skaudi žinia – netikėtai žuvo garsus Lietuvos pop muzikos grupių prodiuseris Gintaras Bendžius (54). Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jo brolis Mindaugas Bendžius. Kaip pranešė Norvegijos žiniasklaida, tragedija įvyko G. Bendžiui žvejojant Norvegijoje, kai laivas pateko į audrą ir apsivertė.

REKLAMA

Kaip praneša Novegijos žiniasklaida, nelaimė, pasiglemžusi G. Bendžiaus gyvybę, įvyko pirmadienio popietę Bergsfjordene, Lopos komunoje, apvirtus išnuomotai valčiai.

Gelbėjimo operacijoje dalyvavo gelbėjimo sraigtasparnis, greitosios pagalbos valtis ir gelbėjimo valtis „Gjert Wilhelmsen“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbė policija, G. Bendžiaus kūnas buvo rastas krante. Jie pradėjo tyrimą dėl incidento. Bus atliktas mirusiojo skrodimas.

REKLAMA

Tragiška garsaus Lietuvos prodiuserio mirtis priminė ir dar vieną skaudžią nelaimę, nutikusią Baltijos jūroje, ir išplaukti į jūrą žvejoti negrįžusius žvejus.

Ypač pavojinga žvejoti prastomis oro sąlygomis, kai laivai ar valtys tampa nevaldomos. Tokie atvejai liudija, kaip svarbu laikytis saugumo taisyklių ir vertinti gamtos stichijų jėgą.

REKLAMA
REKLAMA

Panašus atvejis Lietuvoje 2017 metais

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad panaši nelaimė įvyko 2017 metais Baltijos jūroje. Du lietuviai leidosi į žvejybą 7 metrų ilgio plastikiniu kateriu ir planavo sugrįžti į uostą vakare, tačiau to nepadarė.

Kai artimiesiems nepavyko susisiekti su vyrais, jie sunerimo ir pranešė apie dingimą. Kitą rytą Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras informavo, kad Baltijos jūroje aptiktas apvirtęs kateris, ant kurio rastas gulintis vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karinių oro pajėgų sraigtasparniu AS365N3+ „Dauphin“ asmuo buvo sėkmingai nukeltas ir nuskraidintas į Klaipėdos ligoninę medicinos apžiūrai.

Deja, kitas žvejys nebuvo surastas ir po 18 valandų trukusių intensyvių paieškos darbų jo paieška buvo nutraukta.

Tuo metu kateris buvo iškeltas ant gelbėjimo laivo „Šakiai“ denio, siekiant užtikrinti saugią navigaciją ir surinkti duomenis įvykio tyrimui. Kaip buvo skelbiama, katerio viduje buvo gelbėjimosi liemenės.

REKLAMA

Gelbėtojų patarimai žvejams

Kaip naujienų portalui tv3.lt pasakoja Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki, jis prisimena ne vieną atvejį, kai Kuršių mariose apsivertė žvejų valtis. Pašnekovas pabrėžia, kad siekiant išvengti skaudžių nelaimių, žvejojant tiek Kuršių mariose, tiek jūroje būtina laikytis keleto svarbių taisyklių – tai gali išgelbėti gyvybę.

REKLAMA

Jo teigimu, vis dar pasitaiko atvejų, kai žvejai apsiverčia arba iškrenta už borto, todėl labai svarbu būti pasiruošus įvairioms situacijoms.

Anot jo, pirmiausia, visada būtina dėvėti gelbėjimosi liemenę. Tai viena svarbiausių apsaugos priemonių, kuri gali išgelbėti gyvybę nelaimės atveju. Ji turi būti dėvima tiek plaukiant valtimi, tiek kateriu ar jachta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat labai svarbu stebėti oro prognozes – įvertinti vėjo stiprumą, bangavimą ir kitus orų pokyčius dar prieš išvykstant į žvejybą. Staiga pakitęs oras gali sukelti itin pavojingas situacijas vandenyje.

Dar vienas svarbus aspektas – vandens temperatūra. Žvejyba šaltame vandenyje yra daug pavojingesnė, nes hipotermija gali ištikti per labai trumpą laiką.

REKLAMA

Žvejai taip pat privalo turėti veikiantį mobilųjį telefoną, radijo stotį ar kitą ryšio priemonę, kad nelaimės atveju galėtų kuo skubiau išsikviesti pagalbą. Pasak A. Siakki, turėti ryšio priemonę gali būti gyvybiškai svarbu.

Ne mažiau svarbu, kad laivas būtų techniškai tvarkingas. Prastai prižiūrėta valtis ar kateris kelia papildomą pavojų. Prieš kiekvieną išvyką būtina patikrinti laivo būklę – tai gali padėti išvengti nelaimių.

REKLAMA

A. Siakki atkreipia dėmesį, kad skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta dėl to, kad žvejai nesilaiko saugumo reikalavimų.

Dažniausios žvejų klaidos – gelbėjimosi liemenių nedėvėjimas, oro sąlygų neįvertinimas, netvarkingi laivai ir nesugebėjimas laiku išsikviesti pagalbos.

Žuvo prodiuseris Gintaras Bendžius

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie prodiuserio G. Bendžiaus mirtį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė jo brolis Mindaugas Bendžius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano širdis plyšta, turiu pranešti be proto skaudžią žinią – žuvo mano mylimas brolis Gintaras Bendžius. Visą informaciją apie atsisveikinimą pranešiu vėliau. Labai prašau gerbti mano ir šeimos privatumą šiuo sunkiu mums laiku“, – rašė M. Bendžius.

Naujienų portalo tv3.lt šaltinių žiniomis, tragedija įvyko G. Bendžiui žvejojant Norvegijoje ir laivui patekus į audrą.

REKLAMA

Žinomas prodiuseris sukūrė tokias grupes kaip „Junior“, „Mango“, „Pikaso“, dirbo su atlikėjais „Amberlife“.

Kasmetinius M.A.M.A. apdovanojimus rengianti asociacija „Metų muzikos apdovanojimai“ socialiniame tinkle išreiškė liūdesį dėl muzikos prodiuserio netekties. 

„Netekome ne tik kolegos, bet ir artimo bendražygio – daugiau nei tris dešimtmečius pramogų versle aktyviai veikusio žmogaus, kurio indėlis į muzikos industriją ir kultūros lauką buvo išskirtinis“, – skelbia asociacija.

„Gintaras buvo nuoširdus, kūrybingas ir visada pasiruošęs padėti – jo idėjos, energija ir žmogiška šiluma paliko neišdildomą pėdsaką mūsų bendruomenėje“, – nurodė „Metų muzikos apdovanojimai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų