REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apsipirkimas internetu populiarėja. Šis būdas atnaujinti spintą ar įsigyti norimą daiktą vis dažniau pasirenkamas ne tik taupant laiką ir nevaikštant pusdienį po parduotuves, bet ir dėl to, kad dažnai elektroninės parduotuvės gali pasiūlyti didesnį prekių pasirinkimą ir, žinoma, žemesnę kainą.

REKLAMA
REKLAMA

Europiečiai labai noriai perka drabužius, aksesuarus ir kitus gaminius iš Jungtinių Amerikos valstijų, Kinijos ar kitų Azijos šalių gamintojų, o užsakytos prekės pirkėją paštu pasiekia per keletą savaičių.

REKLAMA

Mokesčiai sudaro beveik trečdalį siuntinio vertės

Muitas ir pašto paslaugos už prekes (nuotr. Balsas.lt)Muitas ir pašto paslaugos už prekes (nuotr. Balsas.lt)

Neseniai į naujienų portalą „Balsas.lt“ kreipėsi skaitytoja Vilma, kuri teigė buvusi šokiruota, kai gavo pranešimą iš pašto, kad jos internetinėje „ebay“ parduotuvėje įsigytos prekės jau atsiųstos, bet norėdama jas atsiimti, ji turinti sumokėti dar 86 litus muito mokesčių.

„Labai nustebau, iš kur tas mokestis, kuris sudaro beveik trečdalį prekių kainos? Bendra siuntinio vertė 344 litai, o 86 litai prisideda mokesčių, tokio apsipirkimo tikrai nevadinčiau sėkmingu. Internete apsiperku ne pirmą kartą ir anksčiau esu pirkusi prekių už kur kas didesnes sumas nei šį kartą ir niekuomet neteko mokėti jokių mokesčių“, – stebėjosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Nemokestinami siuntiniai iki 75 litų

Naujienų portalas „Balsas.lt“ susisiekė su Lietuvos muitinės departamento specialistais, kurie patikino, kad importo PVM neapmokestinamos prekės, kurių bendra vertė neviršija 75 Lt, išskyrus etilo alkoholį, alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką ir etilo alkoholio turinčius skystus parfumerijos, kosmetikos, tualetinius preparatus.

Mėgstantiems apsipirkti internetu žinotina ir tai, kad importo PVM neapmokestinamos prekės, atsiunčiamos nedidelės vertės nekomercinio pobūdžio siuntmenose, pavyzdžiui, dokumentų siuntose, pašto siuntose ar pašto siuntiniuose. Pagal nustatytą tvarką, siuntinys laikomas nedidelės vertės, jeigu jo bendra vertė yra ne daugiau nei 160 Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Esama dar keleto požymių, kuriuos atitinkančios siuntos laikomos nekomercinėmis: siuntinio gavėjas – fizinis asmuo, siuntinį sudarantys daiktai yra akivaizdžiai skirti gavėjo ar jo šeimos narių asmeniniams poreikiams tenkinti, t. y. nei prekių kiekis, nei jų pobūdis nesudaro prielaidos manyti, jog šie daiktai skirti ekonominei veiklai, gavėjas siuntinį iš siuntėjo gauna neatlygintinai ir siuntinyje nėra prekių, kurios pagal Lietuvos Respublikos akcizų įstatymą yra akcizų objektas.

Siuntinio gavėjai meluoja apie jo vertę

Į klausimą, kokių klaidų dažniausiai daro žmonės internetu pirktas prekes siųsdamiesi paštu, l.e. Pašto posto viršininkės pareigas Jelena Karpovič sakė: „Pirkdami prekes ne Europos Sąjungos (ES) elektroninėse parduotuvėse, asmenys dažniausiai nepasidomi ir nesusipažįsta su galiojančiais teisės aktais, nustatančiais pašto siuntų įvežimą, deklaravimą, apmokestinimą ir mokesčių apskaičiavimo tvarką.“

REKLAMA

Apie tai, kokiais būdais prekių gavėjai stengiasi išvengti PVM mokesčio už siuntinius, pareigūnė kalbėjo: „Norėdami išvengti mokesčių ar juos sumažinti, pašto siuntų gavėjai dažniausiai vengia pateikti dokumentus prekių vertei pagrįsti arba apgaulės būdu sumažina prekių muitinę vertę.“

Į klausimą, į ką reiktų atkreipti dėmesį planuojant siųstis prekes, pirktas internetu, pareigūnė atsakė: „Pirkdami internetu ir gaudami prekes paštu: susipažinkite su galiojančiais teisės aktais, nustatančiais pašto siuntų įvežimą, deklaravimą, apmokestinimą ir mokesčių apskaičiavimo tvarką. Išsami informacija pateikiama muitinės tinklapyje . Atkreipkite dėmesį, iš kokios šalies prekės bus išsiunčiamos (ES narės ar ne). Išsiaiškinkite, kokios papildomos išlaidos (pristatymo, pakavimo, draudimo ir pan.) įskaičiuotos į prekės kainą. Jei prekes perkate ne iš ES šalių, prieš nuperkant, preliminariai apsiskaičiuokite priklausančius mokėti mokesčius (PVM, importo muitas, akcizas) ir įvertinkite prekės kainą su visais mokėtinais mokesčiais. Būtinai pasitikslinkite, ar perkamoms prekėms netaikomi importo draudimai ir apribojimai. Išsaugokite su pirkimu susijusius turimus dokumentus (sąskaitas-faktūras, banko išrašus, pinigų pavedimus, prekių specifikacijas iš internetinės parduotuvės ir/ ar kt.).“

Apie tai, ar keletą kartų prigautam mokesčių vengėjui, kuris siuntėsi prekes internetu, gresia kokia nors teisinė atsakomybė, J. Karpovič sakė: „Nustačius muitinės teisės aktų pažeidimą, taikomos tiek teisinės atsakomybės priemonės, tiek reglamentuoti prevenciniai veiksmai (pvz., asmens įtraukimas į atitinkamas duomenų bazes). Atsakomybė už muitinės teisės aktų pažeidimus numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse, Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse ir kituose teisės aktuose. Esant įtarimui, kad fizinis asmuo verčiasi komercine veikla nemokėdamas ar vengdamas mokėti mokesčius, duomenys gali būti perduodami Valstybinei mokesčių inspekcijai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų