REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pandemijos metu Sigitos vyrui Donatui buvo diagnozuotas vėžys. Vyrui buvo suteiktas gydymas, tačiau nuotolinis, ir jis mirė net nepatekęs į ligoninę. Kodėl Donatą gydė tik nuotoliniu būdu domėjosi TV3 laida „Prieš srovę“. 

Pandemijos metu Sigitos vyrui Donatui buvo diagnozuotas vėžys. Vyrui buvo suteiktas gydymas, tačiau nuotolinis, ir jis mirė net nepatekęs į ligoninę. Kodėl Donatą gydė tik nuotoliniu būdu domėjosi TV3 laida „Prieš srovę“. 

REKLAMA

Sveikas vyras prastai pasijuto netikėtai. Iš pradžių Donatas galvojo, kad susirgo Covid-19, kadangi vyrui kurį laiką buvo aukšta temperatūra. Tada Utenos ligoninė diagnozavo plaučių uždegimą. 

Tačiau aukšta temperatūra nekrito mėnesį laiko, pakartotiniai tyrimai Vilniuje Donatui atnešė liūdną žinią – vėžys. 

„Mes turėjom viltį, laukėme gydymo, o jis nebuvo pradėtas. Mes turėjom tik nuotolines konsultacijas, nuotolinį gydymą – daugybė, šimtus skambučių, susirašinėjimus elektroniniu paštu, bet realaus prisilietimo prie ligonio nebuvo.

Mes likome vienos (su dukromis – aut. past) su sunkiu ligoniu, su šita liga ir su tokia nežinomybe. Lyg ir etapais buvo einama, bet jis su kiekviena konsultacija vis tolo. Tokiose situacijoje viskas turėtų greičiau vykti“, – pasakojo našle likusi Donato žmona. 

REKLAMA
REKLAMA

Nebuvo vietos stacionare

Sigita teigė, kad jos sergantis vyras vietos stacionare galėjo sulaukti tik po 2 mėnesių. Jam tai buvo per ilgai. 

„Mes vasario 12 d. išgirdome, kad vietos stacionare yra tik balandžio mėnesį. Žmogus serga ir liga kiekvieną dieną nesnaudžia, o mes turėtume du mėnesius laukti, kad papultume į stacionarą.

REKLAMA

Aš suvokiau, kad mes to balandžio jau nesulauksime tikrai“, – sakė Sigita. 

Sigitos vyrui buvo paskirta gydytoja, tačiau tuo laikotarpiu ji konsultavo tik nuotoliniu būdu. 

„Tada mus nukreipė pas gydytoją pulmonologę, kuri skiria gydymą, chemoterapiją, imunoterapiją. Bet tuo metu gydytoja nedirbo tiesiogiai, ar ji sirgo, ar turėjo kontaktą, bet ji dirbo tik nuotoliniu būdu“, – aiškino moteris. 

Vasario pabaigoje sveikata pablogėjo

Vyro sveikata blogėjo, tačiau vasario pabaigoje ji pasiekė kritinį tašką. 

„Jo sveikata blogėjo, labai blogėjo. Per visą ligos laiką – 2,5 mėn. – jam nukrito daugiau kaip 30 kg. 

REKLAMA
REKLAMA

Vaikai mokėsi nuotoliniu būdu, jos kiekvieną dieną matė tą gęstantį tėtį ir vyriausia dukra sakė, kai jau tėtis mirė, ji man sakė, kad man nėra skaudus tas mirties faktas, kiek buvo skaudu matyti, kaip jis kenčia“, – pasakojo moteris. 

Donatas mirė Utenos ligoninėje reanimacijos skyriuje. 

Pacientą reikėjo ištirti

Jį gydanti gydytoja pulmonologė Vaida Gedvilaitė pasakojo, kad pacientą pirmiausia norėjo ištirti.

„Gydymas nevyko, kadangi pacientas turi tikrai didelę gretutinių ligų istoriją, mums pirma buvo reikalinga susidėlioti tolimesnį gydymą, ką galime pasiūlyti. Dėl to buvo siunčiama kardiologo konsultacijai, hematologo konsultacijai“, – sakė V. Gedvilaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja teigė, kad dauguma ligonių galvoja, jog karantino laikotarpiu Nacionaliniame vėžio institute gydymas nevyksta, tačiau tai netiesa. 

„Diagnostika, gydymas, viskas, kas įmanoma, tikrai vyksta ir nieko nesame sustabdę. <...> Mes darbus vykdome ir vykdysime, nes onkologiniai ligoniai laukti negali“, – sakė V. Gedvilaitė. 

O ką gydytoja atsakė dėl sumažinto lovų skaičiaus, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų