REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hirošimoje prasidėjo Didžiojo septyneto šalių susitikimas, kuriame – išskirtinė parama Ukrainai. Šalių lyderiai ne tik skelia Rusijai antausį naujomis sankcijomis, kurių epicentre milijardinė rusiškų deimantų rinka, bet ir gali uždegti šviesą modernių naikintuvų perdavimui Ukrainai.

Hirošimoje prasidėjo Didžiojo septyneto šalių susitikimas, kuriame – išskirtinė parama Ukrainai. Šalių lyderiai ne tik skelia Rusijai antausį naujomis sankcijomis, kurių epicentre milijardinė rusiškų deimantų rinka, bet ir gali uždegti šviesą modernių naikintuvų perdavimui Ukrainai.

REKLAMA

V. Zelenskis šiandien netikėtai atvyko į Saudo Arabiją, o sekmadienį tikriausiai prisijungs prie Didžiojo septyneto Japonijoje.

Japonijoje prasideda vienas svarbiausių pastarojo meto Didžiojo septyneto susitikimų. Vyksta jis Hirošimoje ir pradžia jo simbolinė. Lyderiai Hirošimos taikos memoriale pagerbia 140 tūkstančių žmonių, kurie Antrojo pasaulinio karo metais žuvo amerikiečiams ant Hirošimos ir Nagasakio numetus atominę bombą.

Praėjus beveik aštuoniems dešimtmečiams, atominiu smūgiu pasauliui vis grasina Ukrainą užpuolusi Rusija. Vienas Didžiojo septyneto tikslų – neleisti istorijai pasikartoti.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, šįkart prie derybų stalo šiame susitikime vietos atsiranda ne tik Jungtinių Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos bei Japonijos, bet ir dar aštuonių šalių lyderiams. O sekmadienį prie jų prisijungs ir pats Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

„Japonijoje bus sprendžiami labai svarbūs klausimai, todėl mūsų prezidento buvimas yra absoliučiai būtinas, norint apginti mūsų interesus“, – teigia Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos sekretorius Oleksiy Danilov.

Lyderystę pasaulio galingieji pademonstruoja iškart. Bendra deklaracija paragina Rusiją kuo skubiau išvesti savo karius ir techniką iš visos Ukrainos teritorijos ir teigia, kad tik tokiu atveju bus galima pradėti kalbėti apie taikos derybas. Žada ir toliau Ukrainai užtikrinti karinę ir finansinę paramą.

Yra ir konkretesnių pareiškimų. Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga skelbia naujas sankcijas Rusijai – pradės drausti rusiškų deimantų importą, kuris kasmet Rusijos biudžetą papildo 4–5 milijardais eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame susikoncentravę į tai, kad užvertume duris sankcijų spragoms ir toliau atkirstume Rusiją nuo kritinių pajamų. Be to, apribosime prekybą rusiškais deimantais. Kaip matote, Rusijos deimantai nėra amžini“, – tvirtina Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis.

Britai dar nusitaikė ir į rusiško vario, aliuminio bei nikelio importą ir kartu su amerikiečiais įveda sankcijas beveik šimtui V. Putino rato asmenų ir įmonių. Visos šios priemonės esą padės badu numarinti rusų karo mašiną. V. Putinas niršta.

„Prieš mus nukreiptas praktiškai visas arsenalas – ekonominis, karinis, politinis, informacinis. Paskleista galingiausia antirusiška propaganda“, – kalba Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors ir neįtraukta į oficialią darbotvarkę, dar viena labai svarbi šio susitikimo tema – naikintuvų F-16 perdavimas Ukrainai. CNN šiandien paskelbė turinti žinių, kad J. Bideno administracija neketina blokuoti naikintuvų perdavimo Ukrainai, kurį inicijuoja kelios Europos šalys, tarp jų –  ir Nyderlandai.

Kad šis klausimas pasistūmės, įsitikinęs ir V. Zelenskis. Beje, naktį rusai ir vėl masiškai atakavo Ukrainą, ypač Kyjivą – paleido 22 iranietiškus dronus ir šešias „Kalibr“ raketas. Daugumą jų ukrainiečiams pavyko numušti.

„Mūsų prioritetai šiai ir kitai savaitei bei artimiausiai ateičiai yra papildomos oro gynybos sistemos, papildomos raketos, mokymai ir lėktuvai bei tolimojo nuotolio ginklai. Ir tai bus įgyvendinta“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Beje, šiandien V. Zelenskis atvyko į Saudo Arabiją, kur prasidėjo aukščiausias Arabų lygos susitikimas. Pirmą kartą Saudo Arabijoje viešintis V. Zelenskis siekia sustiprinti santykius su tarp Rusijos ir Vakarų laviruojančiomis Arabų šalimis, pristatyti joms savo Taikos planą, pagilinti bendradarbiavimą energetikos srityje.

Beje, pirmą kartą po 12 metų trukusio draudimo į šį susitikimą atvyko ir Rusijos invaziją Ukrainoje atvirai remiantis Basharas al Assadas – vienintelis toks iš 22 Arabų lygos šalių lyderių.

Belieka tikėtis, kad Ukrainoje karą pradėjusių kraugerių – V. Putino, S. Šoigu ir kitų – izoliacija truks ilgiau nei B. al Assado, atvedusio Siriją į iki šiol nesibaigusį pilietinį karą. Beje, Rusijos propaganda skelbia, kad S. Šoigu vaizdai daryti Ukrainoje, okupuotoje Zaporižios srityje, kur jis neva aplankė karius, tik vargu, ar tai tiesa ir ar jis drįstų kelti koją į karo zoną. Juk tai nufilmuoti galima bet kur, net ir bunkeryje.

REKLAMA

Visai kas kita – gatvės kovos iš Bachmuto. Vaizdai, o ypač garsai, padeda susidaryti įspūdį, kokie intensyvūs mūšiai čia vyksta. Ukrainos gynybos ministras sako, kad kasdien rusai prie Bachmuto praranda po batalioną, tai yra apie 700 kovotojų, o bendras žuvusių ir sužalotų okupantų skaičius čia siekia per 70 tūkstančių.

Nuožmiausias šio karo mūšis vyksta dėl miesto, kuris jau visiškai sulygintas su žeme. Visgi Bachmuto gynėjai daro itin svarbų dalyką: jie čia šimtais naikina okupantus ir neleidžia jiems pereiti į puolimą kitose fronto linijos dalyse.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų