REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, kad suriebėjusios kepenys – tikra šių laikų rykštė, kertanti už tai, kad nesilaikome sveikos mitybos ir per mažai judame. O štai profesorius Alvydas Unikauskas priduria, kad sutrikus kepenų veiklai, gali trikti ir skydliaukės veikla, todėl svarbu žinoti, kas gali padėti apsaugoti kepenis. 

Sakoma, kad suriebėjusios kepenys – tikra šių laikų rykštė, kertanti už tai, kad nesilaikome sveikos mitybos ir per mažai judame. O štai profesorius Alvydas Unikauskas priduria, kad sutrikus kepenų veiklai, gali trikti ir skydliaukės veikla, todėl svarbu žinoti, kas gali padėti apsaugoti kepenis. 

REKLAMA

Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene papasakojo, kas padės apsaugoti kepenis. 

Profesoriaus Unikausko teigimu, yra labai glaudus ryšys tarp kepenų suriebėjimo ir hipotirozės, kadangi 80 proc. neaktyvaus skydliaukės hormono konvertavimo į aktyvų vyksta kepenyse. 

„Jeigu šiek tiek pagerinsite kepenų funkciją, aktyvaus skydliaukės hormono taip pat padaugės. Mes lyg netiesiogiai pageriname skydliaukės funkciją“, – sakė jis. 

REKLAMA
REKLAMA

Kas padės suriebėjus kepenims

Anot A. Unikausko, daugeliu atvejų pagrindinė kepenų suriebėjimo, dar vadinamo hepatosteatoze, priežastis yra fruktozė ir mityba, kurioje yra gausu angliavandenių. 

REKLAMA

„Ir kepenų, ir tuo pačiu skydliaukės veiklą gali pagerinti keli dalykai, – sako A. Unikauskas. – Visų pirma – tikrasis margainis. Jis padeda sustiprinti kepenų ląsteles, jis skatina naujų kepenų ląstelių augimą ir tai padeda kepenims atsigauti.“

„Eurovaistinės“ vaistininkė J. Aleknienė paantrino, kad tikrasis margainis yra labai naudingas suriebėjus kepenims: 

„Margainis dažniausiai vartojamas yra kepenų pažeidimams gydyti arba apsaugoti kepenis nuo tų pažeidimų, taip pat turi antioksidacinių savybių ir stiprų pruešuždegiminį veikimą.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, ar margainio galime užsiauginti ir Lietuvoje, J. Aleknienė sako, kad, greičiausiai, tik kaip dekoratyvų augalą, nes reikėtų užsiauginti labai daug margainio, kad galėtume iš jo išgauti naudingas aktyvias medžiagas. 

„Manau, kad natūraliai augintas margainis, kuris auga prie Viduržemio jūros daugiausiai, daugiau ir kaupia aktyvių medžiagų“, – pridūrė ji. 

Kita medžiaga, galinti padėti pagerinti kepenų veiklą – cholinas, kurio trūkumas, anot vaistininkės, gali pasireikšti nuovargiu, raumenų skausmu bei kepenų suriebėjimu. 

„Kitaip sakant, tai yra vitaminas B4, kuris leidžia sumažinti kepenų riebalus. Šio vitamino daugiausiai yra kiaušinio tryniuose“, – paaiškino A. Unikauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepamirškie pasirūpinti cinko ir seleno atsargomis

Dar viena kepenims naudinga medžiaga yra cinkas, kuris pasižymi antioksidaciniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Jis padeda kepenis apsaugoti nuo suriebėjimo. 

J. Aleknienės teigimu, cinko trūkumą galime pastebėti pakitus nagų, plaukų būklei – jie ima lūžinėti, nusilpsta, taip pat gali suprastėti ir odos būklė.

Vis tik, vartojančius cinko maisto papildus vaistininkė įspėja – negerkite cinko ir geležies vienu metu. Juos galima gerti atskirai tą pačią dieną, tačiau ne kartu. 

Kepenims itin naudingas ir selenas. Tai, pasak A. Unikausko, yra itin naudingas mineralas, pasižymintis antioksidacinėmis savybėmis.

REKLAMA

„Selenas – labai galingas antioksidantas, itin naudingas ir skydliaukei, ir kepenims. Negana to, jeigu turite autoimuninę ligą, organizmas pagamina per daug vandenilio peroksido, o selenas padeda jį neutralizuoti.“

Profesorius priduria, kad seleno gausu jūrinėje žuvyje, kepenyse, saulėgrąžuose bei riešutuose, tad šiuos produktus tikrai verta įtraukti į savo racioną. 

Tinkamai kepenų veiklai užtikrinti reikalingas ir vitaminas D. Be to, A. Unikauskas priduria, kad norint turėti sveikas kepenis, reikia mažinti suvartojamų angliavandenių kiekį, taip pat praverstų ir protarpinis badavimas – retesnis valgymas, nes badavimo metu kepenys pačios atsistato.  

„Jeigu turite didelį pilvą, greičiausiai jūsų organai irgi apaugę riebalais, o tai reiškia ir riebias kepenis automatiškai. Tinkama mityba leis iš pradžių atsikratyti vidinių riebalų, o paskui jau ir išorinių“, – laidoje „Kviečiame daktarą“ patarė profesorius A. Unikauskas. 

reklama?kuo užsiimate?
reklama?kuo užsiimate?
O tai kodėl tie vegetarai perbalę,akytės pasprogusios,gal žinote-atsakykite...Kaip tėvai valgė.taip ir mes turime, tik aišku,trūksta fizinio darbo ,o šiaip-žmogu su saiku reikia visko,net būtina
Kaimynė iš kitos gatvės
Kaimynė iš kitos gatvės
Patarkit ką daryt kiekvieną dieną irnaktį be perstojo kaimynų šuo ambrina, pailsi 5 min. Ir vėl loja. Jau stgas čiuožia... jau buvo kaimynai sakę, kad užsidarytų tvarte, vet ir iš ten giedėt, dabar vėl kieme antra savaitė snukį drasko... va čia tai psichiatrų ir psichologų tiek nėra, kad visiem kaimynam padėtų... vienad exs seimūnas ėjo auklėt su pagaliu kitą asilą igi netoliesia, tai atsidūrė ir laikrašty ir telike... tai ką daryt??? padėkit žmonės gerieji ir daktarai... čia kažkur tai balandžių gatvėj 18 ar 16 kirme vilkavišky... nu padėkit pašau, gal kam reik durno šuns tai pagrobkit atvažiavę ar ką...
Prieš veidrodį atsistojęs žvilterėk į savo iltinius dantis..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų