margainis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „margainis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „margainis“.

Šis aliejus – aukso gysla kepenims: vartokite dažniau

Margainis Lietuvoje nėra dažnas augalas, galbūt todėl, kad kartais ir nelabai mėgiamas. Dėl savo dagumo ir kolorito, jis neretai painiojamas su dygiąja usnimi, pelniusia piktybinės piktžolės reputaciją. Visgi, kai kurių sodininkų ir žinovų margainis yra labai pageidaujamas. Jo rausvi arba violetiniai žiedai atrodo dekoratyviai, o gydomosios savybės – nepamainomos. Sužinokite, kodėl margainių aliejus taip vertinamas liaudies medicinoje ir kokiais atvejais jis turėtų atsidurti jūsų spintelėje.
2024-04-03

Ši žolelė – aukso gysla kepenims: kiti to nežino

Tikrasis margainis (Silybum marianum), lietuvių dažnai vadinamas tiesiog usnimi ar dagiu – nuo seno vertinamas vaistinis žolinis augalas, o ypač jo sėklos. Jose gausu maistingų medžiagų, turinčių teigiamą poveikį sveikatai. Šiame straipsnyje aptarsime kas yra tikrojo margainio sėklos, kokia jų maistinė vertė ir kokią naudą teikia organizmui. Tikrasis margainis – tai augalas, kilęs iš Europos, kurį į Šiaurės Ameriką atvežė pirmieji kolonistai.
2024-03-17

Profesorius Unikauskas 1 augalą vadina aukso gysla kepenims: žinoti verta

Sakoma, kad suriebėjusios kepenys – tikra šių laikų rykštė, kertanti už tai, kad nesilaikome sveikos mitybos ir per mažai judame. O štai profesorius Alvydas Unikauskas priduria, kad sutrikus kepenų veiklai, gali trikti ir skydliaukės veikla, todėl svarbu žinoti, kas gali padėti apsaugoti kepenis.  Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius A. Unikauskas kartu su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene papasakojo, kas padės apsaugoti kepenis.
2023-07-23

Stebuklingas augalas, padėsiantis net nuo pagirių

Po audringos šventės svaigstanti galva, pulsuojantis skausmas, bendras silpnumas – pagrindiniai pagirių požymiai. Tačiau ne viskas yra taip blogai – šią nemalonią būseną galima palengvinti natūraliomis priemonėmis. Gurkšnis margainių arbatos Pirmas dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti apsinuodijus alkoholiu, – pagerinti kepenų, kasos, inkstų darbą. Čia kaip vienas geriausių pagalbininkų – margainis. Jo, kaip ir pelyno, arbata gerina šių organų veiklą, skatina detoksikaciją.
2019-06-24
Į viršų