REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje prie Seimo šiandien turėjo susirinkti net 30-ies tūkstančių žmonių minia. Bent jau tokiam skaičiui žmonių leidimą prašė ir gavo protestuoti parlamento pašonėje grasinę įvairūs politikieriai.

Vilniuje prie Seimo šiandien turėjo susirinkti net 30-ies tūkstančių žmonių minia. Bent jau tokiam skaičiui žmonių leidimą prašė ir gavo protestuoti parlamento pašonėje grasinę įvairūs politikieriai.

REKLAMA

Pagal žmonių skaičių tai būtų buvęs istorinis protestas, bet į istoriją greičiausiai jis įeis visai dėl kitos priežasties – dėl sniego valdžią nuolat keikiantys veikėjai prie Seimo su plakatais ar kartuvėmis neatėjo, o organizatoriai mitingavo internete nuotoliniu būdu. Tai prajuokino pačius Seimo narius.

Prie Seimo turėjo vykti mitingas, jo organizatoriai žadėjo net sukviesti iki 30 tūkstančių esama situacija Lietuvoje nepatenkintų žmonių. Panašu, kad turėjo sudrebėti Seimo pamatai, bet... nieko nematyti, tiesiog įprastas miesto gyvenimas. O ir pažvelgus į kitą pusę, matome, jog Seimo darbas vyksta įprastai, niekas čia nedreba, ir atrodo, kad tas darbas net kiek nuobodokas.

Paaiškėjo, kad protesto organizatoriai išvakarėse nusprendė mitingą perkeltį į internetą. Nes gausiai pasnigo: „Dėl stichinių oro sąlygų ir saugant žmonių gyvybes keliuose, planuotas visuomenininkų visuotinis protestas mitingas prie Seimo šių metų gruodžio 13 dieną, 13 valandą Vilniuje, neįvyks gyvai.“

REKLAMA
REKLAMA

Tad kelios dešimtys ant valdžios pykstančių ir reikalavimus jai keliančių aktyvistų susijungė į, ko gero, pirmąjį šalies istorijoje nuotolinį protestą:

REKLAMA

„Kol valdžioje sėdi Konstituciją laužantys žmonės, mes galime norėti ko tik norime. Ar pirkti Rusijos dujas, ar nepirkti, ar nutraukti karą, ar jį pratęsti, ar draugauti su Briuseliu, ar ne, ar išeiti iš NATO, ar ne.“

„Toje Lietuvoje vis pragyvenimo lygis smunka ir smunka ir smunka. Nors mums pasakoja apie gerovės valstybes, apie gerą gyvenimą tik mažai tautos daliai.“

„ES įstatymai tapo viršesni už Lietuvos Respublikos Konstituciją ir kitus įstatymus.“

Protestuotojai siekia, kad Lietuva, kaip patys sako, išsivaduotų ir rytų ir vakarų liberalkapitalistinio kolonializmo priklausomybės. Sugrąžinti suverenitetą tautai ir sukurti savarankišką tautinę Lietuvos valstybę. O kol internete protestuotojai liejo keiksmus, Seime skambėjo muzika.

REKLAMA
REKLAMA

Ir tik retas seimūnas žinojo, kad dabar prieš juos protestuojama.

„Kęstuti, ar žinot, kad šiuo metu vyksta mitingas prieš valdžią? — Aš kaip tik ėjau, norėjau padalyvauti tame mitinge ir neaptikau“, – sako Konservatorius Kęstutis Masiulis.

„Turėjo vykti, bet nevyksta, man atrodo. — Vyksta nuotoliu. — Oi, kaip faina. Nu va, pereina, net ir mitinguotojai, į naują sferą, naują virtualią erdvę, puiku“, – kalba Konservatorė Dalia Asanavičiūtė.

„Ne, tai pirmą kartą kartą matau, kad mitingas vyktų nuotoliniu būdu“, – sako „Vardan Lietuvos“ frakcijos narys Algirdas Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu mūsų darbas nemaža apimtimi persikėlė į virtualią erdvę, tai ir protestuotojai, natūralu, ten gali keltis“, – teigia konservatorius Jurgis Razma.

„Parodė, kad nesudrebėjo Seimo pamatai, ir, matyt, ne viskas taip blogai valstybėje yra, kad šiek tiek pusnių ir šiek tiek šalto oro atbaidė gerbiamuosius protestuotojus“, – kalba Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Parlamentarai neslepia juoko – sako tokie mitingai vargu, ar privers valdžią ką nors keisti.

„Technologijos tobulėja, galima ir nuotoliu mitinguoti. — Kelia juoką? — Tokia neįprasta forma, mitingas suprantamas kitaip, kad mitinguojama gyvai prie kažkokio objekto“, – tvirtina „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA

„21 amžius, aš manau, kad laikas ir tokiems dalykams. — Gal po to grįžęs namo perklausysite įrašą, ką ten gero kalbėjo? — Ne. Bijau, kad ne“, – sako V. Mitalas.

„Pamačius, kad tikslas buvo užsibrėžtas per daug didelis, ir, aišku, iš to 30 tūkstančių būtų susirinkę 200–300, tai, matyt, pasirinko šitą variantą. — Šypseną kelia, matau? — Tikrai taip“, – kalba A. Butkevičius.

„Tai, kad ne pirmas kartas, kai prastas oras, staiga idėjos ir visas patriotizmas, vertybiniai klausimai išgaruoja ir pasidaro komfortas pirmoje vietoje, nieko naujo, visiškai nenustebino“, – teigia D. Asanavičiūtė.

Mitingą praleido ir jų nuolatinis dalyvis Petras Gražulis: „Ko ne mitinge esat, šiandien gi vyksta? — O, pamiršau.“

REKLAMA

Gražulis net sėdėjo prie vieno stalo su mitingo organizatoriais ir aptarinėjo idėjas bei reikalavimus valdantiesiems. 

„Trys žmonės tam mitinge, man atrodo dalyvauja... — Tai prastas mitingas, jei tik tiek žmonių. — Prastas mitingas, daug sniego, gal dėl to, ar kita priežastis yra, nežinau“, – kalba P. Gražulis.

Mitinge dalyvavo pagarsėjęs antivakseris Grafas Liutkevičius, kaip moteris su lazda išgarsėjusi Nendrė Černiauskienė, kadaise gatvėse prakalbas rėžęs ir draugauti su rusais kvietęs Žilvinas Razminas ir jų bendraminčiai.

„Gaila, aišku, kad žmonės veikia, mano požiūriu, prieš valstybę“, – sako K. Masiulis.

Protesto transliaciją antradienio pavakarę buvo peržiūrėję, ar bent trumpam įsijungę, beveik 6 tūkstančiai žmonių. Pats mitingas truko beveik 3 valandas. Tokiame neįprastame mitinge turbūt pirmą kartą sudalyvavo ir ubagų karaliumi vadintas Vytautas Šustauskas. Bet suprasti visus žodžius buvo sunku: „Pasakysiu taip: kol žmonės nepadarys revoliucijos, tol Lietuvoje tas bardakas ir tęsis.“

Nors šioje kadencijoje buvo ir tūkstantinių mitingų prieš valdžią, vienas jų net virto ir riaušėmis, pastaruoju metu protestuotojų balsai silpsta. Net ir „Šeimų sąjūdžio“ paskutiniame proteste prie Seimo birželį, susirinko tik kelios dešimtys žmonių. Gali būti, kad sutrukdė prastas oras – tądien Vilnių merkė stiprus lietus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų