REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australija ketvirtadienį paskelbė sekanti keturis Rusijos karinių jūrų pajėgų laivus prie savo šiaurinių krantų - šis karinės jėgos demonstravimas vyksta, kai abiejų šalių santykiai pašlijo dėl Ukrainoje įvykusios Malaizijos lėktuvo katastrofos, nusinešusios dešimtis australų gyvybių.

Australija ketvirtadienį paskelbė sekanti keturis Rusijos karinių jūrų pajėgų laivus prie savo šiaurinių krantų - šis karinės jėgos demonstravimas vyksta, kai abiejų šalių santykiai pašlijo dėl Ukrainoje įvykusios Malaizijos lėktuvo katastrofos, nusinešusios dešimtis australų gyvybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rsijos flotilė priartėjo prie Australijos tuo metu, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ruošiasi atvykti į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Brisbane, taip pat po įdėmiai stebėto jo susitikimo su Australijos premjeru Tony Abbottu (Toniu Ebotu) per šią savaitę Pekine vykusį Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bloko lyderių forumą.

REKLAMA

Buvo kilę abejonių, ar V.Putinas atvyks į Brisbaną, kai Australija įtūžo dėl liepą įvykusio incidento, kai oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvas, kaip manoma, buvo numuštas virš prorusiškų sukilėlių kontroliuojamos teritorijos rytų Ukrainoje. Ta katastrofa pareikalavo 298 žmonių, tarp jų 38 Australijos piliečių ir gyventojų, gyvybių.

Tačiau buvo pasiektas bendras sutarimas, kad Kremliaus vadovas turėtų dalyvauti, nors Kijevas ir Vakarų šalys teigia, jog tas lėktuvas buvo numuštas raketa, gauta iš Rusijos. Maskva tuos kaltinimus neigia.

REKLAMA
REKLAMA

„Gynybos (pajėgos) stebi Rusijos karo laivus, kurie šiuo metu plaukia per tarptautinius vandenis į šiaurę nuo Australijos“, – sakoma Australijos gynybos pajėgų pranešime.

Nurodoma, kad tą grupę sudaro „gerai ginkluotas“ kreiseris, eskadrinis minininkas, vilkikas ir tanklaivis.

Buvęs Australijos armijos vadas Peteris Leahy (Piteris Lihis), dabar dirbantis Kanberos universiteto Nacionalinio saugumo instituto direktoriumi, sakė, kad tos flotilės dislokavimas yra „ne visai subtilus jėgos demonstravimas“.

„Manyčiau, jog tai iš anksto suplanuota – veikiau dėl G-20 susitikimo Brisbane negu dėl premjero komentarų“, – P.Leahy sakė nacionaliniam radijui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau manau, kad Rusija siunčia mums žinią. Kaip jau sakiau, tai nelabai subtilu – bet ji (Rusija) sako esanti jūrinė galybė, aprėpianti visą Žemės rutulį, turinti interesų šioje pasaulio dalyje“, – pridūrė jis.

Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop (Džuli Bišop) pažymėjo, kad Rusija turi teisę siųsti savo laivus bet kur tarptautiniuose vandenyse, bet perspėjo, kad jie yra atidžiai stebimi.

„Suprantu, kad tie laivai yra ekspedicijos tarptautiniuose vandenyse dalis. Tai nėra netikėta. Rusijos, kaip ir bet kurios kitos šalies, (laivai) turi teisę plaukioti tarptautiniuose vandenyse“, – ministrė sakė reporteriams.

REKLAMA

„Mums apie tai buvo žinoma jau kurį laiką. Mes juos sekame, ir, kiek žinau, jie lieka tarptautiniuose vandenyse“, – pridūrė ji.

J.Bishop susilaikė nuo komentarų, kai buvo paklausta, ar toks elgesys yra jėgos demonstravimas, tik pabrėžė, kad Rusija yra „reikšminga šalis, turinti reikšmingą karo laivyną“.

„Panašu būtų sakyti, kai Jungtinių Valstijų (laivai) būtų Ramiajame vandenyne – ar tai yra jėgos demonstravimas? Tai reikšminga šalis, turinti reikšmingą karo laivyną. Kai Australija plaukia į tarptautinius vandenis Pietryčių Azijoje ir Šiaurės Azijoje – ar tai jėgos demonstravimas?“ – samprotavo ji.

REKLAMA

Anksčiau yra buvę atvejų, kai Rusijos karinių jūrų pajėgų laivai būdavo dislokuojami dėl didelių tarptautinių viršūnių susitikimų, tokių kaip Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo (APEC) susitikimas Singapūre 2009 metais.

Vienas Rusijos Ramiojo vandenyno laivyno karo laivas taip pat buvo atplaukęs netoli JAV vakarinės pakrantės per tuomečio Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo vizitą San Fransiske 2010 metais.

G-20 lyderiai, tarp jų JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), susitiks Brisbane šeštadienį ir sekmadienį. Pagrindinė jų diskusijų tema bus pastangos skatinti pasaulio ekonomikos augimą, tačiau tikėtina, kad taip pat bus aptarti kiti klausimai, tokie kaip Ukrainos krizė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų