REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Du trečdaliai vyresnių nei 18 metų amžiaus Lietuvos gyventojų planuoja skiepytis nuo Covid-19. Pusė iš jų tai norėtų padaryti kaip įmanoma greičiau. Prezidentūra tokią gyventojų nuomonę apie vakciną vertina teigiama ir teigia, kad tokio gyventojų skaičiaus užtektų, norint Lietuvoje užtikrinti „bandos imunitetą“. 

Du trečdaliai vyresnių nei 18 metų amžiaus Lietuvos gyventojų planuoja skiepytis nuo Covid-19. Pusė iš jų tai norėtų padaryti kaip įmanoma greičiau. Prezidentūra tokią gyventojų nuomonę apie vakciną vertina teigiama ir teigia, kad tokio gyventojų skaičiaus užtektų, norint Lietuvoje užtikrinti „bandos imunitetą“. 

REKLAMA

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kartu su Sveikatos ekspertų taryba ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariais antradienį aptarė būsimą skiepijimo procesą Lietuvoje.

Dauguma nori skiepytis

Susitikime aptartas naujausias visuomenės gyventojų nuomonės tyrimas. Kaip sakė prezidento vyriausiasis patarėjas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta, dauguma gyventojų planuoja skiepytis nuo Covid-19.

„Du trečdaliai šalies gyventojų, vyresni nei 18 metų, planuoja skiepytis saugia ir prieinama vakcina nuo Covid-19. Tai pozityvus rezultatas. Du trečdaliai yra tas skaičius, kuris užtikrintų taip vadinamą „bandos imunitetą“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo S. Krėpšta.

REKLAMA
REKLAMA

Respondentai sulaukė klausimo, ar sutiktų skiepytis saugia ir jiems prieinama vakcina nuo Covid-19. 68 proc. jų atsakė „tikrai taip“ arba „greičiau taip“. Be to, pusė iš norinčiųjų skiepytis tai norėtų padaryti kaip įmanoma greičiau.

REKLAMA

„Apie pusė asmenų norėtų tai padaryti kaip įmanoma greičiau, vos vakcina būtų prieinama. Tai didelis kiekis žmonių – apie milijoną šalies gyventojų. Galima sakyti, kad du trečdaliai žmonių palankiai vertina vakciną ir tikisi, kad tai galėtų pakeisti pandemijos valdymą ir būti efektyvia priemone“, – sakė S. Krėpšta.

Anot prezidento patarėjo, tikimasi, kad kiekvieną savaitę Lietuva gaus po keletą tūkstančių „Pfizer“ vakcinų. Papildomą vakcinų srautą turėtų suteikti sausio pradžioje turima patvirtinti „Moderna“ vakcina.

REKLAMA
REKLAMA

Nežymūs šalutiniai poveikiai

Metų pabaigoje Lietuvą pasieksianti „Pfizer“ Covid-19 vakcina išskirtiniais šalutiniais poveikiais nepasižymi, ramina mokslininkai. Tai pat tvirtinama, kad vakcinos efektyvumas analogiškas ir skirtingoms amžiaus grupėms, ir rizikos grupėse esantiems asmenims.

„Vakcinos veiksmingumas yra tikrai aukštas, jis siekia 95 proc. Labai svarbi žinia, kad skirtingoms amžiaus grupėms efektyvumas yra panašus ir siekia 95 proc. 

Rizikos grupės, kurios susijusios su Covid-19 liga, jiems vakcinos efektyvumas taip pat siekia panašų lygį – jis yra virš 90 proc., iki 95 proc.“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo Sveikatos ekspertų tarybos grupės narė, profesorė Edita Sužiedėlienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kaip ir dauguma kitų vakcinų, ši taip pat pasižymi šalutiniais poveikiais, tačiau jie yra nežymūs ir analogiški, pavyzdžiui, reakcijoms į vakcinas nuo sezoninio gripo.

„Dauguma šalutinių poveikių yra vietinės reakcijos. Tas reakcijas esame kiekvienas iš mūsų patyrę, tiek vaikystėje skiepydamiesi, tiek dabar besiskiepijantys nuo sezoninių virusinių ligų. Tokios reakcijos buvo dažniausiai. 

Gana dažnai buvo stebėtos sisteminės reakcijos, kurios taip pat nebuvo niekuo neįprastos – karščiavimas, galvos skausmas, nuovargis. Alerginės reakcijos ir anafilaksinio šoko reakcijos tikrai buvo labai retos, kaip informuoja gamintojas“, – pažymėjo E. Sužiedėlienė.

REKLAMA

Klinikiniuose „Pfizer“ vakcinos tyrimuose dalyvavo daugiau nei 40 tūkst. žmonių.

Skiepai – po Kalėdų

Pirmoji vakcinų nuo koronaviruso siunta Lietuvą pasieks gruodžio 26 d., skiepijimas prasidės gruodžio 27 d. Vakcinos bus tiekiamos reguliariai, pagal sudarytą grafiką, visoms Europos Sąjungos šalims.   

Pirmiausiai skiepijami bus sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai. Antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams ir pacientams. Minėtos grupės turėtų būti paskiepytos per pirmąjį metų ketvirtį. 

Vėliau, paskiepijus prioritetines grupes, vakcinuotis bus kviečiama visuomenė. Pirmoji vakcinos siunta bus paskirstyta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligonines.   

REKLAMA

Antrajam vakcinacijos etapui pasitelkiamos savivaldybės. Savivaldybių administracijų direktoriai paskyrė koordinatorių – savivaldybės gydytoją ar kitą administracijos darbuotoją, kuris koordinuos vakcinacijos procesą konkrečioje savivaldybėje bei prioritetinių grupių paskiepijimą organizuosiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.   

Paskirti koordinatoriai organizuos skiepijimą nuo koronaviruso jų savivaldybių teritorijoje esančiose gydymo įstaigose. Kad užtikrintume sklandų gyventojų skiepijimą – SAM ekspertai glaudžiai bendradarbiaus su koordinatoriais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų