REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus teigia nejaučiąs nuoskaudų, kad nebuvo įtrauktas į Lietuvos delegaciją, dalyvavusią Atėnuose pasirašant Lietuvos Stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

"Jokių nuoskaudų. Manau, kad tai yra normalus procesas. Prezidentas (Rolandas Paksas - BNS) turėjo teisę pasirinkti, ką jis norėjo su savimi matyti Atėnuose", - trečiadienį BNS sakė V.Adamkus, dalyvavęs Seime vykusiame Stojimo į ES sutarties pasirašymo minėjime.

REKLAMA

Į trečiadienį Graikijos sostinėje įvykusias stojimo į ES sutarties pasirašymo iškilmes kartu su prezidentu R.Paksu išskrido premjeras Algirdas Brazauskas, užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, Europos komiteto generalinis direktorius Petras Auštrevičius, užsienio reikalų ministerijos sekretorius Rytis Martikonis, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Vytenis Andriukaitis, Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris, prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais Alvydas Medalinskas, premjero patarėjas tarptautinės prekybos klausimais Vytautas Naudužas.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento delegacijoje vietos taip pat atsirado R.Pakso patarėjai socialinės politikos klausimais Daliai Kutraitei-Giedraitienei, kurios atsakomybės sritis nėra tiesiogiai susijusi su šalies užsienio politika ir eurointegracija.

V.Adamkus, kurio kadencijos metu, jam asmeniškai aktyviai dalyvaujant, buvo pradėtos ir sėkmingai užbaigtos įstojimo į ES derybos, teigė, kad jo neįtraukimas į oficialią delegaciją nesugadino jam nuotaikos džiaugtis Lietuvos stojimo į ES sutarties pasirašymu.

"Galvoju, kad mano darbas šiandien visgi yra vainikuojamas. Visų bendros pastangos šiandien davė vaisių ir aš tuo be galo džiaugiuosi", - teigė V.Adamkus. Visgi V.Adamkus prisipažino, kad jam nerimą kelia būsimo euroreferendumo galimi rezultatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Manau, kad mes per vėlai pradėjome informuoti Lietuvos žmones. Tačiau turime laiko. ir jei informacija pasieks žmonės, tai jie matys, kokią naudą mes turime tapdami lygiateisiais Europos Sąjungos nariais", - savo viltimis dalijosi V.Adamkus.

Lietuva bei dar devynios pakviestos valstybės trečiadienį Atėnuose pasirašė stojimo į ES sutartį, išplečiančią bloką iki didžiausios šiuolaikiniame pasaulyje 25 šalių sąjungos.

Lietuva prašymą priimti ją į ES pareiškė 1995 metais. 1999-aisiais šalis gavo oficialių kvietimą pradėti derybas dėl narystės, kurias realiai pradėjo 2000-ųjų metų vasarį. Pernai gruodį kartu su Latvija, Estija, Čekija, Kipru, Vengrija, Malta, Lenkija, Slovėnija ir Slovakija Lietuva sėkmingai derybas baigė.

REKLAMA

Stojimo į ES sutartį Lietuvos vardu pasirašė premjeras Algirdas Brazauskas ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, ceremoniją stebėjo prezidentas Rolandas Paksas.

Sutartis įsigalios, kai ją ratifikuos ES narių ir kandidačių parlamentai.

Lietuvos gyventojai savo nuomonę dėl šalies stojimo į ES pareikš privalomajame referendume, kuris vyks šių metų gegužės 10 - 11 dienomis. Sociologiniai tyrimai rodo, kad šalies narystę ES palaiko du trečdaliai gyventojų.

Narystei ES jau pritarė Maltos, Slovėnijos ir Vengrijos gyventojai. Lietuva ketina tapti visateise organizacijos nare 2004-ųjų metų gegužės 1 dieną.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų