REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brangstant įvairioms prekėms ir paslaugoms, šią vasarą daugiau kainuos ir atostogos. Brangiau gali būti ne tik išvykti į užsienį, bet ir paatostogauti gimtinėje, pavyzdžiui, pasiplaukiojant baidarėmis. Specialistai sako, kad kai kur ši paslauga šiemet brango ir penktadaliu, tačiau keliaujančių baidarėmis tai neatbaido.

Brangstant įvairioms prekėms ir paslaugoms, šią vasarą daugiau kainuos ir atostogos. Brangiau gali būti ne tik išvykti į užsienį, bet ir paatostogauti gimtinėje, pavyzdžiui, pasiplaukiojant baidarėmis. Specialistai sako, kad kai kur ši paslauga šiemet brango ir penktadaliu, tačiau keliaujančių baidarėmis tai neatbaido.

REKLAMA

Specialistai taip pat fiksuoja ir išaugusią baidarių nuomos vietų paiešką – kai kuriose internetinėse svetainėse lankytojų srautas šiemet bene perpus didesnis nei pernai.

Ieškoti suskumba prieš ilguosius savaitgalius

Internetinėse poilsio vietų ir pramogų paieškos platformose „PrieEžero.lt/PrieUpės.lt“ baidarių, o kartu ir sodybų, nuomos paieškos paprastai išauga nuo kovo pradžios, kai žmonės pradeda intensyviai planuoti vasaros atostogas ir ieško poilsio bei pramogų vietų vasarai. Vis dėlto, nemaža dalis tautiečių atostogų planuoti neskuba ir baidarių nuomos ar nakvynės sodyboje ieško paskutinę minutę.

„Ypatingas ieškančiųjų aktyvumas pastebimas prieš ilguosius savaitgalius ar ilgesniam laikotarpiui, ypač esant karštiems, saulėtiems orams.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie savaitės dienas, daugiausiai žmonių skelbimus žiūri pirmadieniais ir artėjant savaitgaliui – ketvirtadienį, penktadienį“, – sako platformos atstovė Vaida Jurkėnienė.

REKLAMA

Ji prideda, kad pandemijos metu apskritai suintensyvėjo šalies vidaus turizmas.

„Lygindami 2019 ir 2020m. matome, kad portalų lankomumas, taigi ir poilsį Lietuvos vietovėse planuojančių, jo ieškančių žmonių srautas, padidėjo 30–40 proc.“ – sako V. Jurkėnienė.

Vieni ieško kainos, kiti komforto

Baidares Aukštaitijoje nuomojantis Jonas Karklelis sako, kad šį sezoną kainas kilstelėti reikėjo, tačiau pokytis – nežymus, todėl norinčių keliauti baidarėmis neatbaido.

„Žmonės renkasi, kur jiems geriausia. Jei pas tave atvažiavus jiems patinka, jie ne tik kad sugrįš, bet dar ir kompaniją atsiveš. Nuo to viskas ir priklauso.

REKLAMA
REKLAMA

(...) Bijo visi kainas kelti, aš kiek pakėliau, bet gal reikėjo stipriau pakelti. Pas mane nežymiai keitėsi, bet tarp nuomotojų kai kur yra susidariusi nuomonė, kad geriau išnuomoti mažiau baidarių didesne kaina, nes kitaip ir darbo daugiau įdėti reikia, ir kokybė nukenčia aptarnavimo“, – sako J. Karklelis.

Jo valdomoje internetinėje svetainėje „baidnuoma.lt“ skelbiama, kad darbo dienomis baidarės nuoma dienai kainuos 9 eurus, tuo metu savaitgalį ar šventinę dieną – nuo 15 iki 20 eurų parai. Baidarės pristatymas į vieną ar kitą vietą taip pat mokamas – už kiekvieną kilometrą teks susimokėti po 30 euro centų.

Pasiteiravus, kaip žmonės reaguoja į šio sezono nuomos kainas, J. Karklelis sako susiduriantis su keliomis žmonių grupėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vieni ieško tik kainos. Jie nesiteirauja nei koks inventorius, nieko, jiems svarbu tik kaina.

O kiti dėl kainos net nepasiklausia, bet pirmiau teiraujasi, koks inventorius, kokios baidarės – nori gauti gerą įrangą. Ypač, jei plaukia kelias dienas, tai irgi yra skirtumas, kur tu su naujesne baidare plauksi, o kur su šrotu, kaip mes vadiname“, – sako verslininkas.

Nuomotojas sako pastebintis, kad keliones baidarėmis žmonės planuojasi labai skirtingai.

„Vieni iš anksto, kiti paskutinę minutę, nėra kažkokios vienos tendencijos. (...) Daugiausia vienai dienai atvyksta, jau tie laikai, kai kelioms dienoms keliaudavo, praėjo“, – sako J. Karklelis.

REKLAMA

Jis paaiškina, kad su naujomis ar naujesnėmis baidarėmis plaukti yra saugiau. Jos yra atsparios smūgiams, senos baidarės būdavo stiklo pluošto, dabar jau gaminamos polietileninės. Taip pat naujose ir sėdynės minkštos – yra ir minkštos atramos nugarai, ir pedalai kojoms atremti ir visa tai suteikia komfortą plaukiant, sako J. Karklelis.

„Juk ne kiekvieną dieną plaukia baidarėmis žmonės, tad pramoga turėtų teikti malonumą, o ne kančia būti“, – įsitikinęs nuomotojas.

Išlaidoms klientai nusiteikę lengvai

Ūlos krašto baidarių nuomotojų asociacijos (UKBNA) atstovė Virginija Paulauskaitė sako, kad šiemet baidarių nuomos kainos – didesnės nei pernai, tačiau kainų augimą vadina natūraliu.

REKLAMA

„Procentiškai, sakyčiau, gal 10–20 proc. kilimas yra. Natūralu, kad reikia daugiau uždirbti, nes viskam brangstant ir išlaidų daugiau.

Bet šiaip išlaidoms, manau, nusiteikę labai lengvai žmonės. Vis tiek jau baidarės, palyginti su kitomis pramogomis, nėra taip jau brangu. Kadangi dar plaukiant reikalingi įvairūs leidimai, Nacionaliniam parkui yra mokamas mokestis, tai dėl to irgi brangsta baidarės“, – dalijasi atstovė.

V. Paulauskaitės vadovaujamoje internetinėje baidarių nuomos platformoje „baidariunuoma.lt“ vienvietės baidarės nuomos kaina darbo dienomis yra 10–15 eurų, švenčių dienomis ir savaitgaliais – 15–20 eurų.

Dvivietė baidarė darbo dieną kainuotų 15–20 eurų, o savaitgalį ar šventinę dieną – nuo 20 iki 30 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Paulauskaitė atkreipia dėmesį, kad brangiausia diena šiemet išliko šeštadienis, sekmadieniai – kiek pigesni, o darbo dienomis plaukti kainuoja mažiausiai.

„Bet žmonės mielai moka, nes ir Ūlos upė yra labai graži, nacionalinis parkas taip pat labai gražus, tai praplaukti tuo maršrutu tikrai nėra taip jau brangu, palyginti su tuo, ką gauna, ką pamato žmonės“, – sako V. Paulauskaitė.

Visgi ji sako, kad šiemet plaukiančių baidarėmis – bene mažiau nei pernai.

„Šiemet jau, nežinau, gal čia yra atsargumas, gal daugiau kas į užsienį išvažiuoja. Ir užsieniečių yra gerokai mažiau. Jei pernai po karantino turėjome jų tikrai nemažai, tai šiemet vos vienas kitas atvyksta jau. Pernai buvo ir danų, ir olandų, vokiečių grupės atvykusios, mes net stebėjomės, kad taip po karantino gausiai vyko. Bet šiemet jų vėl mažiau“, – dalijasi V. Paulauskaitė.

REKLAMA

Atstovė sako pastebinti, kad pastaruoju metu daugiausiai plaukiama vieną dieną – kas yra gana neįprasta, palyginti su situacija, buvusia prieš, pavyzdžiui, 10 metų.

„Tokių plaukėjų, kad plauktų 3–4 dienas, jau mažėja ir mažėja, žmonės tai uodų, tai dar ko bijo. O prieš kokius 15 metų kaip tik būdavo, kad visi jau kokias 2–3 dienas tai tikrai plaukdavo, gamtoje norėdavo pabūti. Dabar jau daugiau vienai dienai – atvažiavo, praplaukė ir išvažiavo, jau antrai dienai mažai kas jėgų turi“, – dalijasi V. Paulauskaitė.

Ji prideda, kad dabar populiariausi plaukimui yra šeštadieniai.

„Tad jei jau planuojate šeštadienį vykti, reikėtų jau iš anksto ir rezervuotis. Jei paprastą dieną ar sekmadienį, tuomet jau su baidarėmis paprasčiau, nebūtinai iš anksto derintis reikia“, – sako V. Paulauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų