REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgametė, partijos veidu laikyta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė pirmadienį pasitraukė iš partijos ir frakcijos. Kai kurių ekspertų tvirtinimu, partija byra dėl jos pirmininko Ramūno Karbauskio noro turėti absoliučią valdžią.

Ilgametė, partijos veidu laikyta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė Agnė Širinskienė pirmadienį pasitraukė iš partijos ir frakcijos. Kai kurių ekspertų tvirtinimu, partija byra dėl jos pirmininko Ramūno Karbauskio noro turėti absoliučią valdžią.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo politologas Virgis Valentinavičius ir Seimo narė Agnė Širinskienė.

Ponia Agne, iš jūsų pasakojimų viskas panašiau į mobingą, nei į šiaip kokias intrigėles. Jums nebuvo kilę tokių minčių?

A. Širinskienė: Taip, man buvo kilę tokių minčių. Manau, kad daug problemų buvo galima išspręsti su kitais vadybiniais sprendimais. Jeigu kolegos, kurie norėjo būti aktyvesni, ar norėjo daugiau matomumo, tiesiog buvo galima padėti jiems mokytis viešuosius ryšius, padėti generuoti idėjas, jas apibendrinti. Bent jau aš greičiausiai būčiau sukusi šituo keliu, nes tai būtų brandinę ir pačią frakciją, ir būtų auginę kitus žmones.

Dabar kolektyve buvo pasirinktas toks labai keistas kelias, kada kilus problemoms tiesiog buvo lengviau padaužyti vienam per galvą, negu dirbti su likusiais 20-30 žmonių. Aš manau, kad kolektyvai turėtų augti kitaip. Labai tikiuosi, kad mes tą istoriją pamiršime ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija ateityje gyvens pagal kitas normas ir taisykles.

REKLAMA
REKLAMA

Pone Valentinavičiau, kaip manote, koks yra Ramūno Karbauskio vaidmuo šioje situacijoje? Jeigu jis nebūtų pasitraukęs iš Seimo, gal situacija būtų kitokia ir valstiečių frakcija nebūtų pabirėjusi?

REKLAMA

V. Valentinavičius: Mandagiai nesutinku su ponios Širinskienės versija, kad Ramūnas Karbauskis yra situacijos įkaitas ir vos ne didesnė auka negu pati gerbiama ponia Širinskienė. Noriu paprasčiausiai priminti, kad Ramūnas Karbauskis pastaruoju metu ne kartą įrodė, kad jis yra absoliutus padėties partijoje šeimininkas. Jis išmetė iš partijos visus, ką norėjo išmesti, ir išlaikė visus, kuriuos norėjo išlaikyti.

Pastaruosius metus Ramūnas Karbauskis bandė kuo labiau įtvirtinti savo asmeninę valdžią. Akivaizdu, kad jos nepanaudojo tam, kad išlaikytų vieną ištikimiausių savo bendražygių frakcijoje. Jo valdžia ir partijoje, ir frakcijoje yra absoliuti, pirmininko rinkimai tą irgi parodė. Jis pasirinko sprendimą, kad Agnė Širinskienė yra nereikalinga.

REKLAMA
REKLAMA

Manau, kad tikrosios priežastys vis dėlto yra faktas, kad valstiečiai dabar yra opozicijoje. Būnant valdžioje buvo motyvas laikytis drausmės, laikytis disciplinos, ir ta ištikimybė partijai ir vadui turėjo prasmę. Dabar to nebėra.

Požiūrį į buvimą opozicijoje Ramūnas Karbauskis parodė nuo pat pradžių – išeidamas iš Seimo. Jis tiesiog nevertina Seimo nario vietos, kai valstiečiai yra opozicijoje. Manau, kad tai uždavė toną visam tolesniam valstiečių frakcijos gyvenimui būnant opozicijoje.

Žmonės, ypač politikoje, pastaruoju metu nesimėto. Politika nėra pati patraukliausia sritis, į kurią žmonės nori veržtis. Nors kandidatų yra įvairiausių, tačiau rimtų politikų visą laiką trūksta. Tai kas laukia valstiečių partijos? Su kokiais žmonėmis Ramūnas Karbauskis gali eiti į kitus Seimo rinkimus?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Valentinavičius: Jam nėra kuo remtis, išskyrus save patį. Bet jis matyt galvoja, kad to užtenka. Valstiečių partija nukraujuoja, visos Ramūno Karbauskio kalbos apie partijos išgryninimą su kiekvienu išėjimu jos primena Hitlerio kalbas per Antrąjį pasaulinį karą, kai buvo tiesinamas frontas. Tas frontas buvo tiesinamas tol, kol apie Reicho kanceliariją liko apsupties žiedas. Dabar vyksta kažkas panašaus.

O dėl to, kad žmonės nesimėto, labai akivaizdu, kad Karbauskiui šitas dalykas negalioja, jis savo nuomonę apie ponią Širinskienę pareiškė, deramai neįvertindamas jos nuopelnų. Aimanos apie tai, kad politikoje trūksta žmonių ir nėra su kuo dirbti, bet nebuvo tokių atvejų, kad Seimui pritrūktų kandidatų. Seimas pilnas žmonių, kurie tvirtina, kad ten nesiveržia ir dirba tik iš pareigos.

Problema, kaip pasiekti, kad įtaką turėtų geriausiai pasiruošę, protingiausi, gabiausi žmonės. Patirtis sako, kad tą labai sunku pasiekti.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų