REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Draudikų teigimu, Lietuvos kelių būklė kiekvieną pavasarį vis blogėja – vairuotojai duobėtose gatvėse suplėšo padangas, apgadina kėbulus.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiais atvejais patariama visuomet apie įvykį pranešti policijai, nes Kasko draudimą turintiems vairuotojams žala bus atlyginama netaikant frančizės, o neapsidraudusiems nuostolius bus lengviau išsireikalauti iš kelių savininko – savivaldybės.

REKLAMA

Vilnius, Klaipėda ir Kaunas – šių didžiausių Lietuvos miestų gatves vairuotojai labiausiai keiksnoja. Pavasarį trūkinėjantis asfaltas ir besiveriančios duobės gatves, ypač laikinojoje sostinėje, pavertė tikra slalomo trasa. Draudikai sako, kad žmonės plėšo ne tik padangas, stipriai apgadinami kėbulai, mašinų pakabos.

„Vidutinė žala sudaro apie 2 tūks. Lt. Aišku, senesniam automobiliui ji siekia kelis šimtus litų, bet būną ir tikrai stambių, didesnių žalų, siekiančių keliasdešimt tūkstančių litų. Galu gale, yra automobilių, kurių vienas ratlankis kainuoja 4 tūkst. litų“, – nuostolius skaičiavo „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

REKLAMA
REKLAMA

Draudikai sako, kad žalas dėl duobių šiemet dar tik pradėję registruoti, tačiau neabejoja, kad jų daugės. Esą tam įtakos turi ne tik augantis transporto srautas ir didėjantis apsidraudusiųjų skaičius, bet ir kiekvieną pavasarį vis labiau prastėjantys šalies keliai.

„Duobių tikrai daugėja, šiemet transporto priemonių srautas yra tikrai didesnis nei pernai, matyt, po truputį atsigauname po ekonominės krizės, taigi ir įvykių vis daugėja. Džiugu, kad kai kurie miestai pradeda ankščiau tvarkytis ir neatidėlioja vėlesniam laikui, bet yra miestų, kuriuose laukiama vos ne vasaros“, – pastebėjo „Lietuvos draudimo“ kompleksinių žalų direktorius Gytis Mitiukas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patirta žala, anot draudikų, atlyginama per kelias dienas. Tačiau procedūra gali užtrukti, jei vairuotojai neatliks tam tikrų veiksmų – įvažiavus į duobę ir apgadinus mašiną patariama ją nufotografuoti ir kviesti kelių policijos pareigūnus. Tik jiems užregistravus įvykį, nuostolių atlyginimas vyksta be trukdžių.

„Jei įvykis fiksuotas kelių policijoje ir jei pareigūnai pripažino, kad dėl šio įvykio yra kaltas subjektas, tokiu atveju frančizė yra neminusuojama“, – patvirtino „Lietuvos draudimo“ kompleksinių žalų direktorius G. Mitiukas.

REKLAMA

„Jeigu įvykis nefiksuojamas policijoje ir žmogus neturi Kasko draudimo, jo galimybės išsiieškoti iš kelio savininkų patirtą žalą yra labai menkos“, – pabrėžė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

Kasmet didžiųjų miestų savivaldybės duobėtuose gatvėse savo automobilius apgadinusiems vairuotojams išmoka tūkstančius litų. Pavyzdžiui, pernai vien Kauno valdžia už tokias žalas atseikėjo 100 tūkst. litų.

Jevgenijus BARDAUSKAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų