• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinis prezidento Valdo Adamkaus pasirašytas įstatymas - antradienį (02.25) Seimo ypatingos skubos tvarka priimtas naujos redakcijos Referendumo įstatymas, palengvinantis galimybes pritarti Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą gegužę vyksiančiame referendume.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymas įsigaliojo ketvirtadienį po paskelbimo "Valstybės žiniose".

Įstatymą V. Adamkus pasirašė antradienį, tą pačią dieną, kai šį teisės aktą priėmė Seimas. Trečiadienį V. Adamkus baigė penkerių metų prezidentavimo kadenciją.

REKLAMA

Naujojoje įstatymo redakcijoje numatyta, kad sprendimas dėl šalies dalyvavimo tarptautinėse organizacijose būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė referendume dalyvavusių piliečių.

Ankstesniame Referendumo įstatyme nustatytas aukštesnis reikalavimas - sprendimui šiuo klausimu priimti reikia ne mažiau kaip vieno trečdalio visų rinkimų teisę turinčių piliečių balsų - šiuo metu maždaug 900 tūkst.

Naujajame įstatyme taip pat numatyta galimybė Seimo sprendimu rengti referendumą ilgiau negu vieną dieną, taip pat pratęsti balsavimo laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo nuostata, kad referendumas yra laikomas įvykusiu tik atėjus prie balsadėžių ne mažiau kaip pusei visų rinkimų teisę turinčių piliečių, pakeista nebuvo.

Jeigu referendumas dėl menko rinkėjų aktyvumo neįvyks, Seimas jį galės skelbti pakartotinai.

Daugumoje valstybių, kuriose ketinama rengti referendumą dėl stojimo į ES, sprendimui referendume priimti taip pat pakanka daugiau kaip pusės visų dalyvavusiųjų balsų.

Iš visų ES kandidačių Lietuva savo Referendumo įstatyme iki šiol buvo nustačiusi griežčiausius reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimas trečiadienį nutarė privalomąjį referendumą dėl narystės ES surengti gegužės 10-11 dieną. Apklausos rodo, kad šalies stojimą į ES palaiko 68-70 proc. visų gyventojų.

Pirmadienį perskaitytame paskutiniame savo metiniame pranešime V. Adamkus ragino nesuklupti žengiant per "Europos slenkstį" bei apgailestavo, kad Seimas neišvengė "blaškymosi dėl referendumo organizavimo, jo pobūdžio ir trukmės".

"Aš pats darysiu viską, ką galiu, kad kuo daugiau žmonių suvoktų tokio kelio pasirinkimo svarbą ir naudą asmeninei gerovei", - teigė prezidentas.

Praėjusiais metais sėkmingai derybas dėl narystės ES baigusi Lietuva tikisi tapti visateise šios organizacijos nare 2004 metais.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų