REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai įvairūs vakarėliai ar pobūviai su draugais neapsieina be alkoholio. Kartais užtenka vos vienos taurės, kad jaustumėtės gerokai apgirtę. Sužinokite, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo.

Neretai įvairūs vakarėliai ar pobūviai su draugais neapsieina be alkoholio. Kartais užtenka vos vienos taurės, kad jaustumėtės gerokai apgirtę. Sužinokite, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo.

REKLAMA

Suvartojamo alkoholio kiekis ir jo įtaka žmogui yra labai individuali. Vieni žmonės alkoholį toleruoja labiau, o kiti – visai negali jo pakęsti.

Būtent dėl šios priežasties, neretai skiriasi ir savijauta. Vieni jaučiasi gerai ir blaiviai dar tą patį vakarą, o kitiems atsigauti sunku būna dar kelias paras.

Tačiau yra tam tikri laiko tarpai, per kuriuos alkoholis pasišalina iš organizmo. Sužinokite, kiek laiko tai užtrunka, kad apsaugotumėte ne tik savo, bet ir kitų gyvybę, pavyzdžiui, skubėdami sėsti už vairo.

Per kiek laiko iš organizmo pasišalina alkoholis?

Pagirios arba jų nebuvimas kitą dieną nėra rodiklis, kad alkoholis visai pasišalino iš jūsų organizmo. Gydytojas Paul Wallace, vyriausiasis „Drinkaware“ medicinos patarėjas, sakė, kad alkoholio kiekis kraujyje priklauso nuo trijų dalykų: suvartojamo alkoholio kiekio, laiko ir greičio.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad alkoholis iš organizmo pasišalina maždaug vienu alkoholio vienetu (aut. past. – vienas alkoholio vienetas yra lygus 10 ml arba 8 g gryno alkoholio kiekio) per valandą. Visgi, neretai pašalinamas alkoholio kiekis būna labai individualus.

REKLAMA

Ūgis, svoris, lytis, kepenų būklė, medžiagų apykaita, suvalgytas maistas ir streso lygis turi įtakos tam, kaip greitai organizmas sugebės apdoroti alkoholį ir jį pašalinti.

Be to, pasirodo, miegas neturi visai jokios įtakos alkoholio pasišalinimo greičiui iš kraujotakos, todėl klaidinga manyti, kad pamiegojus būsite blaivūs, rašoma thesun.co.uk.

„Drinkaware“ ekspertas sako, kad nėra jokio būdo, kuris pagreitintų alkoholio pasišalinimą iš organizmo.  Jis teigia:

„Būtent todėl kavos puodelis ar šaltas dušas nepadės greičiau atsikratyti alkoholio. Nors galbūt jausitės žvalesni, tačiau iš organizmo alkoholis greičiau nedings. Vienintelis būdas pašalinti alkoholį iš organizmo – palaukti tam tikrą laiko tarpą.“

REKLAMA
REKLAMA

Kava daugiau suteiks žvalumo, o vanduo padės atkurti skysčių kiekį organizme, kurio dėl alkoholio vartojimo gali trūkti. Be to, vanduo leis kitą rytą išvengti nemalonaus pagirių galvos skausmo.

Gydytojas P. Wallace įspėja: „Įsivaizduokite, kad alkoholį vartojote iki 3-4 valandos ryto, o atsikėlėte 8 val. ryte. Jei išgėrėte šešis ar septynis alkoholio vienetus, jūsų kūne vis tiek gali būti likę dar keli vienetai alkoholio.“

Tai per kiek laiko pasišalina?
Man tokios priklausomybės nėra mes šventės galime švęsti linksmai be alkoholio ir tikrai prie kavos puodelio ir linksma būna ir jokių muštynių nėra ir drąsiai galime vairuoti ,o kai pareigūnas liepia pūsti tikrindamas ar girtas tikrai juokiames keleiviai asiprasome gal pareigūnams nesmagu būna bet mums juokas ima kad žmogus negeriantis visai ir jam duoda pūsti dar jis paklausia kaip pūsti tada negaliu susilaikyti nesijuokdama gal perdaug linksma esu.
Ant savęs pastebėjau, kad nuo nevartojimo dienos praėjus apie 3 savaites, labai pagerėja savijauta. Nesvarbu, kad kitą dieną neįpūstum neo vienos promilės dalies, bet poveikis juntamas dar ilgai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų