REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2066-ios naujos COVID-19 infekcijos. Tokį rekordišką skaičių Lietuvoje užfiksavo šalies laboratorijos. Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, kad griežtinti ribojimų dar nereikia. Esą karantino rezultatai šalyje dar nėra jaučiami. TV3 žinios pateikia naujausius vaizdus iš Santaros klinikų, kur gydomi sunkiausi COVID-19 ligoniai. 

2066-ios naujos COVID-19 infekcijos. Tokį rekordišką skaičių Lietuvoje užfiksavo šalies laboratorijos. Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga aiškina, kad griežtinti ribojimų dar nereikia. Esą karantino rezultatai šalyje dar nėra jaučiami. TV3 žinios pateikia naujausius vaizdus iš Santaros klinikų, kur gydomi sunkiausi COVID-19 ligoniai. 

REKLAMA

Vaizdai filmuoti ir fotografuoti ne užsienio ligoninėse, o Lietuvoje, Santaros klinikų reanimacijoje, kur laisvų lovų pamatyti sunku. Pavargę ir apsauginėmis priemonėmis apsiginklavę medikai sukasi nuo vieno ligonio prie kito. Lengvesne ligos forma sergantys gyventojai siunčiami į padėti galinčias atramines ligonines, tuo pačiu metu sunkiausių pacientų gyvybės gelbėjamos Santaros klinikų reanimacijos skyriuje. Situaciją ten stebėjo fotožurnalistas Vidmantas Balkūnas.

„Labai skiriasi vaizdas, jeigu tu ateini ir pamatai pamainos pradžioje medikus, kurių akys švyti, nesimato veido, bet akys švyti, ir jeigu pamatai pamainos pabaigoje, tai yra 2 skirtingi vaizdai, nes žmonės yra nusikalę, ten jau kartais žiūri kažkur ten, žiūri, mato, bet nesuprasi, ar jie mato tave“, – sako žurnalistas, fotografas Vidmantas Balkūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tokiomis sąlygomis pastarosiomis savaitėmis ypač intensyviai dirbančius medikus dabar labiausiai pykdo ne krūviai, o sąmokslo teorijų kūrėjai, medikų persekiojimas ir nesuvokimas, kokią grėsmę kelia Covid-19.

REKLAMA

„Kas labiausiai juos piktina: ne darbo krūvis, bet tie žmonės, kurie piktinasi, netiki COVID-19, kurie trinasi aplink langus. Kiekvienas galime turėti savo nuomonę, bet ta nuomonė neturėtų trukdyti kitiems dirbti savo darbą. Reanimacijoje su pacientais nelabai pabendrausi, o pačiam stacionare teko su vienu bendrauti ir jis pasakojo labai įdomiai, kad aš netikėjau, kad tas virusas yra ir vieną dieną bam, ir turiu“, – pasakoja V. Balkūnas.

Per vakar dieną laboratorijos Lietuvoje užfiksavo 2066 naujas infekcijas, tai naujas rekordas. Tiesa, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis dar ramina: panikuoti neva nėra reikalo, nes karantino ribojimų rezultatas dar nejaučiamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai ne laikas komendanto valandai, mes dar nematome to tikrojo efekto, kad jau yra įsigalioję ir kas veikia. Aš kaip esu minėjęs, pirmadienį, matyt, galėsim pasakyti, turim ar neturim efektą karantino, kuris yra  pritaikytas, o tada bus galima spręsti, ar taikyti papildomas priemones ir komendanto valanda yra kraštutinė priemonė, nes reikia skelbti nepaprastąją padėtį“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Viruso išplitimas yra didžiulis ir pas mus situacija yra tikrai labai rimta. Yra gerokai daugiau. Ir mūsų darytas tyrimas parodė, kad kas trečias žmogus jaučia simptomus. Galim spėti, kad dvigubai daugiau žmonių vaikšto visuomenėje ir jie tų simptomų nejaučia, jie net neįtaria, kad yra viruso nešiotojai. Pradėjus augti COVID-19 atvejų skaičiui, sparčiai pradėjo sekti koronaviruso tyrimams reikalingų priemonių rezervai“, – kalbėjo mokslininkas Mindaugas Stankūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

100 tūkstančių mėgintuvėlių siunta į Lietuvą pristatyta paskutinę akimirką, mat, dėl strigusių viešųjų pirkimų jų atsargos šalyje buvo beveik išsekusios. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija buvo priversta mėgintuvėlius įsigyti paskutinę akimirką neskelbiamų derybų būdu.

„Susirgimų pasaulyje daugėja ir atitinkamai atsiranda tam tikrų problemų su tiekimu. Šiuo metu jokių priemonių tyrimams atlikti netrūksta, mes turime visų priemonių panašiai iki gruodžio vidurio“, – sako laboratorijos direktorius Danas Bakša.

Dėl augančio sergamumo kyla problemų ne tik dėl tyrimams reikalingų priemonių, bet ir dėl COVID-19 atvejų atsekamumo. per pastarąją parą neatsektų atvejų – apie 600. 

REKLAMA

„Tikslas iš esmės yra surinkti kaip įmanoma daugiau žmonių ir kaip įmanoma daugiau prisidėti prie Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atsekimų, prie kariškių prisidėti, kaip įmanoma daugiau atsekti kontaktų, kaip įmanoma labiau ardyti viruso plitimo grandinę“, – pasakoja „MP agency“ strategijos vadovas Laimonas Baliukonis.

Šiuo metu čia dirba 10 žmonių, tačiau pajėgų pirmadienį padvigubės. Darbuotojai čia labiau vadinami savanoriais: atskaičius mokesčius per dieną jie gauna po 23 eurus.

„Dirbau turizmo srityje ir kadangi turizmas šiek tiek sustojo tam tikram laikotarpiui atėjau į kitą sferą. Noriu šiai dienai išmokti ir kuo geriau atlikti savo darbą. Tikrai nesvarstau, kas bus toliau, nes šita COVID-19 situacija parodė, kad negalime mes labai planuoti kažkur toli. Esu čia ir dabar. Stengiuosi atiduoti visą savo širdį mokantis, tiek padedant kolegoms“, – teigia skambučių centro darbuotoja Gerda Staškevičiūtė.

Skambučių centrui skirtas „Įveiksime kartu“ pavadinimas. Idėjos autoriai viliasi, kad vis daugiau verslininkų prisijungs prie šios iniciatyvos, tada esą papildomus viruso kelią sekančius darbuotojus būtų galima skaičiuoti ne dešimtimis, o šimtais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų