REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį, rugpjūčio 23 dieną Panevėžyje vaistais apsinuodijo trejų metų mergaitė.

Šeštadienį, rugpjūčio 23 dieną Panevėžyje vaistais apsinuodijo trejų metų mergaitė.

REKLAMA

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Šiaulių ir Telšių apskrityse Silva Šimkevičienė sako, kad dėl šio įvykio buvo susisiekta su mergaitės šeima, kuri anksčiau tarnybai žinoma nebuvo.

„Dėl šio įvykio vaiko teisių gynėjai jau susisiekė su mergaitės šeima, išklausė mamos paaiškinimo. Šiuo metu svarbiausia, kad vaikas pasveiktų, mama budi ligoninėje tol, kol vaikas bus stebima medikų“, – sakė S. Šimkevičienė.

Nelaikykite cheminių medžiagų vaikams pasiekiamoje vietoje

Specialistė primena, jog vaistai ir kitos cheminės medžiagos, keliančios pavojų vaikų sveikatai, turėtų būti padėtos vaikams nepasiekiamoje vietoje:

REKLAMA
REKLAMA

„Vaiko teisių gynėjai primena, kad bet kokias chemines medžiagas (vaistus, degalus, skalbiklius, trąšas, dažus, net batų tepalo tūtelę ar dėžutę) būtina saugiai padėti ten, kur vaikai nepasiektų, rekomenduojama jas užrakinti. Jokiu būdu negalima palikti vaistų dėžučių net su viena piliule ten, kur gali pasiekti vaikai.“

REKLAMA

Taip pat vaistų ir jų likučių ar bet kokių kitokių cheminių medžiagų jokiu būdu nepilkite į maisto tarą – limonado butelius, uogienių stiklainius, berti į ištuštėjusias saldumynų pakuotes.

Atvykus į svečius taip pat vertėtų su šeimininkais pakalbėti ir pasidomėti, ar sveikatai pavojų keliančių medžiagų nėra vaikams pasiekiamoje vietoje.

„Atvykus į svečius su mažais, o ir paaugusiais smalsiais vaikais, vertėtų aptarti su patalpų šeimininkais, kad viskas, kas traukia vaikų dėmesį, bet yra nesaugu, būtų padėta taip, kad vaikai nematytų ir nepasiektų bei nepradėtų domėtis paslėptais chemikalais“, – pataria S. Šimkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip elgtis nelaimės atveju

Mažamečiams vaikams neduokite žaisti su tuščiomis vaistų pakuotėmis, taip pat, vartojantiems vitaminus ar vaistus, neduoti pačiam jų išsiimti:

„Jokiu būdu vaikui neduoti žaisti su tuščiomis vaistų pakuotėmis ir buteliukais, kad mažylis neįprastų tokių daiktų pasiimti pats ir jaustų grėsmę, kad kai kurių daiktų vaikui negalima.

Neduoti vaikui net jam skirtų vaistų ar vitaminų visos pakuotės ar viso buteliuko vaistų, kad pats pasiimtų reikiamą dozę – vaikas gali nesuprasti, kaip gerti vaistus ir suvartoti visą pakuotę“, – įspėja vaiko teisių specialistė.

Jei atsitiko nelaimė ir pastebėjote, kad vaikas prarijo cheminių medžiagų, tuoj pat skubėkite į gydymo įstaigą ir jokiu būdu nesiimkite savigydos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai patartina vykstant pas medikus į gydymo įstaigą pasiimti chemikalo likučių, pakuotę, buteliuką, dėžutę, iš kurios chemikalų paragavo vaikas – tiksliai žinant medžiagos cheminę sudėtį medikams lengviau ir greičiau rasti organizmo valymo būdą“, – kaip elgtis nelaimės atveju pasakojo specialistė.

Galimai apsinuodijo svečiuose

„Vaikas su tėvais svečiavosi pas prosenelę, tikriausiai ten ir įvyko. Su tėvais vaikas atvyko į ligoninę“, – BNS sakė Panevėžio apskrities policijos atstovas Tadas Martinaitis. 

Mergaitė į Panevėžio Respublikinės ligoninės priėmimo skyrių buvo pristatyta šeštadienį, apie 23.20 val.

Nustačius apsinuodijimą vaistais, vaikas paguldytas stebėjimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų