REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudus įvykis Marijampolėje – antradienio pavakarę namuose apsinuodijo vos 6 metų berniukas. Mažametis iš Marijampolės gydymui buvo pervežtas į Kauną.

Skaudus įvykis Marijampolėje – antradienio pavakarę namuose apsinuodijo vos 6 metų berniukas. Mažametis iš Marijampolės gydymui buvo pervežtas į Kauną.

REKLAMA

Policija pranešė, kad birželio 22 d., apie 19.51 val., į Marijampolės ligoninę iš namų pristatytas ir dėl apsinuodijimo paguldytas vaikas.

Naujienų portalas tv3.lt išsiaiškino, kad vaikas galėjo surasti namuose esančias chemines tualetui valyti skirtas priemones.

Informacija apie vaiko būklę neteikiama. Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vyr. specialistė Karolina Račkauskienė teigė, kad šeima nedavė leidimo teikti informaciją apie vaiko būklę: „Galime tik patvirtinti, kad vaikas gydomas Kauno klinikose.“

Šeima nebuvo žinoma

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad šeima jų specialistams iki šiol nebuvo žinoma.

REKLAMA
REKLAMA

„Vaikas namuose galimai apsinuodijo buitine chemija. Tuo metu mama buvo namie, pamačiusi kas nutiko, ji kreipėsi į medikus. Vaikas šiuo metu yra ligoninėje kartu su mama“, – teigė vaiko teisių atstovai.

REKLAMA

Anot jų, gavus pranešimą vaiko teisių gynėja nuvyko į šeimą, tačiau šiuo metu, greičiausiai tėvai su vaiku yra ligoninėje, todėl šeima bus aplankyta, kai tik leis aplinkybės. Nustačius, kad šeimai reikalinga pagalba, ji bus teikiama.

Išskyrė didžiausius pavojus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai pateikė keletą patarimų, kaip apsaugoti vaikus nuo nelaimių.

„Pagal vaiko amžių įvertinkite jo judrumą, paklusnumą. Mažiausiųjų nė akimirkai negalima palikti be priežiūros. Užmigdytas metų-dvejų mažylis gali pabusti, tyliai išlipti iš lovos ir pagriebti aštrių daiktų, užlipti ant stalo, palangės.

REKLAMA
REKLAMA

Vyresnio amžiaus vaikams išsamiai ir dažnai aiškinkite apie pavojus jam nepažįstamoje aplinkoje – viešint kaime reikia paaiškinti, kokia grėsmė yra šulinys, kanalizacija, srutų duobė, o taip pat gyvūnai – vaiką sužaloti gali iš pirmo žvilgsnio ramus veršelis ar šuo. Nepratusio prie kaimo specifikos vaiko nereikia leisti žaisti vieno“, – pabrėžia specialistai.

Atkreiptas dėmesys, kad itin skaudžios nelaimės yra skendimai: „Pirma prevencija – akylai saugoti mažylius, neleisti jų prie vandens vienų ir nė sekundei nepalikti net pripučiamuose baseinėliuose ir lauke, kur būna padėtos talpos lietaus vandeniui (yra buvę, kai vaikai nuskęsta persisvėrę į lietaus vandens talpą).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyresnieji vaikai turi žinoti, jog šokti į vandenį ,,ant galvos“ yra mirtinai pavojinga – po atsitrenkimo galva į dugną žmogus gali žūti, dėl stuburo pažeidimų lieka paralyžiuotas, o maudynės neleistinose vietose turi būti uždraustos.

Lūžiai – bene dažniausia trauma. Vaikai susilaužo rankas ir kojas iškritę iš medžių, nukritę nuo dviračių, iškritę iš batutų – paprastai tokios traumos nutinka, kai būna aukštis arba greitis. Nuo nelaimių apsaugo šalmai, kelių ir alkūnių apsaugos. Deja, šiandien dar ne visi vaikai tai turi arba dėvi.

Elektros prietaisai namie ar poilsiavietėje turi būti saugūs, nesugedę, vaikai neturi pasiekti elektrinių mėsmalių, pjaustyklių, plaktuvų, siurblių ir kitų prietaisų paleidimo mygtukų.“

REKLAMA

Dėmesys langams ir balkonams

Anot specialistų, labai svarbu yra saugūs langai ir balkonai. Atidarytų langų negalima dengti tinkleliais nuo vabzdžių, nes tinklelis neapsaugo atsirėmus. Nepalikite mažų vaikų balkonuose, prie atidarytų langų. Taip pat prie palangių nestatykite baldų.

Perkaitimai taip pat dažni vasaros metu. Nepalikite miegančių vaikų saulės atokaitoje, vienų automobiliuose, vyresniuosius vaikus būtina išmokyti riboti laiką saulėje, vaikus renkite tinkamais drabužiais.

Saugokite vaikus nuo apsinuodijimų. Vaistai turi būti padėti ne tik taip, kad vaikai nepasiektų, bet ir nematytų, kur jie. Geriausia juos laikyti užrakintus. Patalpose neretai stovi skiediklių, trąšų ir kitos chemijos atsargos, supiltos į maisto tarą, kas yra griežtai draudžiama.

REKLAMA

Jeigu ant jų yra etiketė ,,limonadas“, galima nuspėti, kokia nelaimė gali atsitikti. Dėl tokio neatsakingo elgesio apsinuodijus ar patyrus cheminį nudegimą tenka gelbėti ne tik vaikus, bet ir suaugusius.

Iškylose laužai, kepsninės, židiniai turi būti nuolat prižiūrimi suaugusiųjų. Fejerverkai, šventinės ugnelės – ne vaikų žaidimams. Taisyklė, kuriai nėra išimčių – su vaikais turi būti tik blaivūs suaugusieji. Taip pat nevalia palikti vaikų asmenims, jeigu yra bent menkiausias nepasitikėjimas jais.

Nutikus bet kokiai rimtesnei nelaimei reikia skubiai skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Kol atvyks pagalba, nukentėjusio vaiko nepalikti vieno. Esant galimybei, skubiai patiems vežti vaiką į artimiausią gydymo įstaigą arba atvykstančios greitosios pagalbos link. Turėti po ranka tvarsčio, amoniako, dezinfekuojančio skysčio, geriamo vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų