• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie vasaros transporto jungtį Vilnius-Karklė išgirdę vietiniai pajūrio gyventojai liko nustebę. Jų teigimu, toks sprendimas – visiškai neapgalvotas, nes Karklėje nėra nei viešųjų tualetų, nei gelbėtojų. Visgi projekto iniciatoriai sako, kad tai kryptis, skirta atrasti kitokį, ne „pliažinį“, pajūrį.

Apie vasaros transporto jungtį Vilnius-Karklė išgirdę vietiniai pajūrio gyventojai liko nustebę. Jų teigimu, toks sprendimas – visiškai neapgalvotas, nes Karklėje nėra nei viešųjų tualetų, nei gelbėtojų. Visgi projekto iniciatoriai sako, kad tai kryptis, skirta atrasti kitokį, ne „pliažinį“, pajūrį.

REKLAMA

Kaip naujienų portalui tv3.lt sakė vienas straipsnio pašnekovų, artimiausi Karklei savivaldybės samdomi gelbėtojai yra link Girulių ir nutolę apie 4 kilometrus, kitoje, Nemirsetos pusėje, gelbėtojai budi tik už daugmaž 8 kilometrų. Tačiau projekto iniciatoriai svarbesne problema akcentuoja tualetų, o ne gelbėtojų klausimą.

Projektas – „labai keistas“

Vaikų stovyklos Karklėje „Žilvitis“ socialinio tinklo paskyroje tą pačią dieną po paskelbimo apie naująjį transporto projektą pasirodė įrašas. Jame stovykla stebisi tokia iniciatyva

REKLAMA
REKLAMA

„Labai keistas LTG Link ir Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro projektas paleisti į Karklę transporto jungtį Vilnius-Karklė, kai tuo metu Karklėje nėra praktiškai nė vieno viešo tualeto ir net gelbėtojų būdelės.

REKLAMA

Jau net nėra ką kalbėti apie persirengimo kabinas. Kažkoks spontaniškas ir neapgalvotas veiksmas. Nudergs visas kopas ir stovyklą“, – piktinamasi stovyklos socialinio tinklo paskyroje.

Visgi Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius gyventojus ramina, kad naujoji jungtis nėra skirta srautams į Karklę pritraukti – tiesiog norima suteikti žmonėms galimybę pailsėti kitokioje pajūrio aplinkoje.

„Pirmiausia, čia nėra ieškomas papildomas žmonių srautas. Karklė yra pajūrio ruožas, kaimiška teritorija ir joje nėra galimybės įrengti didelių automobilių aikštelių, o problema turbūt visame pajūryje yra, kad vasaros metu yra labai daug automobilių.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl toks siūlymas yra, kad pajūrio ruožą galima pasiekti ir traukiniu. Aišku, Karklėje nestovi traukinys, bet yra galimybė persėsti ir autobusu ar kitais būdais atvažiuoti ir poilsiauti“, – atkreipia dėmesį D. Nicius.

Jo teigimu, Karklė nėra kurortas, todėl savivaldybė ir nėra įpareigoti kurti atitinkamos infrastruktūros.

„Dėl gelbėtojų – taip, šiuo metu ir gelbėtojų nėra. Vien tik dėl to, kad Karklės paplūdimiai neturi pliažų statuso. Gelbėtojai atsiranda tada, kai yra įsteigiamas pliažas – tai, ką matome, tarkime, Klaipėdoje ir Palangoje. Bet čia jau grynai politinis ir finansinis dalykas“, – paaiškina D. Micius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, pasiteiravus, jei vasarą turistų srautas Karklėje suintensyvėtų, ar gelbėtojai būtų reikalingi, Pajūrio regioninio parko direktorius čia sako matantis mažiausią problemą.

„Dėl gelbėtojų mažiausiai bėdos matyčiau, čia reikėtų dar žiūrėti statistiką, ar šiame ruože, kur nėra gelbėtojų, ar čia skendimų skaičius yra didesnis palyginti su Palanga ar kur kitur, bet čia jau ekspertai turi vertinti.

Viena esminių bėdų yra, sakyčiau, viešųjų tualetų trūkumas. Karklėje šiandien neturime nė vieno viešo tualeto, yra tik tie laikini biotualetai, bet jie šiandieninio poreikio jau neatitinka“, – pasakoja D. Micius.

REKLAMA

Tualetų reikia labiau nei gelbėtojų?

Klaipėdos rajono turizmo centro direktorė Daiva Buivydienė sako sutinkanti, kad sezono metu gelbėtojų Karklėje gali prireikti, bet dar nežino, ar jie ten bus.

„Logiškai žiūrint – be abejo, jie ten reikalingi. Kadangi vieta maudymuisi Karklės paplūdimyje yra šiek tiek komplikuota, nes ten yra skardžiai ir riedulynai. Vadinasi, jūros pakrantėje, vandenyje, yra akmenų. Ir informaciniai stendai ten skelbia, kad maudytis reikia ypatingai atsargiai, kadangi po vandeniu yra nematomi akmenys.

Mes esame kėlę klausimą savivaldybėje, kad tą problemą reikėtų spręsti ne tik informavimu, bet ir šitame ruože turėtų budėti ir gelbėtojai. (...) dėl to vyksta dar diskusijos ir manau, kad gelbėtojai ten atsiras, bet užtikrinti to negaliu“, – sako D. Buivydienė.

REKLAMA

Tuo metu jai antrina Klaipėdos rajono vicemerė Audronė Balnionienė pridėdama, kad Vilniaus-Karklės jungties akcentas yra visai ne maudymasis, o sveikatinimasis.

„Akcentuojami yra sveikatingumo takai ir visas Karklės pajūris, kur galima vaikščioti ir sveikatintis. Šiuo atveju nebuvo dėtas akcentas į paplūdimio zoną, o labiau stengtasi išnaudoti unikalią gamtą.

(...) Karklės paplūdimiai yra laukiniai paplūdimiai ir jie neturi pliažo statuso, dėl to ten nėra prievolės steigti gelbėtojų tarnybą pagal teisės aktus. Taip pat ten ir nėra galimybės įteisinti pliažo, nes tam paplūdimys turi atitikti specialius reikalavimus“, – sako A. Balnionienė.

Rajono vicemerė prideda, kad šiuo metu Karklės paplūdimyje yra ir suoliukų, ir persirengimo kabinų, įspėjimų, kad šis ruožas nėra prižiūrimas gelbėtojų tarnybos. A. Balnionienė prideda, kad artimiausiu metu gali atsirasti ir stacionarus tualetas, tačiau ar sezono metu gyvenvietėje atsiras budintys gelbėtojai, nėra žinoma.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų