REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertų vertinimais, dėl daugiabučio Gabijos g. broko kaltas namo statytojas. Jis esą ir turėtų pašalinti namo defektus. Tuo metu statybų ir nekilnojamojo turto ekspertai visų daugiabučių gyventojams pataria prižiūrėti savo būstą, kad nelaimių būtų išvengta.

Ekspertų vertinimais, dėl daugiabučio Gabijos g. broko kaltas namo statytojas. Jis esą ir turėtų pašalinti namo defektus. Tuo metu statybų ir nekilnojamojo turto ekspertai visų daugiabučių gyventojams pataria prižiūrėti savo būstą, kad nelaimių būtų išvengta.

REKLAMA

Namo administratoriaus „Mano būstas“, prižiūrinčio daugiabutį Gabijos g., atstovas Paulius Ugianskis, teigė, kad vakar vėlai vakare pirminės ekspertizės metu ekspertai nustatė, kad įvyko lokalaus pobūdžio deformacijos, kurios susijusios su statybos technologijos pažaidomis, nekokybiškai įrengus grindų dangą, taip pat pertvarose neįrengus privalomųjų deformacinių siūlių.

„Taigi paminėti defektai galėjo atsirasti dėl nekokybiškų statybų, o tai jau – statytojo atsakomybė. Mūsų techniniai inžinieriai praėjusį penktadienį lankėsi šiame objekte, apžiūrėjo bei įvertino pastebėtus defektus ir nustatė, kad jie nekelia pavojaus gyventojų saugumui.

REKLAMA
REKLAMA

Tą patvirtino ir naujausia vakarykštė ekspertizė, kuri teigia, kad namas yra saugus eksploatuoti, o atsiradę įtrūkimai yra statybinis brokas. Nepaisant to, namo administratorius atliks papildomas ekspertizes, kad nustatytų tikslias atsiradusių defektų priežastis. Dėsime visas pastangas, kad padėtume gyventojams šioje situacijoje ir jei reikės, teiksime tiek techninę, tiek teisinę pagalbą reikalaujant iš statytojo pašalinti atsiradusius defektus“, – sakė P. Ugianskis.

REKLAMA

Statybininkų asociacija siūlo sprendimus

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA)prezidentas Dalius Gedvilas komentuodamas šią situaciją teigė, kad reikėtų žiūrėti į visą statybų grandinę.

„Analizę reikėtų pradėti nuo projekto ir išsiaiškinti, ar projektavimo stadijoje nebuvo pastebėti kažkokie netikslumai. Toliau reikėtų žiūrėti statybų dokumentaciją, ar joje yra kažkokių techninio prižiūrėtojo įrašų apie atliktus darbus. Dar reikėtų peržiūrėti ir pastato eksploatavimo dokumentus.

Išanalizavus surinktą informaciją reikėtų apžiūrėti pastatą ir atlikti gilesnę analizę. Apžiūrėti ir įvertinti daugiabučio laikančiąsias konstrukcijas. Tik tada ekspertai gali pasakyti – pastatas kelia grėsmę ar ne“, – aiškino LSA prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, jeigu pastato nešančios konstrukcijos yra tinkamai suprojektuotos, toks pastatas gali stovėti daugybę metų.

„Senos statybos blokiniai daugiabučiai buvo statomi 25 metams. Tačiau dabar matome, kad jie stovi jau daug ilgiau. Tačiau statiniai turi būti tinkamai prižiūrimi ir tam turi būti skiriamas didesnis dėmesys. Nes jau matome ne vieną nelaimę, pernai juk Vilniaus Lazdynų mikrorajone buvo nukritę balkonai.

Todėl visi statybos dokumentai turėti būti skaitmeninami, kad nereikėtų kapstytis archyvuose ieškant popierinių dokumentų. Dabar gali tekti dokumentų ieškoti savaitę ar mėnesį ir tik juos suradus parašyti išvadas“, – pasakojo D. Gedvilas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, LSA išduoda statybininkams STRATEG korteles, kurios rodo, kad specialistas yra kompetentingas.

„Įmonės samdydamos rangovus turėtų į tai atsižvelgti. Tačiau rinkoje trūkstant specialistų įmonės samdo bet ką tada ir turime problemų.

LSA daugybę raštų išsiuntė Vyriausybei ir politikams, kuriuose teikiame konkrečius siūlymus, pavyzdžiui, minėta STRATEG kompetencijų kortelę. Tačiau mūsų niekas negirdi“, – komentavo D. Gedvilas.

NT rinka auga ir keičiasi

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros (LNTPA) asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius teigė, kad kai daugiabutis Gabijos g. buvo pastatytas prieš beveik 15 metų, nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje dar tik formavosi.

REKLAMA

„Tuo metu net nebuvo NT asociacijos, o NT vystytojo veikla buvo reglamentuota tik 2014 metais. Tad tuo metu gyventojai pirkdami naują būstą neturėjo daug iš ko rinktis.

Dabar gyvename visiškai kitokiais laikais, galime susirinkti daug informacijos apie vystytoją, sužinoti apie jo buvusius projektus, kas yra jo rangovai, kurie stato būstą. Dabar atsakingai pasirinkti vystytoją daug lengviau, negu tai buvo galima padaryti prieš 15 metų“, – pastebėjo LNTPA prezidentas.

Anot jo, šiandien jeigu pirkėjo galimybės leidžia įsigyti naują būstą, jis tai ir turėtų daryti.

„Vis tik jeigu pirkėjo galimybės kitokios, jis turėtų pasidomėti senesnės statybos pastatu, kuriame ketina įsigyti būstą. Turėtų pasikalbėti su to daugiabučio administratoriumi ir išsiaiškinti, kokie remonto darbai jau buvo atlikti, kokia namo techninė būklė. Dažniausiai būna problemų su pastatų stogais ir balkonais“, – komentavo M. Statulevičius.

REKLAMA

Pastatą būtina prižiūrėti

Kalbėdamas apie naujos statybos daugiabučius LNTPA prezidentas pastebėjo, kad statybos technologijos tobulėja, kad jei pastatas tinkamai prižiūrimas, jis be remonto ar renovacijos gali stovėti ir 50 metų.

„Pastatas būtinai turi būti tinkamai prižiūrimas, turi būti laiku atlikti einamieji remontai, sandarinamos siūlės. Gyvename tokioje klimato juostoje, kuriose tenka susidurti ir su drėgme, ir su sausra. Tad natūralu, kad fizinis poveikis pastatams didėja. Nors naujos statybų technologijos vejasi gamtos iššūkius, tačiau ne visi rinkos dalyviai stato iš brangiausių ir geriausių medžiagų.

Tikrai yra vystytojų statančių ir pigesnių ir paprastesnių medžiagų, tokiu būdu jie bando konkuruoti rinkoje. O pirkėjai dažnai susigundo mažesnė kaina, kuri turi tam tikrą riziką“, – aiškino M. Statulevičius.

Pasak jo, nesvarbu žmonės gyvena naujame, ar sename daugiabutyje, tačiau privalo juo rūpintis.

„Pavyzdžiui, dabar atėjus pavasariui geriausias laikas patikrinti savo namo langus ar duris. Šie dalykai greičiausiai dėvisi“, – sakė M. Statulevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų