REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kaskart pateikia nesaugių maisto produktų sąrašą, o skirtingi pažeidimai nustatomi kone kiekvieną savaitę. Štai skelbiama, kad kai kuriuose maisto produktuose buvo rasta chemikalų, salmonelių ar netgi aptikta pelių. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kaskart pateikia nesaugių maisto produktų sąrašą, o skirtingi pažeidimai nustatomi kone kiekvieną savaitę. Štai skelbiama, kad kai kuriuose maisto produktuose buvo rasta chemikalų, salmonelių ar netgi aptikta pelių. 

REKLAMA

VMVT kaskart savo internetiniame puslapyje atnaujina informaciją apie tai, kokie maisto produktai, daiktai ar gyvūnų pašarai, kurie neatitinka keliamų saugumo standartų, atsiduria prekybos vietose.

Specialistų patikrinimai vyksta nuolat, o į akiratį pakliūva ne tik didieji prekybos tinklai, bet ir ūkininkai, pardavinėjantys savo užaugintus produktus, taip pat ir kitų prekių pardavėjai. 

Štai „Rimi Lietuva“ anksčiau pranešė, kad nuo gruodžio 27 iki sausio 10 dienos vykdys galimai nesaugių koldūnų pašalinimą iš rinkos bei susigrąžinimą iš vartotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Laidų vedėjos Beatos Nicholson teigimu, koldūnai šalinami kilus įtarimų, kad kalakutai sirgo paukščių gripu, tačiau esą išvirti jie nepavojingi.

REKLAMA

„Pagal esamus PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos – ELTA) duomenis, vartojant paukštienos gaminius užsikrėsti galimybės nėra, bet apsisaugojimui vykdoma prevencinė priemonė – koldūnai su kalakutiena išimami iš parduotuvių“, – paaiškino B. Nicholson.

ELTA primena, kad pirkėjų paprašyta į „Rimi“ grąžinti produktą „Šaldyti koldūnai su lietuviška kalakutiena „Beatos virtuvė“, kuriuos pagamino „Liūtukas ir ko“. Pateikus pirkimo čekį už prekę grąžinami pinigai.

„Rimi“ atstovai tąkart pranešė, kad susigrąžinimas vykdomas prevenciniais tikslas, ragino produkto nenaudoti maistui, sąlyčiui su maistu, neduoti gyvūnams.

REKLAMA
REKLAMA

Brokolių pakelyje – negyvos pelės

Tuo metu VMVT pateikiami duomenys rodo, kad dar pernai lapkričio 24 d. nustatytas vartojimui netinkamas maisto produktas, kuriame buvo rasta negyvų pelių.

„Lietuvos Respublikos rinkai uždrausta tiekti prekinio ženklo „Hortex“ „Brokoliai Hortex“ iš Lenkijos, dėl juose rasto svetimkūnio – negyvos pelės“, – rašoma inspektorių pranešime.

Taip pat skelbta, kad šių brokolių siuntos gavėjas yra SIA „Vičiūnai-Lat“, didmenininkas – „Vičiūnai ir Ko“, o iš viso išplatintas „Hortex“ brokolių kiekis Lietuvoje buvo 483 vnt. (193,20 kg).

„Vičiūnų grupės“ atstovė Vilma Veverskė pripažįsta, kad pastarasis atvejis yra iš tiesų nemalonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Hortex“ prekės ženklas pasižymi ne tik ilgomis gamybos tradicijomis, bet ir išskirtine kokybės priežiūra, yra sertifikuotas tarptautiniais standartais ir anksčiau panašių incidentų nėra buvę, todėl šis incidentas išskirtinai nemalonus, nors ir netipiškas. „Vičiūnų grupė“ atstovauja šį gamintoją, todėl vos sužinoję apie nesaugaus maisto patekimą vartotojams, tuojau pat užblokavome partijos tiekimą, pašalinome iš prekybos vietų ir dėjome visas pastangas pilnam susigrąžinimui“, – portalui tv3.lt teigė ji.

Pašnekovė taip pat atkreipia dėmesį, kad dėl gamintojo „Hortex“ brokolių galimo kokybės neatitikimo perspėti buvo ir VMVT atstovai.

REKLAMA

„Iki VMVT patikrinimo pradžios atšaukėme šio produkto partiją. Grįžusį iš rinkos galimai nekokybišką produktą sunaikinome, įrodymus perdavėme VMVT. Tiekėjui suplanuotas atlikti pakartotinis rizikos vertinimas“, – paaiškino įmonės atstovė.

Tarnybos įspėjo apie pavojų žmogaus sveikatai

O praėjusių metų lapkričio 7 d. VMVT tikrintojai uždraudė tiekti į rinką užšaldytą, be odos, didžiagalvės menkių filė iš Kinijos.

„Didžiagalvės menkės filė, be odos yra netinkamos vartoti žmonėms, nes viršytos bendrų lakiųjų azoto bazių ribinės vertės“, – rašo maisto tikrintojai.

Būtent šios menkių filės siuntą (iš viso 1940 vnt.) gavo „Rimi Lietuva“ prekybos tinklas. 

REKLAMA

„Rimi Lietuva“ Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad tąkart mėginį ištyrė kontroliuojanti institucija Latvijoje.

„Kadangi ši prekė yra parduodama mūsų prekybos tinklo parduotuvėse ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje, rūpindamiesi mūsų pirkėjais, nusprendėme ir Lietuvoje imtis papildomų saugumo priemonių. 

Todėl Lietuvoje „Rimi“ savo iniciatyva atliko to pat galiojimo produkto laboratorinius tyrimus akredituotoje laboratorijoje analogiškiems parametrams nustatyti ir, juos atlikus, paaiškėjo, kad jokių neatitikimų nėra“, – komentavo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak E. Krasauskienės, tiekėjas bendradarbiavo viso proceso metu ir taip pat atliko tyrimus, kurie, esą, neatitikimų irgi neparodė.

„Be to, tiekėjas nuolat atlieka prevencinius veiksmus, kad tiekiami produktai atitiktų teisės aktų reikalavimus. Daugiau neatitikčių atvejų dėl produktų, kuriuos tiekia šis gamintojas, nebuvo. Bet visgi, gavus informaciją iš Latvijos ir kilus abejonių, nusprendėme nerizikuoti, todėl  buvo priimtas sprendimas sustabdyti galimai nekokybišką produktą“, – kalbėjo E. Krasauskienė.

Pasak prekybos tinklo atstovės, klientai buvo informuoti taip pat ir „Rimi“ elektroninėje svetainėje bei parduotuvėse buvo iškabinta informacija apie šį atvejį. Eigoje prekės buvo sustabdytos ir išimtos iš lentynų visose prekybos vietose.

REKLAMA

VMVT taip pat uždraudė tiekti į ranką atšaldytą, smulkintą vištų krūtinėlę iš Lenkijos, kuri gali kelti pavojų žmogaus sveikatai.

„Atšaldytoje smulkintoje vištų krūtinėlėje iš Lenkijos nustatyti patogeniniai mikroorganizmai – salmonelės (Salmonella Infantis).

Tai kelia riziką vartotojų sveikatai, t.y. gali sukelti salmoneliozę. Liga pasireiškia pilvo ir galvos skausmais, karščiavimu, pykinimu ir viduriavimu, gali sukelti sunkią dehidrataciją ir pan.“, – sakoma tikrintojų komentare.

Pranešime teigiama, kad šių vištų krūtinėlių siuntą (iš viso 859,2 kg) užsisakė „Lidl Lietuva“ prekybos tinklas.

Salmonelių maisto tikrintojai dar pernai taip pat aptiko iš šviežiose viščiukų broilerių blauzdelėse, kurių gamintojas „Vilniaus paukštynas“. 

REKLAMA

„Vartotojams, įsigijusiems minėtas, šviežias viščiukų broilerių blauzdeles, išsaugojusiems jų likučius (pvz.: užsišaldžius), rekomenduojama jų nevartoti“, – teigia maisto ir veterinarijos tarnybos tikrintojai.

Internetiniame VMVT pasulapyje skelbiama, kad šiuos gaminius pardavinėjo „Norfos“ ir „Maximos“ prekybos tinklai.

Tačiau „Maximos“ Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Ugnė Ulickienė teigė, kad minimos „Kaišiadorių paukštyno“ prekės asortimente nėra.

„Ja mes neprekiaujame. Kodėl „Maxima LT“ minima pranešime apie nesaugų produktą yra nurodyta kaip jo platintoja, šiuo metu tikslinamės su gamintoju“, – komentavo pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak U. Ulickienės, prekybos tinklas nuolatos vykdo kokybės kontrolę ir siekia užtikrinti maisto saugą bei jo kokybę.

„Nustatę, kad prekė neatitinka kokybės reikalavimų ar gavę informaciją iš gamintojų ar tiekėjų apie galimai nesaugias vartoti ar nekokybiškas prekes, nedelsdami reaguojame ir imamės visų reikiamų priemonių atvejui suvaldyti bei informuoti klientus.

Visų pirma, galimai netinkamą vartoti produkciją  nedelsiant pašaliname iš prekybos,  vykdome tokios produkcijos susigrąžinimą iš pirkėjų bei pinigų grąžinimą. Taip pat pirkėjams matomose vietose parduotuvėse pakabiname informacinius plakatus“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

Pinigus grąžina ir nepateikus kasos kvito

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė tikina, kad prekybos tinklas produktų kokybei skiria didelį dėmesį, o tiekėjams keliami aukšti kokybiniai reikalavimai. Tačiau taip pat pripažįsta, kad tam tikrų pažeidimų yra nustatoma.

„Tais atvejais, kuomet galimai produkte yra užfiksuota mikrobiologinė tarša ar kiti produktų saugos neatitikimai, tokie produktai yra nedelsiant išimami iš prekybos, o klientai yra informuojami klientų informavimo plakatu visose prekybos vietose.

Pirkėjai, įsigiję šiuos produktus, gali juos grąžinti ir atgauti sumokėtus pinigus. Pinigai būna grąžinami ir nepateikus kasos kvito“, – paaiškino L. Skersyte.

REKLAMA

Pašnekovė taip pat tikino, kad „Lidl“ privataus prekės ženklo produktams yra atliekami reguliarūs, išsamūs savikontrolės laboratoriniai tyrimai.

„Savikontrolės laboratoriniai tyrimai visada atliekami pagal tą patį procesą, t.y. pagal rizikos vertinimą išorinėje nepriklausomoje laboratorijoje, kuri atlieka ekspertizę ir pateikia išvadą. Skirdami itin didelį dėmesį produktų kokybei, esame išsikėlę vidinius kokybės parametrus, kurie net yra griežtesni negu teisės aktai ir dažnu atveju užkerta kelią galimiems maisto saugos pažeidimams.

Pavyzdžiui, šviežiuose vaisiuose ir daržovėse gali būti ne daugiau kaip penkių pesticidų ar kitų veikliųjų medžiagų likučiai, o nustatytas likučių kiekis neviršytų trečdalio leistinos normos, numatytos pagal ES reikalavimus“, – teigė L. Skersytė.

REKLAMA
REKLAMA

Neužtikrinus kokybės, rizika prarasti pirkėjus

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis antrina, kad tiek prekybininkai, tiek gamintojai, įskaitant ir VMVT specialistus, periodiškai tikrina maisto produktus.

D. Ryliškis taip pat sako, kad nustatyta tvarka yra griežta, o prekybos tinklas yra suinteresuotas užtikrinti parduodamų maisto produktų kokybę tam, kad nebūtų prarandami pirkėjai.

„Jeigu yra aptinkami trūkumai, pažeidimai, be abejo, kad pirkėjai yra informuojami.

Informacija pateikiama tiek internetiniame tinklalapyje, tiek kiekvienoje parduotuvėje – skelbimų lentoje yra iškabinami pranešimai apie tai, kad pirkėjų yra prašoma grąžinti nekokybiškas prekes“, – paaiškino D. Ryliškis.

Vartotojus ragina kreiptis į prekybos vietą

Maisto ir veterinarijos inspektoriai primena, kad importuotojai, gamintojai, perdirbėjai ir prekybininkai savo veikloje privalo taikyti tokias savikontrolės ir kokybės užtikrinimo sistemas, kad nustačius nesaugų, netinkamai paženklintą ar kitų reikalavimų neatitinkantį produktą, įmonė nedelsiant:

  • nutraukti produkto tiekimą rinkai visuose jos padaliniuose ir filialuose,
  • informuotų visus produktą įsigijusius juridinius asmenis,
  • organizuotų vartotojų informavimo priemones. 

VMVT specialistai primena gyventojams, kad kiekvienas, kuris nusipirko minėtą prekę iš mažmeninių, didmeninių prekybos centrų, turi teisę grąžinti nesaugų produktą ir atgauti už jį sumokėtus pinigus.

„Nesaugų produktą galima grąžinti į prekybos vietą, iš kurios jis įsigytas, pateikiant įsigijimo čekį“, – teigia specialistai.

Visą prekybos vietose atsidūrusių prekių su nustatytais trūkumais sąrašą galima pamatyti oficialiame VMVT internetiniame puslapyje.

Pagaliau valgysime viską kas judą ir būsime panašūs į kinus. Juk pats Dievas žmonėms leido valgyti viską kas gyvą. Tad nieko čia nuostabaus valgysime peles, žiurkes, sliekus, skėrius ar kitus parazitus, nes juk pinigai reikalingi mūsų kaimynei Ukrainai. Tik gaila tai, kad mūsų pinigai skirti remti karui ukrainai, atsidure gudrių sukčių asmeninėse sąskaitose. Galime kiek tik norime remti Ukrainą, tačiau turime suprasti viena, kad Ukraina tikrai karo nelaimės, antra tai, kad mūsų pinigai maitina didžiule armiją sukčių, kurie kaupia turtus ir perkasi nekilnojamą turtą užsienyje. Tad mes skurskime ir veržkimės diržus, nes mūsų valdžios žmonėms reikalingi mūsų pinigai.
Tikrai valgom chemikalus, pelesius ir kitoki srota. Paskui gydytojai stebisi, is kur baisios ligos, kaltina alkoholi, cigadetes, bet apie chemikalus maiste, tai tyli
tai juk dabar iteisino lrs okanides iniciatyva prekiauti ir sugedusiais produktai... kas cia baisaus viena kita pelyte?
Visus tokius produktus siuskit lrs ir lrv kriminaliniams bukalaurams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų