REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje kyla aistros dėl prieštaringai vertinamos Stambulo konvencijos. Visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas: vieni konvencijos idėją palaiko, o kiti aštriai kritikuoja. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje netyla aršios diskusijos, ar šis dokumentas turėtų būti ratifikuotas Lietuvoje.

Lietuvoje kyla aistros dėl prieštaringai vertinamos Stambulo konvencijos. Visuomenė pasidalijo į dvi stovyklas: vieni konvencijos idėją palaiko, o kiti aštriai kritikuoja. Pastaruoju metu viešojoje erdvėje netyla aršios diskusijos, ar šis dokumentas turėtų būti ratifikuotas Lietuvoje.

REKLAMA

Šia tema nevengiantys pasisakyti kunigai sulaukia nemažai kritikos. Neseniai „Facebook“ paskyroje savo pozicija pasidalijęs kunigas Algirdas Toliatas sukėlė dalies visuomenės nepasitenkinimą, į kurį sureagavo ir pats prezidentas Gitanas Nausėda.

Jis kritikavo dvasininką užsipuolusius žmones teigdamas, kad dabar Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija.

„Gerbiamo kunigo A. Toliato užsipuolimas tokiais metodais, vien todėl, kad jis pareiškė oficialią bažnyčios poziciją, jis nepateikė savo pozicijos, rodo, kad kažkas mūsų viešojoje erdvėje per tuos 10 ar 15 pastarųjų metų atsitiko.

REKLAMA
REKLAMA

Atsitiko labai paprasti dalykai. Šiandien Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija. Žmonės, kurie įsivaizduoja galį maišyti su purvais kitaminčius, daryti tą beapeliacine forma ir kartais labai šlykščia forma, jie laiko save nebaudžiamais“, – aiškino G. Nausėda.

REKLAMA

Prezidentas išreiškė palaikymą kunigui sakydamas, kad nors nuomonės ir išsiskiria, diskutuoti reikia pagarbiai:

„Šiandien aš stoju į gerbiamo A. Toliato pusę. Stoju pirmiausia, kaip į žmogaus pusę. Kokią pusę, poziciją jis atstovauja, tai yra išplėstinis klausimas. Dėl pozicijų galime diskutuoti, tačiau darykime tai pagarbiai vienas kitam. Patyčių kultūra Lietuvoje turi būti po truputį išskaidyta.“

Žurnalistų paklaustas, kokią nuomonę apie Stambulo konvenciją jis pats, G. Nausėda tiesiogiai neatsakė:

„Manau, kad labai gerai, jog Stambulo konvencija yra svarstoma. Ji gali būti priimta arba nepriimta. Labai daug kas priklausys nuo tų įstatymų, kurie priklausys nuo Stambulo konvencijos įsigaliojimo. Kaip žinote, mes svarstysime daug kitų įstatymų, jei jie pasieks Seimo plenarinį posėdį. Tai ir dėl vienalyčių santuokų ar partnerystės, kitų sprendimų, kurie susiję su šių žmonių poreikiais.

REKLAMA
REKLAMA

Manau, kad teisinis sureguliavimas dėl vienalyčių santuokų ar partnerystės turi būti. Jis turi būti taip, kad užtikrintumėme žmonių teises, kita vertus, kad nepasiektumėme dar didesnio susipriešinimo visuomenėje, kurį turime šiuo metu.“

Pasirašyti peticiją prieš Stambulo konvenciją viešai paragino ir kunigas Algirdas Toliatas, o tai iššaukė radikalių LGBT teisių gynėjų kritikos ir neapykantos bangą. Aktyvistai aiškina, kad dvasininkai neturėtų į tai kištis apskritai.

„Yra toks susitarimas, jūs darote ir jums leidžiama daryti tai, kas jums atrodo svarbu religijos laisvės ribose, bet civilinis gyvenimas yra paliekamas civilinei valdžiai. Man labai patinka šituo požiūriu tos pačios Evangelijos frazė: kas Ciesoriaus – Ciesoriui, kas Dievo – Dievui“, – pasakoja Žmogaus teisių centro atstovė Jūratė Juškaitė.

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, profesionaliu gėjumi save vadinantis Tomas Vytautas Raskevičius net pasidalino karikatūra, kurioje vaizduojamas gėjus smerkiantis, bet tuo pačiu metu oraliniu būdu tenkinamas kunigas. Tiesa, vėliau už tai atsiprašė.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų