Prezidentas po vizito vakcinavimo centre: jei kyla abejonių dėl „AstraZeneca“, esu pasiruošęs pasiskiepyti ja pats

Lietuvoje skiepijimas vakcina nuo koronaviruso įsibėgėja. Šalyje pirmadienio duomenimis dviem skiepo dozėmis jau paskiepyta virš 73 tūkst. žmonių. Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje, po kurio teigė, kad Lietuvai bus sudarytos sąlygos iki vasaros vidurio paskiepyti 70 proc. arba virš 2 mln. gyventojų.

Pirmadienį G. Nausėda lankėsi vakcinavimo centre Kaune. Po vizito prezidentas žiniasklaidai teigė, kad Lietuva yra pasiruošusi per minimaliai trumpą laiką paskiepyti visus šalies žmones.

„Šiandien svarbiausias klausimas – ar mes gebėsime gauti tą vakciną, kuri mums priklauso. Jei taip, tuomet esame pasirengę paskiepyti per minimaliai trumpą laiką Lietuvos žmones“, – po vizito vakcinavimo centre kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas pasidžiaugė ir senjorų aktyvumu skiepijantis bei atkreipė dėmesį į viešojoje erdvėje kylančias diskusijas dėl „AstraZeneca“ vakcinos:

„Džiugu, kad mūsų senjorai yra šiame etape, pasitiki vakcina, patys laukia eilėje nuo pat 7 ryto. Reiškia, kad mes galime džiaugtis, kad supratimas ir suvokimas, jog vakcinuotis yra reikalinga ir prasminga yra. Kyla tam tikrų diskusijų, gandų. Žmonės jų klausosi dėl vienokių ar kitokių vakcinos pavadinimų.

Šiandien galiu ramiai ir aiškiai pasakyti, kad jei kažkam kyla abejonių dėl „AstraZeneca“ patikimumo, tai aš esu pasiruošęs, kai ateis mano eilė, pasiskiepyti būtent „AstraZeneca“ vakcina.“

Lietuvą pasieksiantys vakcinų kiekiai leis skiepyti po 35 tūkst. žmonių per dieną

Šalies vadovas žurnalistams teigė, kad dabar skiepijimo tempas tėra treniruotė prieš masinį vakcinavimą. Jis turėtų prasidėti antrąjį metų ketvirtį:

„Supraskime vieną dalyką, kad tai, ką mes gauname dabar, net ir 10 tūkst. skiepų per dieną atvejų, tai dar yra tik treniruotė prieš masinį vakcinavimą, kuris prasidės antrąjį metų ketvirtį. Vakcinų kiekiai, kurie pasieks mus, leis skiepyti ir po 30 tūkst., ir 35 tūkst. žmonių per dieną.“

REKLAMA

Jis taip pat atkreipė dėmesį į viešojoje erdvėje kilusią diskusiją su Vyriausybe dėl vakcinavimo tempo.

„Šiandien diskusijos dėl skaičių ir terminų man atrodo beprasmiškos, nes tiek Vyriausybė, tiek Prezidentas sutaria, kad mes privalome panaudoti kaip galima greičiau visas vakcinas ir paskiepyti žmones kaip galima greičiau. Jei dėl šito sutariame, tuomet turime kalbėti apie ambiciją, apie poreikį paskiepyti ir pasiruošti kur kas gausesniam skiepijimui“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas atkreipė dėmesį į komunikacijos spragas, tikindamas, kad jei jos bus sutvarkytos – Lietuva bus tarp geriausiai nuo COVID-19 skiepijančių valstybių:

„Mes turime rasti visus žmones, kurie nori skiepytis. Jie neturi mūsų patys ieškoti. Jei tuos dalykus sutvarkysime, tai Lietuva bus tarp geriausiai skiepijančių valstybių Europoje.“

Iki vasaros vidurio galėsime paskiepyti virš 2 mln. gyventojų

Praėjusį ketvirtadienį po EVT posėdžio jis pranešė, kad patvirtintas naujas skiepų nuo koronaviruso infekcijos tiekimo planas pirmąjį ir antrąjį šių metų ketvirčiais, rašė BNS.

„Pagal jį Europos Sąjunga iš įvairių gamintojų pirmąjį ketvirtį turėtų gauti 100 mln. dozių vakcinos, antrąjį – dar 480 mln. dozių“, – teigė prezidentas.

Anot jo, taikant pro rata principą Lietuva pirmąjį ketvirtį turėtų gauti 600 tūkst. dozių, antrąjį – dar 3 milijonus.

Valstybės vadovo teigimu, šie vakcinų kiekiai leistų paskiepyti ne mažiau kaip 2 mln. Lietuvos gyventojų.

Pasak G. Nausėdos, tai pavyks pasiekti, jeigu jau registruoti trys vakcinų gamintojai laikysis savo įsipareigojimų ir kovą, kaip planuojama, bus patvirtinta kompanijos „Jonson&Jonson“ vakcina.

„Manau, kad tiek ES planas, tiek ambicingas Lietuvos siekis iki vidurvasario paskiepyti 70 proc. suaugusių gyventojų yra realus. Žinoma, tai nevykta automatiškai, reikia dėti visas pastangas, ypač ES lygiu, derantis su gamintojais, kad būtų laikomasi terminų ir įsipareigojimų, kurie buvo prisiimti“, – pabrėžė prezidentas.


Rašyti komentarą...
P
Pasakoriai
2021-03-01 13:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas matys kokia vakcina skiepinsis? Ir šalutinių poveikių niekam niekas tikrai nepasakys.
Atsakyti
0

L
LAUKIAM
2021-03-01 13:40:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pala, pala. Tokiam prezidento amžiui ir tinkama vakcina "AstraZeneca" ir jokiu būdu ne kitokia. Tegul pademonstruoja skiepijimasi vaizdu ir aiškiai parodant iš kokio buteliuko traukiama vakcina !!!!!!!!!
Atsakyti
-2

A
Aburgenas
2021-03-01 13:37:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skepykis ko lauki
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų