• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne taip seniai buvo rašyta, kad NASA sėkmingai baigė vadinamojo „kosminio interneto protokolo“ bandymus. Naujasis protokolas šiuo metu vadinamas DTN (Disruption Tolerant Networking), o jo pagrindinis skirtumas nuo įprasto TCP/IP yra tai, jog nebūtina nuolat būti prisijungusiam, nes, atsižvelgus į nežemiškas sąlygas, tai dažnai yra sudėtinga ar neįmanoma. Paketas bus perduodamas iki patvirtinimo iš gavėjo pusės, tad duomenys bus pristatyti adresatui nepriklausomai nuo klaidų ir pertrūkimų.

REKLAMA
REKLAMA

Pastarasis eksperimentas nėra pirmasis. DTN protokolo kūrimas NASA specialistų buvo vykdomas gana seniai, nors pavadinimą jis gavo tik 2002 m. Ankstyvieji bandymai buvo atlikti 2008 m., kai zondas „Deep Impact“ perdavė į Žemę dešimtis fotografijų iš didesnio nei 32 mln. kilometrų atstumo, įrodydamas protokolo gyvybingumą. Vėlesni bandymai parodė, kad DTN leidžia realiu laiku valdyti automatizuotas sistemas, pavyzdžiui, iš TKS sėkmingai buvo atlikti bandymai, kai Žemėje esantis robotas valdomas nuotoliniu būdu.

REKLAMA

Dabar „Daily tech“ pasidalino su skaitytotojais nauja informacija, susijusia su NASA planais realizuoti pilnavertį interneto tinklą, susiejantį kosmose esančius objektus. Tuo tikslu į Žemės orbitą ketinama pasiųsti naujų palydovų su nauja programine įranga, kuri bus patikimesnė ir geriau apsaugota nuo įsilaužimo. Šis faktorius ypač svarbus, kadangi nenorima pakartoti tokios situacijos, kuri įvyko 2007 ir 2008 metais: tuomet, kaip spėja specialistai, į NASA palydovų darbą įsikišo kinų programišiai.

Galutinis diskredituotos ryšių sistemos pakeitimo terminas numatytas 2020 metų pabaigoje, kai visi ją palaikantys palydovai bus laikomi pasenusiais. Galima spėti, kad NASA ruošia komunikacinę bazę ekspedicijai į Marsą, kuri, nuolat tobulėjant technologijoms, po truputį pinga, taigi tokios misijos pradžios laikas nuolat artėja. Pavyzdžiui, dar 2010 metais „bilietas į Mėnulį“ buvo vertinamas 100 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu šiandien tokios kelionės kaina sudaro kiek mažiau nei 18 mlrd. JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų