REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Vyriausybė pritarė Švietimo ministerijos siūlymui skirti po 100 eurų visų pedagogų atostogoms. Tačiau vos šią žinią pranešus, pasipylė mokytojų komentarai. Vieni sakė, kad atostogų nenori, kiti pinigus verčiau panaudotų kitur, o treti pyko dėl to, kad gydytojų atostogoms buvo skirtos dvigubai didesnės išmokos.

Šią savaitę Vyriausybė pritarė Švietimo ministerijos siūlymui skirti po 100 eurų visų pedagogų atostogoms. Tačiau vos šią žinią pranešus, pasipylė mokytojų komentarai. Vieni sakė, kad atostogų nenori, kiti pinigus verčiau panaudotų kitur, o treti pyko dėl to, kad gydytojų atostogoms buvo skirtos dvigubai didesnės išmokos.

REKLAMA

Vyriausybė palaimino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymą suteikti visiems pedagoginiams darbuotojams po 100 eurų išmoką poilsiui Lietuvoje. Švietimo ministras Algirdas Monkevičius savo „Facebook“ paskyroje rašė, kad sprendimas priimtas atsižvelgiant į pandemijos metu padidėjusį darbo krūvį mokytojams.

„Pandemijos sąlygomis pedagogai atlieka didžiulį papildomą darbą ir patiria didelę įtampą. Tad svarbu, kad jie turėtų galimybę kokybiškai pailsėti. Neišskiriame nė vieno, nes visų jų darbas reikalauja atsakingų pareigų! Nuo to tiesiogiai priklauso ir mokinių gerovė bei sėkmė“, – rašė ministras A. Monkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Nesupranta išmokos esmės

Regis, kai kurie mokytojai sumišę – lyg ir džiaugiasi dovana, bet turi ir daug neatsakytų klausimų.

REKLAMA

Vilniuje dirbantis mokytojas Mindaugas Nefas – vienas tų, kurie turėtų gauti šimto eurų poilsio išmoką. Mokytojas parodytu valdžios dėmesiu džiaugiasi, tačiau nesupranta, kodėl duotus pinigus galima panaudoti tik įsigyjant poilsio paslaugas.

„Kodėl aš negaliu į sporto klubą už tą 100 eurų nueiti arba į teatrą?“, – klausia mokytojas.

Mokytojui M. Nefui dar įtartina ir tai, kad visos valstybės mokytojams paskirtos lėšos nukeliaus turizmo sektoriui.

„Tai čia toks dalykas, kad stengiamasi padėti turizmo sektoriui, bet manau, kad visada galima atvirai tai pasakyt, o ne kažkaip apsimetinėt, kad čia mokytojams stengiasi padėti“, – sako M. Nefas.

REKLAMA
REKLAMA

M. Nefas taip pat sako manantis, kad pinigai, kurie yra skiriami mokytojų atostogoms, verčiau galėtų būti panaudojami kitur.

„Nepaisant ekonomikos smukimo mėtytis tokiais pinigais... Vis dėlto, šeši milijonai eurų yra didelė pinigų suma, kurios, jeigu jau nesugalvojo, kur panaudoti, tikrai galėjo panaudoti mokytojų kvalifikacijos kėlimui. Pavyzdžiui, matematikos mokytojų, nes matematikos pasiekimai nuolat krenta“, – mintimis dalijasi mokytojas.

Atsako į klausimus

ŠMSM nesigina teiginio, kad išmokomis siekiama gerinti turizmo sektoriaus padėtį. Lėšos mokytojų poilsiui yra numatytos ekonomikos skatinimo plane.

„6,3 mln. eurų pedagogų poilsiui yra numatyta Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane“, – komentuoja ŠMSM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad mokytojai poilsiui skirtus pinigus norėtų panaudoti kitur, ŠMSM komunikacijos skyrius sako, jog išmokas mokytojai, deja, galės išleisti tik turizmo sektoriuje. Tad į jokius sporto klubus ar teatrus už šią sumą pedagogai nueiti negalės.

„Pedagogų poilsis bus kompensuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatyta tvarka, šiuo metu ji yra rengiama. Turizmo paslaugų teikėjams bus kompensuojamos 100 eurų išlaidos kiekvienam pedagoginiam darbuotojui už Lietuvoje suteiktas turizmo paslaugas, kitos paslaugų panaudojimo galimybės nėra numatytos“, – rašoma naujienų portalui tv3.lt pateiktame ŠMSM komentare.

Mokytojų bendruomenėje dar buvo aršiai reaguota ir į tai, kad mokytojams skirtos išmokos yra dvigubai mažesnės už tas, kurias skyrė gydytojams.

REKLAMA

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas sako, kad iš pradžių buvo siūlyta pedagoginiams darbuotojams išmokėti tokias pat išmokas, kaip ir medikams.

„Pirminis mūsų reikalavimas Vyriausybei buvo didesnis, tačiau neapibrėžta ekonominė situacija ir įvairūs galimi ateities scenarijai privertė eiti į kompromisą. Vyriausybė būtų sutikusi su šia suma (aut. past. – 200 eurų), bet tada būtų gavę tik mokytojai. Už borto būtų likę kiti pedagoginiai darbuotojai“, – sako E. Milešinas.

Apie nepatenkintus mokytojus negirdėjo

E. Milešinas sako, kad apie išmoka nepatenkintus mokytojus dar nieko negirdėjo.

„Kiek teko analizuoti atsiliepimus apie paskatinamąją priemonę visiems šalies pedagogams – didžioji dalis jų yra teigiami. Normalu, kad yra ir viskuo nuolat nepatenkintų žmonių, tačiau ypač jauni ateities pedagogai žinią sutiko palankiai“, – komentuoja E. Milešinas.

REKLAMA

Nors E. Milešinas ir džiaugiasi gauta išmoka pedagogams, sako, kad LŠMPS nežada keisti savo pozicijų kitais su Vyriausybe ir ŠMSM susijusiais klausimais.

„Svarbu pažymėti, kad nors ir pavyko iškovoti šią simbolinę kompensaciją, LŠMPS ilgalaikiai tikslai ir siekiai nesikeičia. Toliau kovosime dėl ilgalaikių permainų švietime, apie kurias ne kartą esame kalbėję“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja E. Milešinas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad poilsio išmokas mokytojams skirti pirmiausia pasiūlė LŠMPS, o po kurį laiką trukusių derybų su ŠMSM ir Vyriausybe, buvo patvirtintos šimto eurų išmokos pedagoginiams darbuotojams.

ŠMSM teigimu, švietimo įstaigose pagrindines pareigas eina 62,9 tūkst. pedagoginių darbuotojų: ikimokyklinio ugdymo mokyklose – 12,5 tūkst., bendrojo ugdymo mokyklose – 34,5 tūkst., neformaliojo vaikų švietimo mokyklose ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklose – 4,5 tūkst., profesinio mokymo įstaigose – 3,1 tūkst., kolegijose – 1,4 tūkst., universitetuose – 6,3 tūkst., savivaldybių švietimo pagalbos įstaigose – apie 0,6 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų