REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus savivaldybė nuo erkinio encefalito žada skiepyti pedagogus, mokančius ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus. Užsiregistravusiųjų skiepams – jau du tūkstančiai.

Vilniaus savivaldybė nuo erkinio encefalito žada skiepyti pedagogus, mokančius ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus. Užsiregistravusiųjų skiepams – jau du tūkstančiai.

REKLAMA

Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė sako, kad dėl koronaviruso grėsmės didžioji vaikų ugdymo dalis darželiuose šiuo metu yra organizuojama lauke. Tačiau sunerimti verčia stipriai augantys erkinio encefalito atvejai šalyje ir didelis erkių aktyvumas, todėl nuspręsta lauke dirbančius pedagogus nuo erkinio encefalito skiepyti.

„Norint užtikrinti pedagogų saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė imasi erkių platinamų ligų profilaktikos priemonių, kurių efektyviausia ir vienintelė nuo erkinio encefalito – skiepai“, – teigia E. Tamošiūnaitė.

Skiepijami bus tie, kurie išreiškė poreikį būti paskiepyti.

„Dabar yra 2000 užsiregistravusių, kiekvienam skirsime po du skiepus“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Jolita Jankuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybė pedagogus skiepyti planuoja pradėti dar šį mėnesį.

Erkės aktyvios išlieka visus metus

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) dezinfektologas Jonas Antanavičius pabrėžia, kad dėl šilto klimato Lietuvoje erkės aktyvios išlieka visus metus, tad saugotis reikėtų visiems ir visada.

REKLAMA

„Geriausias apsisaugojimo būdas nuo erkinio encefalito, žinoma, yra skiepai. Skiepytis reikėtų visiems, ne tik tiems, kurie dirba lauke. Pasiskiepiję turėtų būti ir grybauti einantys“, – sako J. Antanavičius.

Dezinfektologas taip pat pabrėžia, kad norint apsisaugoti nuo erkių platinamų ligų yra svarbi ir bendra tvarka.

„Reikia pjauti žolę, kad ji būtų ne aukštesnė nei 10 cm, naikinti graužikus, kurie perneša erkes“, – rekomenduoja ULAC specialistas.

REKLAMA
REKLAMA

J. Antanavičiaus teigimu, einant į lauką reikėtų dėvėti šviesius drabužius, guminius batus, rankoves reikėtų užrišti taip, kad pro jas erkės nepatektų ant kūno, o parėjus iš lauko reikėtų gerai apsižiūrėti.

Nuo erkinio encefalito mirė jau du žmonės 

Per pirmą šių metų pusmetį buvo nustatyti 136 erkinio encefalito atvejai. Du žmonės nuo šios ligos šiemet mirė.

Laimo liga per pirmąjį metų pusmetį susirgo 560 žmonės.

Daugiausiai užsikrėtimų erkių pernešamomis ligomis nustatoma Vilniaus ir Kauno apskrityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų