REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos gynybos ministras trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė neprisidėjo prie pernai įvykdyto „Nord Stream“ dujotiekių Baltijos jūroje sabotažo.

Ukrainos gynybos ministras trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos vyriausybė neprisidėjo prie pernai įvykdyto „Nord Stream“ dujotiekių Baltijos jūroje sabotažo.

REKLAMA

„Tai ne mūsų veikla“, – prieš susitikimą su Europos Sąjungos gynybos ministrais Stokholme žurnalistams sakė gynybos ministras Oleksijus Reznikovas, reaguodamas į leidinio „The New York Times“ antradienio pranešimą, kad JAV pareigūnai susipažino su nauja žvalgybine informacija, rodančia, jog už sabotažą atsakinga „proukrainietiška grupė“.

Atsargiame pranešime, kuriame nenurodytas nei žvalgybinės informacijos šaltinis, nei susijusi grupė, teigiama, kad JAV pareigūnai neturi įrodymų, jog Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis yra susijęs su dujotiekių sprogdinimu.

Tačiau šis išpuolis buvo naudingas Ukrainai, nes smarkiai pakenkė Rusijos galimybėms uždirbti milijonus parduodant gamtines dujas Vakarų Europai.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu jis padidino spaudimą dėl aukštų energijos kainų pagrindinėms Ukrainos sąjungininkėms Vakarų Europoje, ypač Vokietijai.

Žvalgybos duomenimis, sabotažo vykdytojai buvo „Rusijos prezidento Vladimiro V. Putino priešininkai“, sakoma „The New York Times“ pranešime.

REKLAMA

„Ukraina neturi nieko bendra su nelaimingu atsitikimu Baltijos jūroje ir neturi jokios informacijos apie „proukrainietiškas diversines grupuotes“, – antradienį tviteryje parašė prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas.

Pasak „The New York Times“, JAV pareigūnai neturi duomenų, kas konkrečiai dalyvavo, kas organizavo ir apmokėjo operaciją, kuriai veikiausiai reikėjo kvalifikuotų narų ir sprogmenų ekspertų.

Jie mano, kad su tuo susiję asmenys tikriausiai buvo Ukrainos arba Rusijos piliečiai ir kad nė vienas jų nebuvo iš JAV arba Jungtinės Karalystės.

REKLAMA
REKLAMA

JAV pareigūnai „neturi tvirtų išvadų“ dėl žvalgybinės informacijos, todėl „lieka tikimybė, kad operaciją neviešai vykdė su Ukrainos vyriausybe ar jos saugumo tarnybomis susijusios įgaliotosios pajėgos“, rašo „The New York Times“.

Vamzdynai buvo pažeisti povandeniniais sprogmenimis rugsėjo 26 dieną, praėjus septyniems mėnesiams po to, kai Rusijos pajėgos įsiveržė į Ukrainą.

Tuo metu buvo teigiama, kad prie šių veiksmų galėjo prisidėti kelios šalys: Rusija, Vokietija, Ukraina, Lenkija, JK ir JAV.

Vokietijos, Švedijos ir Danijos valdžios institucijos pradėjo tyrimą dėl šio incidento.

Vokietijos vyriausybės atstovė spaudai sakė, kad ji „atkreipė dėmesį“ į „The New York Times“ pranešimą ir pakartojo, kad vyksta tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų