REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norintiems keliauti lietuviams infliacija ir išaugusios kelionių kainos nė motais. Pasak kelionių organizatorių, skrydžius į populiariausias kryptis – Turkiją, Graikiją, Bulgariją, Madeirą – lietuviai išgraibsto kaip karštas bandeles, tad spontaniškai sugalvojus paatostogauti, vietos norimame viešbutyje galima ir negauti.

Norintiems keliauti lietuviams infliacija ir išaugusios kelionių kainos nė motais. Pasak kelionių organizatorių, skrydžius į populiariausias kryptis – Turkiją, Graikiją, Bulgariją, Madeirą – lietuviai išgraibsto kaip karštas bandeles, tad spontaniškai sugalvojus paatostogauti, vietos norimame viešbutyje galima ir negauti.

REKLAMA

O atvykstamasis bei vietinis turizmas Lietuvoje išgyvena sunkesnius laikus. Ir nors statistika rodo priešingą faktą, anot Turizmo asociacijos, skaičius iškraipo ukrainiečiai, kuriuos Valstybės duomenų agentūra skaičiuoja kaip turistus.

Vilniaus oro uoste tvyro atostogų atmosfera. Nors Lietuvos pavasaris vis dosniau lepina saule ir šiluma, daugelis sparnus kelia ten, kur dar šilčiau, ir vasariškas įdegis garantuotas:

„Į Kretą skrendu. <...> Nu kažkaip dabar jau oras ten šiltesnis, į Turkiją kažkaip nenorim, tai skrendam į Kretą.“

„Norisi ištrūkti į šiltus kraštus biški. Nors ir pas mus šilta. Bet rodo rytoj 28 Kretoj.“

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar į Italiją. – Dar šią vasarą ar planuojat? – Rugsėjį gal Ispanija, Malta. – Ne Malta, Malaga.“

„Savaitei skrendam į Tunisą pailsėt. Gaudysim šilumos, čia dar pavasaris neateina niekaip.“

REKLAMA

„Mes laukiam skrydžio į Turkiją.“

„Atostogauti į Tunisą.“

„Į Tunisą.“

Vieniems prioritetas – poilsis, kiti į užsienio šalis traukia, norėdami pažinti jų kultūrą, tradicijas bei neįprastą gamtą:

„4 žvaigždučių viešbutis. <...> Ant jūros kranto, įdomus turėtų būti senamiestis.“

„Maitinimas, pusryčiai, vakarienė.“

„Čia poilsinė. Viskas įskaičiuota, 5 žvaigždutės, tiek, kad nesam buvę Tunise, tai pažintinė kelionė.“

„Mus domina kelionė pažintinė, planuojam daug ką pamatyt.“

„Su viskas įskaičiuota savaitei laiko. <...> Kažką pažinti ir pailsėti, ir pamatyti, kaip atrodo ta šalis.“

REKLAMA
REKLAMA

Atostogos, norisi pailsėti, pakeisti aplinką.“

Kad lietuviai skraido vis daugiau, liudija Valstybės duomenų agentūros statistika. Esą lietuvių kelionių į užsienį skaičius jau antrus metus auga. 

„Kalbant su išvykstančiais su kelionių paketais, tai irgi yra augimas. Netgi jis grįžo į priešpandeminį lygį“, – tvirtina Valstybės duomenų agentūros atstovas Audrius Taraila.

Turizmo asociacijos vykdančioji direktorė Milda Plepytė-Rainienė sako, kad šiemet per virtualią kelionių mugę kelionių paketų į užsienį buvo parduota dvigubai daugiau nei tuo pat metu pernai.

„Jeigu kalbėtume apie kryptis, tai lyderiais išlieka Turkija vasaros kelionėms. Kalbant apie Turkiją, panašu, jog šis sezonas bus rekordinis, ir matome jau pagal balandžio bei gegužės mėnesius, lėktuvų skrydžių tvarkaraščius bei kiekį, jog iš tikrųjų yra gerokai daugiau numatyta skrydžių ir jau įvykusių skrydžių, nei praėjusiais metais“, – tikina Turizmo asociacijos vykdančioji direktorė Milda Plepytė-Rainienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot vienos kelionių agentūrų atstovės, vien balandžio statistika viename iš Turkijos oro uostų skelbia atvykstančiųjų lietuvių skaičiaus rekordus.

„Vien Antalijos oro uosto skelbia, kad iš Lietuvos atvyko turistų apie 30 tūkst., kad yra 6 vieta, lyginant su tokiomis šalimis, kaip Lenkija. Ir tikrai lietuviai noriai renkasi Turkiją“, – sako „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

Asociacijos direktorė įsitikinusi, kad toks nesibaigiantis kelionių bumas veikiausiai yra nulemtas buvusios pandemijos – lietuviai vis dar išsiilgę kelionių.

„Yra dar ta pokovidinė banga, kuomet buvo nekeliaujama, ir norisi keliauti. Ir renkamos tos kryptys, kurios puikiai pažįstamos, ir kuriose būta ne vieną kartą“, – kalba M. Plepytė-Rainienė.

REKLAMA

Pasak Plepytės-Rainienės, kelionės, palyginti su pernai metais, brango 15 proc. Tad vidutiniškai vienam žmogui kelionė kainuoja apie 800 eurų. Tiesa, lietuviai dabar renkasi ilgesnes keliones ir prabangesnius viešbučius:

„Iki 800 eurų. Viskas įskaičiuota, malonu.“

„Kainos, palyginus pagal Lietuvos paplūdimį, tai skaitau, kad čia pigu. Visai savaitei įskaičiuota – 800 su viskuo, manau nedaug.“

„Savaitei 1800 dviem. <...> Skrydis, 7 dienos gėrimų, maisto, poilsio.“

„Apie tūkstantį. – Žmogui? – Per abu. Sugaudėm tokį gerą pasiūlymą.“

O situacija su atvykstamuoju bei vietiniu turizmu Lietuvoje kiek liūdnesnė. Pasak „Keliauk Lietuvoje“ direktorės, atvykstančių į Lietuvą turistų srautai smarkiai sumažėjo dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje. Mat visai šalia esanti Lietuva jiems neatrodo saugi.

REKLAMA

„Jei kalbame apie Rytų Europos bloko šalis, tai ne tik į Lietuvą, tačiau į visą Rytų Europą, tiek Vokietijos, tiek JK turistai vengia keliauti, ir reikėtų būti realistiškai, kad ta geopolitinė situacija nėra mums palanki. Ir vienas pagrindinių dalykų, kurių mums reikia – laikas, kuriam einant žmonės pamatys, kad pas mus saugu, ar pasibaigs karas“, – kalba „Keliauk Lietuvoje“ direktorė Olga Gončarova.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, bendras atvykstamojo turizmo atsigavimas Lietuvoje 2022-aisiais palyginti su 2019 metais, siekia 60 proc.

Anot Plepytės-Rainienės, ir šie skaičiai yra klaidinantys. Mat augančią atvykstamojo turizmo statistiką iškraipo ukrainiečiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Didžiausia problema ir kertinis klaustukas – kad mes statistiniuose duomenyse matome, jog Ukrainos piliečiai yra vertinami kaip atvykstantys turistai, nors mes kiekvienas suprantame, kuo vedini jie atvyko į Lietuvą, ir tą sunkiai galima pavadinti turistavimu. Tai norėtųsi, jog būtent šie rodmenys būtų eliminuoti iš statistinių duomenų ir mes matytume tikresnę situaciją“, – teigia M. Plepytė-Rainienė.

Kelionių organizatoriai pažymi, kad populiariausios lietuvių kelionių kryptis išlieka Turkija, Graikija, Bulgarija, Egiptas ir Ispanija.

tv3.lt

Gediminas (Siauliai)
Gediminas (Siauliai)
Kame problema?
Uz 100 euru nusiperku vizzair arba ryanair bilietus marsrutu
Vilnius - Barcelona - Vilnius
arba Ryga - Barcelona - Ryga
Nuvykes ten apsistoju jaunimo hostelyje (nakvyne plius pusryciai) paciame centre netoli La Rambla turistines gatves bei papludimio, uz dvi savaites sumoku 195 eurus
Taipogi maistui kavinese isleidziu apie 100 euru,
bei uzkandziams (pasiimti i pliaza - dar apie 80 euru.

Tad dvieju savaiciu atostogos Europos turizmo Mekoje - Barcelonoje atsieina iki 480 euru. Tereikia tik nepatingeti ir viska susiorganizuoti paciam. Nes kelioniu agenturos uz panasios trukmes ir komforto atostogas is jusu lengva ranka paprasys sumoketi NUO 1500 euru.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų