REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje patvirtinti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Lietuvoje patvirtinti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

REKLAMA

Diena anksčiau šalyje patvirtintas pirmasis šios infekcinės ligos atvejis. Tada šia infekcine liga užsikrėtė 40–49 metų grupei priklausantis vyras.

Dabar beždžionių raupai naujai diagnozuoti 20–29 ir 30–39 metų grupėms priklausantiems asmenims. Abu jie kreipėsi į ligoninę ir buvo išleisti gydytis ambulatoriškai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Rasa Liausėdienė ketvirtadienį BNS sakė, kad šie trys atvejai tarpusavyje nesusiję.

SAM primena, kad beždžionių raupais gali užsikrėsti visi, tačiau ne visiems užsikrėtimo rizika vienoda.

Šiuo metu didesnė beždžionių raupų užsikrėtimo rizika kyla asmenims, turintiems tiesioginį fizinį kontaktą su sergančiu asmeniu.

REKLAMA
REKLAMA

Sergantys asmenys gali užkrėsti kitus, kol yra ligos simptomai – atsiranda odos bėrimai. Žaizdelėms užsitraukus ir nukritus šašams, žmogus tampa nebeužkrečiamu. Tai dažniausiai užtrunka dvi–keturias savaites. 

REKLAMA

Ministerija įspėja, kad atsiradus bėrimui, pakilus temperatūrai reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą: konsultuotis telefonu su šeimos gydytoju arba vykti į ligoninės, kurioje yra Infekcinių ligų skyrius, priėmimo skyrių.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, nuo gegužės pradžios pasaulyje už Afrikos ribų nustatyta daugiau kaip 23 tūkst. beždžionių raupų atvejų, dauguma jų – Europoje.

PSO beždžionių raupų protrūkį yra pripažinusi tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija. Tai yra aukščiausio laipsnio pavojaus signalas, kokį  gali paskelbti ši Jungtinių Tautų agentūra.

REKLAMA
REKLAMA

Beždžionių raupai yra labai panašūs į raupus, nuo kurių pasaulyje kasmet mirdavo milijonai žmonių, kol 1980 metais ši liga buvo išnaikinta. Tačiau beždžionių raupų simptomai yra daug švelnesni.

Sergantiesiems beždžionių raupai pasireiškia karščiavimu, raumenų skausmais, limfmazgių patinimu, šaltkrėčiu, išsekimu ir į vėjaraupius panašus bėrimu ant rankų bei veido.

Virusas gali būti perduotas per odos pažeidimus, oro lašeliniu būdu, per bendrai naudojamus daiktus, tokius kaip patalynė ir rankšluosčiai. Beždžionių raupais taip pat galima užsikrėsti lytinių santykių metu.

Specifinio beždžionių raupų gydymo nėra, bet nustatyta, kad skiepai nuo raupų maždaug 85 proc. veiksmingumu apsaugo nuo beždžionių raupų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje nuo raupų neskiepijama maždaug nuo 1980-ųjų.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį pranešta apie pirmąjį atvejį. Tada patvirtinta, kad virusas nustatytas vyrui, į Lietuvą atvykusiam iš kitos Europos šalies.

SAM Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vyriausioji specialistė Galina Zagrebnevienė surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė, kad trečiadienį apie 12 val. buvo gautas patvirtinimas, kad Lietuvoje užregistruotas pirmas beždžionių raupų atvejis šiais metais.

„Tai 40-49 metų amžiaus grupei priklausantis vyras – Lietuvos pilietis, šiuo metu atvykęs į Lietuvos Respubliką iš kitos Europos šalies“, – tada patvirtino ji. Pranešama, kad sąlytį su sergančiuoju turėjo 5 asmenys.

Na va jau bus baisu ir kur nors išeiti juk gali ir niekuo dėtą žmogų užkrėsti . Dar jiems visokių laisvių mitingų ,kodėl iš mūsų mokesčių juos turi gydyti.tegul seimo nariai asmeniškai apmoka,nes jie su savo tolerancijom....uch..
Kodėl pas mus nutyli kad tie raupai pagrinde persiduoda lytiniu būdu? Užsikrėtė yra homoseksualai. Tipo teisiu lygybe? Toj tie pedikai visa Lietuva užkres. Valio LGBT!
Kažkur račkevičius iš seimo dingo. Gal tai jis Lietuvą beždžionių ligomis apdovanojo apdovanojo?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų