REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje įsibėgėjo šienapjūtė. Ūkininkai skuba nupjauti pievas, kol karšta. Tik kai kuriems laukiniams gyvūnams šis laikotarpis pasibaigia ir tragiškai. Aukštose žolėse besislepiantys žvėrys ir paukščiai neretai žūva po šienapjovių peiliais.

Lietuvoje įsibėgėjo šienapjūtė. Ūkininkai skuba nupjauti pievas, kol karšta. Tik kai kuriems laukiniams gyvūnams šis laikotarpis pasibaigia ir tragiškai. Aukštose žolėse besislepiantys žvėrys ir paukščiai neretai žūva po šienapjovių peiliais.

REKLAMA

Įdomų vaizdą nufilmavo Lazdijų rajono ūkininkas Mantas. Bešienaudamas pievą pastebėjo besislepiančius du stirniukus. Dar akimirka ir jie būtų žuvę.

„Šiaip iš traktoriaus aš jo nemačiau, tik pamačiau, kad žolė sujudėjo. Tai kai sujuda žolė, reiškia, kažkas yra. Išlipus pasitvirtino, kad stirniukas. O po to ten atsirado ir jo brolis“, – sako ūkininkas.

Lietuvoje įsibėgėjo šienapjūtė. O aukštose pievų žolėse šiuo metu savo mažylius slepia laukiniai gyvūnai. Ypač pievas mėgsta stirnos, kiškiai ir kai kurie paukščiai. Iki šienapjūtės aukšta žolė gyvūnams buvo puiki buveinė.

REKLAMA
REKLAMA

„Visą laiką buvo labai ramu, žolė aukšta ir kas svarbu tiems gyvūnams, ten daug mažiau tų kraujasiurbių. Tai ten jie ne tik dienom, ten jie ir nakvoja. Vietoje maitinasi, vietoje guli. Tai po tokio ilgo ramybės periodo, kai niekas nevyko, atvažiuoja ūkininkai nusipjauti žolę“ , – teigia žemės ūkio specialistas Vaidas Karpavičius.

REKLAMA

Jis sako, kad nors gyvūnai girdi, kad burzgia traktorius, dažnai į tai nekreipia dėmesio. Įpratę prie tokių garsų. O vieni palikti jaunikliai dar labiau priglunda prie žemės ir taip mano išvengsią pavojaus. O kai technika priartėja per kelis metrus, neretai jau nebesugeba pabėgti.

„Per šitiek laiko jie priprato prie žemės ūkio technikos. Ir į burzgiantį traktorių ar žoliapjovę jie nekreipia dėmesio. Jie žino, kad traktorius realiai jiems pavojaus nekelia. Laukia iki paskutinio momento, kol praktiškai ant jo neužvažiuoja“, – aiškina specialistas. 

REKLAMA
REKLAMA

Per šienapjūtę kasmet žūsta nemažai laukinių gyvūnų. Dažniausiai – jaunikliai. Lazdijų rajono ūkininkas Mantas kiekvienais metais iš šienaujamų pievų išneša stirnų mažylių. Šis trejetukas išgelbėtas prieš kelerius metus.

„Tikrai ta diena būna linksmesnė ir nuotaiką pakelia. Žinai, kad išgelbėjai kad ir tą mažą gyvybę, tikrai širdį maloniai nuteikia“, – kalba pašnekovas. 

Ūkininkas visgi neslepia, kad ne visada pavyksta išgelbėti žolėje besislepiančius mažylius. Pamatyti aukštoje žolėje gulinčius gyvūnus – sudėtinga. Ir į gyvūnų globėjų rankas kasmet per šienapjūtę patenka sužalotų laukinių gyvūnų. Ir retai pavyksta išgelbėti jų gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galbūt ir būtų galima išgelbėti, bet sužalojimai, traumos būna tokios, kad laisvėje paskui išgyventi negalėtų, nes dažniausios traumos – galūnių nukirtimas, amputacijos, be ko gyvūnas savarankiškai laukinėje gamtoje neišgyventų. Ir kitos traumos, kur chirurgiškai, techniškai neįmanoma sutvarkyti“, – sako UAB „Nuaras“ veterinaijos specialistas Giedrius Survila.

O kitoks vaizdas filmuotas svetur. Į pievas paleidžiamas šuo. Jo misija – surasti gyvūnus, paukščius ir juos išbaidyti. Pieva netrukus bus šienaujama. Taip ūkininkai bando išvengti laukinių gyvūnų žūčių. Mūsų šalies ūkininkams specialistai rekomenduoja pradėti šienauti ne nuo pievos pradžios, o nuo vidurio. Kad gyvūnai turėtų galimybę pabėgti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų