REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Jūratė Juškaitė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Dalies Seimo narių sprendimą nepritarti Partnerystės įstatymui ir grąžinti jį tobulinti LGBT bendruomenė pasitiko sunkiai rinkdama žodžius. Dalis jų pyksta, kad Seimas nežiūri į homoseksualius asmenis, kaip į lygiaverčius piliečius. Kiti visgi tikisi, kad įstatymas dar sulauks savo dienos ir galiausiai bus priimtas.

15

Dalies Seimo narių sprendimą nepritarti Partnerystės įstatymui ir grąžinti jį tobulinti LGBT bendruomenė pasitiko sunkiai rinkdama žodžius. Dalis jų pyksta, kad Seimas nežiūri į homoseksualius asmenis, kaip į lygiaverčius piliečius. Kiti visgi tikisi, kad įstatymas dar sulauks savo dienos ir galiausiai bus priimtas.

REKLAMA

Antradienį Seimui sprendžiant dėl Partnerystės įstatymo, Nepriklausomybės aikštėje žmogaus teisių aktyvistai surengė projekto palaikymo akciją. Projekto šalininkai teigia smerkiantys „atsisakymą užtikrinti lygias žmogaus teises visiems vardan didesnio rinkėjų skaičiaus išlaikymo“.

Jaučiasi laikomi antrarūšiais

Išgirdusi Seimo sprendimą, Lietuvos žmogaus teisių komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė sakė esanti nusivykusi parlamentarų sprendimu ir atmestinu požiūriu į LGBT bendruomenę.

REKLAMA
REKLAMA

„Norisi pasakyti, kaip aš esu nusivylusi šita valstybe, esu nusivylusi tais žmonėmis, kurie balsavo už tai, kad jūs neturėtumėte orios ar bent jau kažkiek oresnės padėties šitoje visuomenėje. 

REKLAMA

Mes vis dar esame atstumtieji, antrarūšiai. Tie, kurie griauna, tie, kurie yra niekuo neįgalinti, tie, kurių nesinori šitoje valstybėje. Tie, už kuriuos nubalsavus „prieš“ pasigirsta Seimo salėje ovacijos. Tai yra gėdingas momentas Lietuvos Respublikos istorijoje. Labai norėčiau tikėti, kad jis niekada nepasikartos“, – į mitingo dalyvius kreipėsi J. Juškaitė.

Seimo sprendimą gėdingu J. Juškaitė vadina dar ir dėl to, kad prieš sprendžiant Partnerystės įstatymo likimą, Seimas vienbalsiai palaikė rezoliuciją dėl Baltarusijos, kur kasdien vyksta nusikaltimai prieš žmogaus teises.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes matome, kad mūsų visuomenėje užtikrinti tam tikras teises, tam tikrą saugumą, tam tikrą orumą nėra būtina. Bet mes manome, kad Baltarusijoje ar kitų piliečių atžvilgiu tas teises į elementarų saugumą užtikrinti praktiškai būtina. Tai yra dvigubi standartai. Tai nėra žmogaus teisės, žmogaus teisių užtikrinimas“, – piktinosi J. Juškaitė.

Taip pat ji atkreipė dėmesį, kad tarp įstatymo priešininkų buvo ir valdančiosios koalicijos narių.

„Gaila, apmaudu, kad „prieš“ balsavo ir tų Seimo frakcijų, kurios tarp savo rinkiminių pažadų įrašė partnerystės klausimą, nariai. Šioms frakcijoms ir šiems politikams, matyt, reikėtų persvarstyti ir aiškiai įvardyti, už ką jie yra. Ar jie už grėsmę, ar už dalies žmonių atstūmimą. Ar jie turės valios atsistoti ir pasakyti, kad man visi Lietuvos žmonės yra vienodai svarbūs?“ – kalbėjo J. Juškaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ragina atkreipti politikų dėmesį

Tuo metu mitingo dalyvė, žmogaus teisių aktyvistė Aurelija džiaugiasi, kad Seime bent atsirado galimybė spręsti šį klausimą. Jos manymu, ilgainiui Lietuvoje pavyks užtikrinti LGBT asmenų teisę į šeimą.

„Tai, kad įstatymas nebuvo atmestas, jau yra laimėjimas. Manau, net prieš kelerius metus tokios situacijos, kad toks įstatymas išvis būtų svarstomas Seime, būti negalėjo. Vis dėlto nenoriu šiuo metu susitelkti į negatyvą. Tikiu, po 20 ar 30 metų pasieksime ir teisę tuoktis.

Mes, būdami lietuviai, gyvendami čia, būdami lygūs piliečiai, nusipelnome būti vertinami ir turėti visas teises, kaip ir kiti žmonės“, – sakė Aurelija.

REKLAMA

Kitas mitingo dalyvis Jokūbas skatino LGBT bendruomenę burtis ir garsiai kalbėti apie savo norus. Jis akcentavo, kad ne politikai, o visuomenė formuoja politiką, politikai tik seka pagal visuomenės norus.

„Kai mes klausėme Seimo narių, kodėl jie balsavo „prieš“, dalis Seimo narių sakė, kad jie nežino, kaip rinkėjai vertins tokį jų sprendimą. Politikai nėra dalykas, kuris veda politiką. Politikai yra tik sekėjai. 

Tikroji politika vyksta gatvėse ir tarp žmonių, visuomenė kreipia politikos kryptį. Mes esame vizualus balsas to, ko nori visuomenė. Jūs galite ateiti ir tai turi žymiai daugiau reikšmės nei slėpimasis, bėgimas“, – agitavo Jokūbas.

REKLAMA

Mitingo dalyvė Julia, nepaisant Seimo sprendimo, buvo nusiteikusi optimistiškai ir sakė, kad dar turi vilties.

„Aš turiu vilties, kad žiūrint šiandieną, aplinkui, esu apsupta LGBT palaikančių ir esančių žmonių. Šalia mūsų šiandieną nematau nė vieno žmogaus, kuris būtų protestuojantis prieš mus. 

Turiu vilties, kad greitai visuomenė pamatys, kad LGBT asmenys nėra vien tiktai klounai iš baisių spalvotų paveikslėlių, bet esame žmonės, kurie turi orumo supratimą, pagarbą vieni kitiems ir visuomenei“, – kalbėjo Julia.

Seimas antradienį po pateikimo atmetė Partnerystės įstatymą, jis grąžintas iniciatoriams tobulinti. Įstatymu norėta įteisinti ir skirtingų, ir tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Ramanauskas kviečia pasižiūrėti, kas pasisako prieš partnerystės įstatymą: „Tai – tiesiog „bydlo“. Video žiūrėkite:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų