j. juškaitė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „j. juškaitė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „j. juškaitė“.

Kritikos strėlės – Tomui Vytautui Raskevičiui: žmonės nusivylę

Laisvės partijai kol kas nepavyko įgyvendinti savo pažadų dėl partnerystės, nors prieš rinkimus rinkėjams žadėjo proveržį. Dabar vis dažniau matome kritikos strėles laisviečiams ir priminimą, kad darbai dar nebaigti.

Politikai teigia į civilinę sąjungą žiūrintys šaltu protu: atsakė, kas balsuos už

Antradienį minima Tarptautinė diena prieš homofobiją. O Lietuvoje ir toliau kyla žiežirbos dėl noro įtvirtinti dviejų asmenų sąjungą. Atsiradus naujam civilinės sąjungos projektui parlamentarai atsako, kaip turėtų pasiskirstyti Seimo frakcijų balsai.
Lietuva 2022-05-17

Tomas Vytautas Raskevičius pripažįsta: „Rytoj Seimo nariams kils nemažas iššūkis“

Barniai, riksmai, kumščiavimasis ir mėlynės – tai tik saujelė iš to, ką moteris gali patirti už uždarų durų. 8 iš 10 dešimties nukentėjusiųjų dėl smurto artimoje aplinkoje yra moterys, tačiau šalies įstatymuose vis dar neįtvirtinta smurto lyties pagrindu sąvoka. Seimo nariai ir žmogaus teisių gynėjai ragina įvesti smurto lyties pagrindu apibrėžimą ir griauti visuomenės nuostatas, kad moterys yra nelygiavertės ar silpnesnės už vyrus.

Ilgamečiai Baisogalos kultūros centro darbuotojai nebegali tylėti: „Visą laiką šantažuoja be pertraukos“

Du ilgamečiai Baisogalos kultūros centro darbuotojai kaltina įstaigos direktorę užsiimant mobingu. Abu jie teigia, kad pradėjus dirbti centro direktorei, įstaigoje atsirado psichologinė įtampa. Darbuotojai sako, kad jie yra pernelyg kontroliuojami, engiami, tačiau įstaigos direktorė jai mestus kaltinimus neigia, užsimena, kad konfliktas galėjo kilti ir dėl amžiaus skirtumo.

Stambulo konvencija rudenį į Seimą negrįš – valdantieji pasuko kitu keliu

Pirmąjį šių metų pusmetį daug audrų ir kalbų Seime bei visuomenėje kėlusi Stambulo konvencija į Seimą rudenį, panašu, negrįš. Užuot ratifikavus konvenciją, nuo smurto artimoje aplinkoje ketinama apsaugoti tobulinant jau egzistuojančius įstatymus. Konvenciją palaikantys Seimo nariai bei žmogaus teisių specialistai tvirtina, kad vien egzistuojančių įstatymų tobulinimo spręsti smurto problemą nepakanka.

Išanalizavo du pasiūlymus dėl partnerytės: vienas jų – „tikras spjūvis į veidą“

Rudenį Seime kils batalijos dėl dviejų įstatymo projektų, kuriais bandoma spręsti tą patį – partnerystės – klausimą. Ir nors klausimas tas pats, Seimo narių siūlomi teisiniai keliai skiriasi kaip diena ir naktis. Specialistai atkreipia dėmesį, kad vienos iš siūlomų pataisų reglamentuoja verslo, o ne šeimos santykius ir atvertų kelia kurti poligamines šeimas ir komunas. Seime šiuo metu kalbama apie du skirtingus projektus, kurie galėtų reglamentuoti asmenų partnerystę.

LGBT bendruomenė pasmerkė Seimo žingsnį: „Tai gėdingas momentas Lietuvos istorijoje“

Dalies Seimo narių sprendimą nepritarti Partnerystės įstatymui ir grąžinti jį tobulinti LGBT bendruomenė pasitiko sunkiai rinkdama žodžius. Dalis jų pyksta, kad Seimas nežiūri į homoseksualius asmenis, kaip į lygiaverčius piliečius. Kiti visgi tikisi, kad įstatymas dar sulauks savo dienos ir galiausiai bus priimtas. Antradienį Seimui sprendžiant dėl Partnerystės įstatymo, Nepriklausomybės aikštėje žmogaus teisių aktyvistai surengė projekto palaikymo akciją.

Įžvelgia dvi Partnerystės įstatymo spragas: vaikai ir turtas liko be apsaugos

Ilgai ruoštas Partnerystės įstatymas išvydo dienos šviesą. Tačiau žmogaus teisių specialistai jame pasigenda kelių svarbių detalių. Pavyzdžiui, įstatymas nenumato jokių poros vaiko teisių apsaugos, taip pat besiskiriant partnerystėje esančioms poroms gali kilti problemų dėl turto. Seime penktadienį registruotas Partnerystės įstatymo projektas, kuris įteisintų tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų