• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijoje vis aštrėja naujas skandalas. Abejojama ar kovodami su korupcija, valdantieji politikai neperžengė ribų.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentinio tyrimo metu, buvęs šalies vidaus reikalų ministras liudijo, jog Lenkijos specialiosios tarnybos sekė daugybę asmenų, įskaitant buvusio šalies prezidento, anksčiau – “Solidarumo” lyderio – Lecho Walęsos sūnų ir klausėsi daugelio asmenų pokalbių.

REKLAMA

Kaip komisijai liudijo Januszas Kaczmarekas, Teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro, į politinę kovą įtraukė šalies prokurorus. Informacija, pasak jo, buvo renkama ne tik apie iš vyriausybės eliminuotą radikalą iš partijos “Samoobrona” (Savigyna) A. Lepperį. Buvo sekami taip pat liberalų lyderis A. Tuskas ir W. Pavlakas bei kiti politikai bei verslininkai, įskaitant buvusio šalies prezidento L. Walęsos sūnų, įtariant pastarąjį pinigų plovimu.

REKLAMA
REKLAMA

Z. Ziobro, kaip paaiškėjo, ketino sekti ir klausytis ir žurnalistų pokalbių. Tame tarpe. “Polsat” ir TVN kanalų bei dienraščio Gazeta Wyborcza leidėjų. Buvo tikimasi aptikti jų nelegalios veiklos pėdsakų.

Lenkijos ministras pirmininkas Jaroslawas Kaczynskis penktadienį patvirtino, kad Seime balsavimas dėl parlamento paleidimo vyks rugsėjo 7 dieną. Krizė kilo po to, kai, apkaltinus jos lyderį, buvusį žemės ūkio ministrą, A. Lepperį korupcija, iš valdančiosios koalicijos pasitraukė radikalios dešiniosios partijos. Taip pat premjeras atleido ministrus iš nacionalistinės Lenkų šeimų lygos ir kaimiškosios Savigynos partijos. Lenkijos premjeras pareiškė, kad opozicicija sąmoningai kenkė Lenkijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pokyčiai reiškia, kad koalicija baigėsi“, - tuomet sakė premjeras.

Atleistas premjero pavaduotojas ir Lygos lyderis Romanas Giertychas. Kiti trys ministrai buvo atsakingi už statybą, darbą ir žuvininkystę.

Iškart buvo patvirtinti nauji ministrai.

Kaczynskiai valdo greito ekonominio augimo metu, tačiau nesugeba sutramdyti aršios politinės kovos. Jie nuolat riejasi su kitais Europos Sąjungos vadovais.

REKLAMA

Buvęs Lenkijos prezidentas Lechas Walensa penktadienį pareiškė, kad brolius Kczynskius (prezidentą ir premjerą) reikia teisti.  Jei visa tai pasitvirtins, nors esu tikras, kad Kaczyńskiai dabar naikina įrodymus, jų laukia baudžiamoji byla!" -  sakė internetiniam dienraščiui "dziennik.pl" Lechas Wałęsa.

Specialiųjų tarnybų koordinatorius Zbigniewas Wassermannas nepanoro komentuoti. Jo atstovas spaudai teigė, kad šefas nepalaikąs nei vienos iš konflikto pusių.

Įvykdė ankstesnius grasinimus

REKLAMA

Buvęs vidaus reikalų ministras J. Kaczmarekas dar būdamas Italijoje žurnalistams pasakojo, kad „Watergato afera yra šnipštas, palyginti suo tuo, ką žino Kaczmarekas“. Savo atostogų metu buvęs vidaus reikalų ministras tapo jungtinės A. Lepperio ir R. Giertycho partijos „Lyga ir savigyna“ kandidatu į premjero postą.

Alyvos į ugnį įpylė ir vieši buvusio ministro nuogąstavimai, esą jį „Teisei ir teisingumui“ ištikimi pareigūnai sulaikys, vos tik jis kirs Lenkijos sieną. Galų gale siena buvo kirsta, o spaudos konferencija surengta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos metu J. Kaczmarekas kalbėjo užuominomis: apkaltino valdžią neteisėtai apžiūrėjus jo darbo kambarį, pasiguodė, kad jis laikomas atsakingu už viską, kas blogai Lenkijoje, papasakojo, kad jau anksčiau susitiko su prezidentu Lechu Kaczyńskiu ir perspėjo, kad planuoja trauktis iš vyriausybės, bei gynėsi, kad niekada nebuvo Lenkijos komunistų partijos komiteto nariu, nedėstė politinėje karininkų mokykloje, o tik mokėsi joje puskarininkių kursuose.

J. Kaczmarekas tuomet teigė, kad išsamiau kalbėti jis negali, nes yra susaistytas valstybės paslapties saugojimu. Bet po dviejų dienų buvęs ministras galės atsigriebti ir papasakoti „viską“, nes trečiadienį jis kviečiamas į specialios Seimo komisijos posėdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų