REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina pasiųsti „aiškią žinią“ visoms valstybėms, svarstančioms suteikti galimybę Rusijai apeiti Vakarų sankcijas, jog jos pačios gali būti nubaustos.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina pasiųsti „aiškią žinią“ visoms valstybėms, svarstančioms suteikti galimybę Rusijai apeiti Vakarų sankcijas, jog jos pačios gali būti nubaustos.

REKLAMA

„Turime pasiųsti aiškią žinią kiekvienai valstybei, trečiajai šaliai, kuri padėtų Rusijai apeiti sankcijas, kad tos pačios sankcijos gali būti pritaikytos taip pat ir jai pačiai. Turime į tai žiūrėti rimtai, nes nuo to priklauso ir mūsų patikimumas“, – Briuselyje žurnalistams pirmadienį kalbėjo G. Landsbergis, klausiamas, kaip būtų galima užtikrinti, kad sankcijos Rusijai nebūtų apeinamos, pavyzdžiui, per Turkiją ar Serbiją.

Jis akcentavo, kad tęsiantis karui Ukrainoje „Europa negali sukurti įspūdžio, jog yra pavargusi“.

„Negalime pavargti taikant sankcijas, negalime pavargti siūlydami pagalbą Urainai, turime rimtai įvertinti Ukrainos prašymą pradėti kandidatės į ES procesą“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

„Kyla įspūdis, kad mes norėtumėme prisėsti ir atsipūsti, nes pirmosios trys-keturios savaitės buvo neįtikėtinai sunkios ne Ukrainai, bet mums, europiečiams. Manau, tai yra bloga žinia tiems, kurie kovoja Ukrainoje“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Daugeliui Vakarų valstybių po Rusijos karinės invazijos į Ukrainą uždarius Rusijos orlaiviams oro erdvę, prie šių sankcijų neprisijungė geresnius ryšius su Rusija palaikančios valstybės, tarp jų – ir Serbija bei NATO priklausanti Turkija.

Anot G. Landsbergio, „yra neišvengiama“ diskusija apie tolesnes sankcijas prieš Rusijos energetikos sektorių, pirmiausia, naftos importo boikoto.

Pasak jo, rusiška nafta sudaro didžiausią Rusijos biudžeto pajamų dalį, bet Europoje yra „lengvai pakeičiama dėl infrastruktūros ir daugybės kitų tiekėjų“.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras išreiškė viltį, kad tokioms sankcijoms besipriešinanti Vokietija išgirs ne tik kitų ES valstybių, bet ir savo piliečių raginimus.

„Manau, kad Vokietijos visuomenė daro daug siekdama įtikinti Vokietijos vyriausybę ir, kol kas, jiems tai labai sekėsi. Tikiuosi, kad jie tai tęs“, – sakė G. Landsbergis.

Jis akcentavo, kad Europa pereina į „naują sankcijų lygį“, nes nei ES, nei bet kuri kita šalis anksčiau netaikė sankcijų tokiu mastu.

G. Landsbergis teigė, kad būtų galima netgi sukurti atskirą instituciją, kuri rūpintųsi sankcijų įgyvendinimu, priežiūra, kaip jos veikia.

„Manau, kad mums reikia rimtesnio priežiūros mechanizmo, nei iki šiol“, – nurodė Lietuvos diplomatijos vadovas.

G. Landsbergis taip pat teigė, kad bet kokia galima Pekino karinė parama Maskvai rodytų, jog Kinija „įsitraukia į konfliktą“.

Lietuvos diplomatijos vadovas sakė, kad taip pat palaikytų diskusijas dėl sankcijų Kinijai dėl jos veiksmų.

„Aš nebūčiau tarp nepritariančių tokiems debatams“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų