REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek lėšų bus skirta kompensacijoms už nesurinktas iš studentų įmokas, turėtų paaiškėti rugsėjo pabaigoje. Universitetai kantriai laukia, kada Vyriausybė tesės dar vasarą duotą pažadą, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius su studentų atstovybėmis yra sutaręs šį rudens semestrą atleisti studentus nuo mokesčių. Nesurinktas įmokas socialliberalų deleguotas ministras pažadėjo universitetams kompensuoti.

REKLAMA

Premjeras Gediminas Kirkilas rinkimų išvakarėse neišdrįso nuvilti studentų ir pranešė biudžete radęs papildomus 32 mln. litų. Tačiau iš kur jų ims, iki šiol neatskleidžia. „Pirmiausia reikia žinoti poreikį“, - praėjusios savaitės pabaigoje LŽ teigė Vyriausybės vadovas. Iki rugsėjo pabaigos išsiaiškinti lėšų poreikį pavesta darbo grupei.

LŽ duomenimis, šių pinigų Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos drauge su rektoriais ieško pačių universitetų gaunamų lėšų šaltiniuose. Neatmestina galimybė, kad bus atsisakyta investicijų tam tikriems tyrimams, laboratorinei įrangai pirkti, ir pinigai „permesti“ į studijų įmokų eilutę.

REKLAMA
REKLAMA

Tai nujaučia ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kancleris Arūnas Komka. „Matote, kas darosi. Kai tokia padėtis finansų rinkose ir surenkant šalies biudžetą, rasti lėšų problemiška. Kita vertus, suma nedidelė. Tik reikės ko nors atsisakyti“, - kalbėjo kancleris. VGTU kompensacijų už nesurinktas įmokas poreikis siekia apie 3 mln. litų.

LŽ kalbinti kitų universitetų vadovai teigė dalinių (520 litų) įmokų dar nerenkantys, vis laukiantys žinių iš Vyriausybės. Reikalingų lėšų poreikį Švietimo ir mokslo ministerijai jau pateikę universitetai laiko sulaukti pinigų turi mažiau kaip mėnesį - iki spalio vidurio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kol kas nedarome nieko, kas būtų negražu“, - tikino Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus. Jo vadovaujamai aukštajai mokyklai kompensacijoms reikėtų maždaug milijono litų.

„Turime vilties, kad ta problema bus išspręsta“, - sakė Vilniaus universiteto (VU) administracijos reikalų prorektorius Aleksas Pikturna. VU, nesurinkus įmokų, trūktų beveik 4 mln. litų.

Tuo metu parlamentaras Eligijus Masiulis mano, jog Vyriausybė bergždžiai ieško lėšų. „Vienintelė galimybė - pasiskolinti pinigų ir vėliau grąžinti paskolą iš surinktų studentų įmokų“, - įsitikinęs jis.

Vyriausybės sprendimas sumokėti studentų įmokas universitetams prieštarauja Seimo priimtam įstatymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų