REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tribunolas nuosprendį galėtų priimti per kelias savaites, sako Tarptautinio Teisingumo Teismo teisėjas (TTT).

Tribunolas nuosprendį galėtų priimti per kelias savaites, sako Tarptautinio Teisingumo Teismo teisėjas (TTT).

REKLAMA

Norint sukurti tribunolą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino, būtinas sėkmingas balsavimas JT Generalinėje Asamblėjoje – už sprendimą turi balsuoti ne tik ES šalių, bet ir kitų 90 valstybių atstovai. Tai pareiškė Hagos liaudies teismo teisėjas Stephenas Rappas. 

„Ukraina negali teisti Putino. Gerasimovą gali, taip pat net Šoigu, bet ne valstybės vadovą ar premjerą. Ir todėl reikalingas tarptautinis teismas. Viskas, ko reikia, yra balsavimas JT Generalinėje Asamblėjoje“, – sakė jis.

Anot teisėjo, Rusija JT Saugumo Taryboje gali vetuoti tokio tribunolo sukūrimą, tačiau negali sutrukdyti sukurti teismo, nes neturi veto teisės Generalinėje Asamblėjoje. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ar toks tribunolas, kai tik bus sukurtas, galės tuoj pat suimti Putiną? Atsakymas yra ne. <…> Į valdžią atėję kiti žmonės, matantys, kad Putinas padarė klaidą, gali jį pasiųsti į teismą. Tai visiškai įmanomas procesas“, – pridūrė S. Rappas.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad jei toks teismas būtų sukurtas, V. Putino atstovai neturės jokių kontrargumentų prieš kaltinimus, o tribunolas nuosprendį galėtų priimti per savaites, o ne metus, kaip buvo kitų karo nusikaltėlių teismuose.

 

Specialaus tribunolo Rusijos Federacijos valdžios atstovams sukūrimas – ką reikia žinoti

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, sausio 19 d. Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją sukurti tribunolą aukščiausiajai Rusijos vadovybei, ypač V. Putinui, dėl nusikaltimų ir agresijos prieš ukrainiečius.

Sausio 26 d. Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja pritarė rezoliucijai, kuria raginama sukurti specialųjį tribunolą, kad aukščiausia Rusijos ir Baltarusijos politinė ir karinė vadovybė būtų atsakinga už agresijos prieš Ukrainą nusikaltimus. Dokumente siūloma, kad teismo vieta būtų Haga.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 26 d. Prahoje, dalyvaujant 21 valstybės atstovams, įvyko steigiamasis koalicijos posėdis specialiam tribunolui sukurti , kurį organizavo Ukrainos užsienio reikalų ministerija.

Vasario 22 d. Užsienio reikalų ministerija subūrė 45 valstybes į aukšto lygio JT renginį, skirtą žmogaus teisių pažeidimams Rusijos agresijos metu, kurio viena iš pagrindinių temų buvo specialaus tribunolo sukūrimas.

Vasario 10 dieną Ukrainos prezidento kanceliarija prabilo apie du priimtinus būdus sukurti tribunolą prieš Rusijos vadovybę. Pirmasis – tribunolo sukūrimas remiantis Ukrainos ir JT susitarimu, Generalinei Asamblėjai priėmus atitinkamą rezoliuciją.  Antrasis – tribunolo formavimas daugiašalės atviros tarptautinės civilizuoto pasaulio valstybių sutarties pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų