REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Nusinerk“ slapyvardžių socialiniame tinkle „Instagram“ žinoma kaunietė Asta Augutienė savo patarimais gelbsti ne vieną rankdarbių mylėtoją. Moteris išdavė, kad norint nusinerti ką nors gražaus, nebūtina turėti specialių priemonių, jas galima rasti ir namuose.

„Nusinerk“ slapyvardžių socialiniame tinkle „Instagram“ žinoma kaunietė Asta Augutienė savo patarimais gelbsti ne vieną rankdarbių mylėtoją. Moteris išdavė, kad norint nusinerti ką nors gražaus, nebūtina turėti specialių priemonių, jas galima rasti ir namuose.

REKLAMA

Du vaikus auginanti Asta pasakoja, kad kartais dėl laiko trūkumo nespėja atlikti visų darbų. „Jaučiuosi tarsi studentas paskutinę naktį viską darydamas“, – juokauja moteris.

Dar vaikystėje močiutės išmokinta nerti moteris net neįtarė, kad laikui bėgant savo pomėgį pavers mylimu darbu, pagrindine veikla.

„Pirmuosius stulpeliu išmokė nerti močiutė, po to kurį laiką buvo didelė pertrauka. Prieš kokiu 6-7 metus prasidėjo virvučių banga, tai vėl pradėjau nerti įvairiausias rankines, dalyvavau mugėse“, – pasakoja apie veiklos pradžią Asta.

Visgi supratusi, kad su pardavimais moteriai sekėsi ne itin gerai, Asta nusprendė pradėti vesti mokymus, kūrybines dirbtuvėles.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip tas malonumas perėjo į darbą, pagrindinę mano veiklą. Nusprendusi vesti kursus juos vedžiau įvairiausiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir panašiai. Susirinkdavo kažkur po 5-6 moteris, tai ir kavą gerdavom, ir pakalbėdavom, ir panerdavom. Pamokydavau jas megzti rankines, delnines, krepšiukus, padėkliukus, servetėles ir dar daug kitų dalykų. Tokia veikla man buvo mieliau nei pardavinėjimas savo rankdarbių“, – pasakoja moteris.

REKLAMA

Pertrauką nuo veiklos antrojo nėštumo metu padariusi Asta, prasidėjus karantinui mokymus perkėlė į interneto erdvę. Galima tik pamanyti, koks susidomėjimas kilo. „Jautėsi toks sakyčiau net labai didelis bumas, visi norėjo kažką veikti, daryti, nerti, nes tai savotiška meditacija, relaksas“, – juokiasi A. Augutienė.

Džiaugsmą teikiančios rankdarbių dėžutės

Asta pasakoja, kad visai netikėtai šovė mintis sukurti rankdarbių dėžutes, kuriose jau būtų visi reikiami įrankiai virvučių nėrimui ir mokomoji medžiaga.

„Dėžutės moterims labai patinka tiek toms, kurios jau yra nėrusios, tiek toms, kurios vąšelį laiko pirmą kartą rankose. Jos gali nusinerti sau ar tai moliūgą, ar tai padėkliuką.

REKLAMA
REKLAMA

Tose dėžutėse būna ne tik visos medžiagos sudėtos, tačiau ir visa vaizdo įrašų medžiaga, kurią žiūrėdamos moterys gali nerti kartu su manimi, sekti kiekvieną žingsnį ir rezultate džiaugtis, turėdamos savo rankomis sukurtą produktą. Iš to viskas ir išaugo“, – pasakoja apie kūrybišką idėją A. Augutienė.

Anot moters, jokių papildomų įgūdžių nereikia, nes net ir nieko bendro su nėrimu neturėjęs asmuo sugebės nusinerti paprasčiausią padėkliuką. Tereikės atidžiai sekti Astos rodomus žingsnius:

„Žinoma, galbūt padėkliukas nesigaus visiškai idealus toks kaip mano, nes aš jau neriu labai daug metų ir kiekvieną dieną, tačiau žmogus jau žinos bent jau nuo ko pradėti, ką daryti“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asta tikina, kad ne vieną kartą dėžutes užsisakančios klientes pasakoja, jog po pirmojo bandymo užsimano nusinerti ir daugiau padėkliukų. „Vaizdo medžiaga joms lieka apie mėnesį laiko, o pats bendras aprašymas – su visam, tai jos po ranka jį turi kaip maldaknygę, kurią bet kada gali atsiversti ir pažiūrėti“, – juokiasi darbščių rankų pašnekovė.

„Nusinerk“ rankdarbių dėžutes renkasi ne tik pavieniai asmenys, tačiau ir įmonės. Asta pasakoja, kad viena įmonė simboliškai pasveikinti joje dirbančias moteris nusprendė joms padovanoti būtent šias rankdarbių dėžutes.

„Turiu klientę, kuriai dėžutes siunčiu į užsienį, o ji jas gavusi nuneria ką nors ir tuomet savo rankomis padarytą daiktą dovanoja savo draugėms“, – pasakoja apie kūrybišką dovanos idėją Asta.

REKLAMA

Idėjų pilna galva

Asta Augutienė tikina, kad neretai dėl laiko trūkumo nespėja visiems atsakinėti į žinutes, sureaguoti į jiems rūpimus klausimus. O ir vaizdo įrašų filmavimai reikalauja pakankamai daug atidumo:

„Nėra sunku nerti padėkliukus, rankines, sėdmaišius – juos pagal instrukcijas gali nusinerti kiekvienas. Daugiau įgūdžių reikalauja 3D kilimų nėrimas. Galėčiau kurti ir filmuoti daugiau, bet viskam trūksta laiko.“

Pasiteiravus, ar didelę kolekciją yra sukaupusi savo nertų rankinių namuose, Asta juokauja, kad rankines bei delnines perka labai retai, nebent jos išsiskiria išskirtiniu grožiu ar patogumu, tačiau dažniausiai neperka, nes galvoje ir taip pilna minčių ir idėjų, kokius aksesuarus moteris nori bei gali nusinerti.

REKLAMA

„Dažniausiai idėjų ieškau internete, ar tai „Pinterest“, ar tai „Instagrame“ bei „Facebook“. Seku įvairiausius man patinkančius madų profilius, o ir grupių pasitaiko įvairiausių, iš kurių tos idėjos ir ateina“, – teigia A. Augutienė.

Visgi, namuose netrūksta ne tik rankinių ir delninių, tačiau ir kitų moters nertų daiktų. Žinoma, daugumą nėrinių išdalina artimiesiems, draugams ar kitiems pažįstamiems.

„Padėkliukai yra labai praktiški, juos visus, kiek esu nunėrusi, pasilieku sau, tai beveik kiekviename stalčiuje guli po tris ar keturis. Daiktadėžės irgi labai pasiteisinusios sudėti vaikų daiktams, žaislams ar kam nors vonioje, garaže. Labai praktiškas yra krepšys, kuriuo galima apdengti eglutės stovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daug ką esu nusinėrusi tiesiog pritaikau ir įkombinuoju namuose. Kai ką panaudoju fotosesijoms, kai kas išsiteplioja ar dar kas“, – tvirtina kalbėdama apie pačios nėrinius namuose Asta.

Nerti galima iš to, ką randate namuose

Pasak A. Augutienės, tokius rankdarbius ir pačios kuriamas rankdarbių dėžutes galima laikyti pakankamai brangiu malonumu:

„Manau, kad brangus, nes pigiau būtų galima nusipirkti tą vieną padėkliuką. Tačiau tas brangumas, kad tai yra tavo rankų darbas atperka viską. Dėžutės kainuoja 10 eurų, tad kaip dovanai tai nėra sakykime daug, bet už juos gali nupirkti ir kažką kito, tačiau tai jau nebus tavo rankų darbas.“

REKLAMA

Asta tikina, kad kaip dovanos idėja mamai, draugei ar dar kam, tokia dėžutė yra puikesnė alternatyva nei nupirkta statutėlė už tuos pačius dešimt eurų. Visgi – norintiems apsisukti neišleidžiant nei pinigo, Asta tvirtina, kad nerti galima ir iš to, ką randate namuose.

„Drąsiai galima nerti iš turimų storesnių siūlų, netgi ne iš jų, o iš kažkokių šniūrelių ar batraiščių. Iš jų taip pat galima puikiai nusinerti padėkliuką, neišleidžiant daug pinigų“,  – pasakoja apie alternatyvas virvutėms Asta.

Moteris aktyviai patarimais dalinasi savo „Instagram“ bei „Facebook“ paskyrose, vienu patarimu dalinasi ir su portalo skaitytojais, kurie pirmą kartą susiduria su virvučių nėrimu ir pirkimu. Moteris rekomenduoja prieš jas perkant atsižvelgti į tai, kuo planuojate užsiimti.

„Jeigu nersite padėkliukus, siūlau rinktis 3 mm storio virvutes, jei krepšelius ar rankines – 5 arba 6 milimetrų storio su vidine virvute. Iš tiesų, svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką nersite, nes nuo to priklausys virvutės storis“, – duoda patarimą visiems pradedantiesiems ir jau įgudusiems „Nusinerk“ vardu žinoma Asta Augutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų