REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Jurgis Rumiancevas iš vandens gelbsti pamestus daiktus: rado ir dantų protezus (nuotr. tv3.lt)

Tvenkinių, upių dugnuose dažnai randama keisčiausių dalykų, bet jų paieška prilygsta adatai šieno kupetoje. Tačiau lietuviui Jurgiui Rumiancevui ieškoti daiktų vandenyje atrodo nėra problemų – iššukavęs tvenkinio dugną jis paiešką baigia vos po poros valandų. Dažniausiai iš vandens vyras traukia pamestus žiedus, raktus, o keisčiausias radinys – dantų protezai. 

14

Tvenkinių, upių dugnuose dažnai randama keisčiausių dalykų, bet jų paieška prilygsta adatai šieno kupetoje. Tačiau lietuviui Jurgiui Rumiancevui ieškoti daiktų vandenyje atrodo nėra problemų – iššukavęs tvenkinio dugną jis paiešką baigia vos po poros valandų. Dažniausiai iš vandens vyras traukia pamestus žiedus, raktus, o keisčiausias radinys – dantų protezai. 

REKLAMA

Klaipėdiečiui Jurgiui Rumiancevui (31) vanduo tarsi įaugęs į kraują – baigęs ugniagesio darbą jis įsidarbino naru Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje. Jis sako, kad didelė nardymo patirtis jam suteikė galimybę padėti žmonėms ieškoti pamestų daiktų.  

„Anksčiau gelbėjau tuos pačius skenduolius, o vieną kartą padėjau iš vandens žmogui daiktą ištraukti. Ir tada man draugai pradėjo sakyti, kodėl aš neužsiimu tomis pačiomis paieškomis, nes daugeliui žmonių reikia tokios pagalbos. Naro įrangą aš turėjau, praktiką taip pat turiu didelę – žmones, daiktus, mašinas iš vandens traukiau.  

REKLAMA
REKLAMA

Tai tiesiog nusipirkau povandeninę įrangą, ieškiklį, kad galėčiau daiktus tiesiog aptikti po vandeniu“, – dalinasi pašnekovas.  

Naru dirbantis vyras pastebi, kad žmonės dažnai pameta smulkius daiktus, kuriuos kartais tenka paplušėti norint surasti. Koją kiša ir nelygus vandens telkinių paviršius.  

REKLAMA

„Dažniausiai žmonės pameta smulkesnius daiktus – telefonus, laikrodžius, nepameta dažniausiai nieko didesnio. Žmonės dažnai sako, kad surasti daiktą yra laimės dalykas. Manau, kad tai yra jau tiesiog paieškos sistemos dėka.  

Kartais juk būna ir gilesnis vandens telkinys, ir kalnuotas, todėl ieškai ir taikai tą metodiką vis skirtingą, kad rastum tą daiktą. Būna, kad tenka daiktų ieškoti kokiame nors kastiniame karjere – jis nelygus, gilus, o sunkiausia būna, kai žmonės nežino tikslios vietos, kur pametė daiktą“, – patirtimis dalinasi jis.  

REKLAMA
REKLAMA

Tenka nerti ir į 6 metrų gylį 

Vyras sako, kad dažniausiai žmonių daiktų tenka ieškoti gan nedideliuose gyliuose – dažniausiai tenka nerti tris metrus. Tačiau buvo ir atvejis, kai pamesto daikto teko ieškoti 6 metrų gylyje: 

„Vakar pirmą kartą traukiau kubilo dangtį. Vyras sakė, kad buvo stipriai pakilęs vėjas ir jis tiesiog tą dangtį nunešė. Pats žmogus važinėjo ir po pievas, ieškojo ant žemės, kol galiausiai pagalvojo tvenkinį patikrinti, o ten gylis – iki 6 metrų. Metus laiko tas kubilo dangtis gulėjo tvenkinio dugne, kol aš neištraukiau. Kai kurie žmonės tiesiog nežino, kad tokia paslauga yra“, – entuziastingai pasakoja jis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, darbe tenka nerti ir į 25 metrų vandens platybes, todėl 6 metrai – menkas juokas.  

Jis priduria, kad su didžiausiais sunkumais susiduria nusileidus oro temperatūrai: „Kai temperatūra lauke apie 11 laipsnių, tai atitinkamai ir neriant į vandenį reikia pasirūpinti apranga – šilčiau rengtis, dėtis sausą kostiumą, pirštines. Bet jau po poros valandų net ir apranga negelbsti – reikia iš vandens lipti, nes fiziškai tiesiog nebegali ten išbūti.“ 

Kai žmonės prašo pagalbos, tada vyras ir padeda. Kartais daiktų tenka ieškoti ir sutemus. Tv3.lt naujienų portalas pasiteiravo, ar tamsoje, purviname vandenyje paieškos neapsunksta: 

REKLAMA

„Man matomumo visai nereikia – galiu nerti ir ten, kur sudrumstas vanduo, net naktį. Žolės, šiukšlės ir dumblas gal yra didžiausios problemos neriant, nes patys daiktai gali būt juose įstrigę“, – teigia jis.

Jurgis sako, kad nerti ieškoti daiktų galima kiaurus metus. Tiesa, atšalus orams reikia pasirūpinti  saugumu – negalima nerti vienam, rengtis tinkamą kostiumą. 

Gelbėja auksinius žiedus ir net dantų protezus 

Jurgis pasakoja, kad paieškos dažniausiai trunka kelias valandas, o tenka ieškoti pačių įvairiausių daikčiukų – auksinių žiedų, raktų, laikrodžių, piniginių, telefonų ar net pamestų dantų protezų. Į atmintį įsirėžė moteris, kuri vos savaitei po vestuvių išsikvietė narą gelbėti jos vestuvinio žiedo iš tvenkinio.  

REKLAMA

„Pirmieji mano radiniai buvo žiedai. Sykį iškvietė mane jauna pora, jie buvo nuvažiavę prie karjero. Išlipęs iš vandens jaunikis pradėjo sakyti, kad jam žiedas taip greitai nenusimauna, kai sušlampa. Moteris, įbridusi į vandenį, pabandė nusimauti žiedą ir taip atsitiko, kad tas žiedas su viskuo nukrito į vandens gelmes.  

Vyras herojiškai šoko į vandenį, bandė dar dugną čiupinėti, bet nieko nerado. Tai kol jie manęs sulaukė, ta moteris vandenyje gal dvi valandas prastovėjo, nes nenorėjo pamesti tikslios vietos, kur pametė tuos žiedus.  

Aš atvažiavęs iškart šokau į vandenį, ta moteris buvo visa sušalusi, bet dar vis nesitraukė iš vandens. Na, aš kažkaip vieną žiedą radau, paskui ir kitą. Tokia emocija buvo jų!“ – entuziazmu trykšta vyras.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jurgis dalinasi, kad atmintyje labiausiai įsirėžė kartas, kai teko senuko dantų protezus žvejoti iš vandens gelmių. Jis atskleidžia, kad sulaukęs skambučio pagalvojo, kad draugai pokštauja: 

„Aš išvis pirma pagalvojau, kad čia draugai tiesiog pokštauja – senukas, protezai, upė man pasirodė pernelyg juokinga, kad būtų tiesa. Bet pasirodo, kad tas senukas rimtai pametė protezus, todėl nuvykome mes prie tos Danės upės. Kadangi protezai plastmasiniai, ieškiklis man nepadėjo.  

Čia jau turėjo veikti profesionalumas – kaip nusileidi, kiek smėlio sukeli. Gerai, kad jie buvo apvirtę dantimis aukštyn – gan greitai juos radau. Tas senukas iš tokio džiaugsmo ir nuostabos vos gavęs tuos protezus tik op! ir į burną įsidėjo. Net nenuplovė. Va čia tai istorija buvo!“, – juokiasi pašnekovas.  

REKLAMA

Visiems turbūt kyla klausimas: kaip senukas sugebėjo į 3 metrų gylį paskandinti dantų protezus? Pasirodo, jam maudantis jie tiesiog išslydo iš burnos, kai vyras norėjo atsakyti bičiuliui.  

Dažniausiai nepatiki 

Jurgio pasiteiravome, ar žmonės netgi iškvietę jį padėti ieškoti pamestų daiktų tiki, kad vyras juos suras. Pasirodo, kad vyras visus stebina.  

„Žmonės dažniausiai nepatiki. Net kai žiedus traukiau, mane ta moteris galiausiai apsikabino, ašarą nubraukė ir pasakė, kad tikrai netikėjo, kad tai padarysiu. Vyras išvis sakė, kad naujus nupirks žiedus, bet moteris šaukė, kad jai naujų nereikia, nes tie žiedai yra svarbiausi.  

REKLAMA

Dažniausiai reikia pirma šiukšles išsirinkti iš vandens, nes nebus taip, kad tiesiog iškart rasi tą daiktą. Tik išvalius tą teritoriją tu gal rasi tą žiedą, laikrodį ar telefoną. Kai žmonės pamato, kad ištrauki centą, kažkokią šiukšlę, tik tada pagalvoja, kad čia kažkas rimto bus, o šiaip pamatę beveik niekada netiki.“ 

Jis patikina – tikimybė, kad daikto neras – beveik nulinė: 

„Tikimybė, kad nerasiu nuskendusio daikto iš 10 yra 1. Daikto rasti negaliu, arba tiesiog būna labai sunku jį surasti, kai žmogus negali tiksliai nupasakoti, kur tą daiktą pametė, ar būna tiesiog daug išgėrę“, – sako naras.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų