REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kailių terapija – koks jų poveikis mūsų kūnui?

Kailis bei oda, kaip ir kiti natūralūs audiniai, ne tik padeda organizmui išlaikyti šilumą, bet ir gydo kontaktuodami su kūnu.

Kailis bei oda, kaip ir kiti natūralūs audiniai, ne tik padeda organizmui išlaikyti šilumą, bet ir gydo kontaktuodami su kūnu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kailis ir oda – tarsi namų vaistinėlė

Įvairių gyvūnų kailis ir oda nuo seno naudoti liaudies medicinoje ir kaip gydomosios, ir kaip profilaktinės priemonės.

REKLAMA

• Kiškio kailį patartina glausti prie osteochondrozės pažeistos skaudamos vietos. • Lokio kailis puikiai šildo, padeda paūmėjus podagrai – gulint ant lokio kailio mažėja skausmas. • Lapės kailis šiltesnis nei bet kuris kitas ir ypač tinka sulieknėti trokštantiems žmonėms – taip teigia Rytų medicinos tradicijos. Panašiu poveikiu išsiskiria ir sabalo kailis. • Reumatinius skausmus ir skausmingas žaizdas efektyviausiai gydo avikailis arba avies oda – ji dedama prie skaudamos vietos, sumažina skausmą ir tinimą. • Zuikio kailio liemenė ar bent jau zuikio odos gabalėlis gali gydyti ir nuo mastito – audinį ar odą reikėtų nuolat glausti prie krūtinės odos. • Ožkos oda stabdo ir vidinį, ir išorinį kraujavimą. • Pūlingą uždegimą gydo ką tik išrauti žąsies pūkai. • Vertingiausia gydomuoju atžvilgiu laikoma gyvatės oda. Liaudies medicinoje šia oda buvo gydoma karštinė, plikimas, karpos, uždegimai. Anksčiau gyvatės odą džiovindavo, sutrindavo į miltus ir barstydavo ant įvairiausių žaizdų. Gydomasis gyvatės odos poveikis priklauso dar ir nuo to, kada gyvatė tą odą meta. Pavyzdžiui, rudenį pamesta oda – pati vertingiausia. • Kosmetologijoje vis dar naudojama ir begemoto oda – iš jos padaryti kompresai grąžina veidui stangrumą ir elastingumą.

REKLAMA
REKLAMA

Kailio energetika

Gyvūnų teisių gynėjai aršiai kovoja su stiliaus ikonomis, viešumoje vilkinčiomis natūralaus kailio rūbus. Meilę gamtai aktyviai reiškiantys žmonės primena, jog gyvūno kailis išgaunamas žiauriai nužudant išsigandusį, paklaikusį žvėrį ar gyvulį – argi galima gerai jaustis apsivilkus drabužiu, atsiradusiu per tokį žiaurų aktą? Vis dėlto bioenergetikai neskuba palaikyti jų pozicijos ir kailiui priskiria daugybę teigiamų savybių.

Natūralus kailis. Kad nustatytumėte, ar jums tinka iš kailio pasiūtas daiktas, kurį ketinate įsigyti, perbraukite jį keletą kartų ranka, pagal plauką. Darykite tai užsimerkusi, kad glostomą daiktą įsivaizduotumėte mintyse. Jei jums bent akimirką pasirodys, kad glostote gyvūną, kuris nejaučia skausmo, baimės, neapykantos, nebando nuo jūsų pabėgti – viskas gerai. Tačiau jei kailyje pajusite bent menkiausią užuominą į siaubą ar agoniją – daikto geriau nepirkite, jis tikrai neatneš jums sėkmės ir geros savijautos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgo plauko kailis. Ilgo plauko kailis – pavyzdžiui, lapės, šuns, yra ypatingas, nes jo energetika yra itin erotizuota. Tiesa, ši energetika veikia tik tą, kuris pats kailį dėvi, o ne aplinkinius. Jei kailis tiesiogiai liečia odą, poveikis gali būti labai stiprus. Tai gali lemti emocijų protrūkius ir netgi krizes. Todėl ilgiau dėvėti iš ilgo plauko kailio pasiūtus drabužius rekomenduojama ramiems, lėtiems žmonėms, o choleriško temperamento asmenybėms tai gali būti pražūtinga.

Trumpaplaukis kailis. Toks kailis tinka temperamentingiems, emocingiems žmonėms. Jo aura – šalta, raminanti. Trumpaplaukio kailio drabužius dėvintis žmogus tarsi šiek tiek atsiriboja nuo aplinkos, bet kartu aplinkiniams atrodo autoritetingas, išskirtinis. Ramiems ir lėtiems žmonėms trumpaplaukis kailis gali sustiprinti svetimumo, izoliacijos jausmą.

REKLAMA

Naminių gyvūnų kailis. Karakulis, triušio, avies ir kitų naminių gyvulių kailis turi teigiamos energijos užtaisą, tam tikrų apsauginių savybių. Ne veltui šis kailis dažnai naudojamas siuvant rūbus vaikams. Tokio kailio paltukas, liemenė ar kepuraitė vaikui – puiki energetinė apsauga. Pravartu tokio kailio apdarų turėti ir garbaus amžiaus sulaukusiems žmonėms, kurių gyvybinė energija senka ir jai reikia savotiškų energijos donorų iš šalies.

Vandens gyvūnų kailis. Bebrai, audinės ir kiti gyvūnai, turintys kailį ir nebijantys jo sušlapti, siejami su vandens stichija. Taigi jų kailis turi energiją valančių savybių. Toks drabužis sugers iš aplinkos neigiamą energiją ir neprileis jo prie šeimininko, kiti žmonės, energijos vampyrai, negalės siurbti jūsų emocijų ir jėgų.

REKLAMA

Dirbtinis kailis. Nors dirbtinis kailis ir padeda išsaugoti gyvybę, bioenergetikai jo savybes vertina skeptiškai. Pavyzdžiui, manoma, kad dirbtinis kailis ilgą laiką kaupia iš aplinkos mūsų link besiskverbiančią neigiamą energiją, o apsivilkęs jos prikaupusį apdarą šeimininkas yra nuolat veikiamas šios energijos atakų. Skalbiant dalis šios energijos pašalinama, tačiau tai kenkia audiniui. Ar galima tokios neigiamos energijos išvengti? Taip! Jei įsigijote naują dirbtinio kailio drabužį, apsirenkite jį ir kurį laiką pabendraukite su jums mielais, gero linkinčiais žmonėmis, kad neutralų kailį užpildytų teigiama energija. Taip įkrautas apdaras ir ateityje trauks į save nebe blogą, o tik gerą energiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Kokį poveikį kūnui daro natūralus pluoštas:

• Kailis ir natūralus šilkas šildo, sugeria drėgmės perteklių. Linas suteikia malonią vėsą.

• Dėvėdamas lininius drabužius žiemą, žmogus aktyvuoja medžiagų apykaitą ir greičiau lieknėja. Deja, vasarą nuolat dėvimas linas gali paskatinti kauptis papildomus kilogramus.

• Vilna ir jos gaminiai efektyviai šildo, bet po jais rekomenduojama rengtis medvilnės arba lino apatinius rūbus. Vilnai nuolat kontaktuojant su oda kūnas pradeda sekti.

• Vilnoniai apdarai rekomenduojami žmonėms, sergantiems inkstų ir kepenų ligomis. Ypač tiks ėriuko vilnos drabužiai.

• Kupranugario vilną patartina vilkėti žmonėms, kuriems dažnai bėga kraujas iš nosies.

• Nemigą įveikti padės kiškio vilnos pagalvė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų