REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šių metų rudenį Šiaulių gyventojai už važiavimą miesto ir priemiestinių maršrutų autobusais atsiskaitys elektroniniu bilietu. UAB „Busturas“ su konkurso nugalėtoja – Kauno informacinių technologijų sprendimų bendrove „Empirija“ - pasirašė elektroninio bilieto sistemos diegimo sutartį, kurios vertė siekia beveik 4 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Investuos savo lėšas

„Busturo“ skelbtą atvirą viešąjį konkursą Šiauliuose laimėjo UAB „Empirija“.

„Projektas Šiauliuose mums yra naujas iššūkis, bet nesame naujokai, todėl nekantraujame kuo greičiau imtis elektroninio bilieto diegimo darbų“, – po sutarties pasirašymo kalbėjo UAB „Empirija“ direktorius Henrikas Matulionis.

REKLAMA

„Busturas“ į elektroninio bilieto projekto pirmąjį etapą investuoja nuosavas lėšas.

„Keleiviams elektroniniai bilietai vienareikšmiškai yra patogesnė atsiskaitymo už važiavimą forma ir tai pasiteisino kituose Lietuvos miestuose, todėl neabejojame, kad bilietas sėkmingai prigis ir Šiauliuose, – sakė UAB „Busturas“ generalinis direktorius Tomas Bielinskas. – Neabejojame, kad dėl to pagerės keleivių vežimo paslaugų kokybė, o sykiu ši sistema leis įmonei efektyviau veikti“.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji kregždė – Kaune

Pirmąjį projektą įmonė „Empirija“ ir jos partneriai Lenkijos bendrovė „R&G Plus“ įgyvendino Kaune, kur elektroninio bilieto techninę ir programinę įrangą įdiegė per trejus metus.

Kaunas – pirmasis miestas Lietuvoje, kuriame buvo įdiegta elektroninio bilieto sistema. Vėliau elektroninio bilieto sistema buvo įdiegta ir Druskininkuose.

Šiuo metu „Busturas“ specialistai ir konkurso laimėtoja „Empirija“ bendrauja su elektroninį bilietą jau įdiegusiais viešojo transporto vežėjais Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Svarstomos galimybės, kad Šiauliuose įsigijęs elektroninio bilieto kortelę keleivis, galėtų ja naudotis ir kituose didmiesčiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiauliuose numatyta įdiegti iš viso apie 15 elektroninio bilieto rūšių (vienkartiniai bilietai, skirtingos trukmės terminuotieji bilietai, terminuotieji bilietai be teisės važiuoti šeštadienį ir sekmadienį), todėl elektroniniais bilietais, pasirinkę jiems priimtiniausią rūšį bei taikomą nuolaidą, galės naudotis visų socialinių grupių atstovai. Esant poreikiui, bilieto rūšių asortimentą bus galima padidinti.

„Antrąjį etapą ketiname įgyvendinti nuo 2015 m. Mūsų planuose – modernių švieslenčių įrengimas mieste ir kiti darbai, kuriems atlikti sieksime gauti finansavimą iš Europos Sąjungos fondų“, – pabrėžė T.Bielinskas.

REKLAMA

„Busturas“ kasmet Šiauliuose perveža apie 15 milijonų keleivių.

Čekį reikia pažymėti komposteriu

Kol laukiama elektroninio bilieto, Etaplius.lt primena keleiviams, kaip reikia atsiskaityti autobuse už kelionę mieste. Keleivis, įlipęs į autobusą, dirbantį privažiuojamuoju maršrutu, turi parodyti mėnesinį bilietą arba įsigyti važiavimo bilietą, atspausdintą kasos aparatu pas vairuotoją. Lengvatinį bilietą vairuotojas atspausdins, parodžius jam dokumentą, suteikiantį tam teisę.

Keleivis, persėdęs iš privažiuojamuoju maršrutu dirbančio autobuso į miesto maršrutinį autobusą, vairuotojui pateikia mėnesinį bilietą arba nupirktą privažiamajame autobuse ir, pažymėjęs jį komposteriu, tęsia kelionę.

REKLAMA

Persėdus iš miesto maršrutinio autobuso į privežamąjį autobusą, reikia parodyti vairuotojui mėnesinį arba vienkartinį bilietą, pažymėtą miesto maršrutiniame autobuse. Galima įsigyti važiavimo bilietą (lengvatinį arba ne) pas vairuotoją.

Keleivis, persėdęs iš privežamojo maršruto autobuso į privežamąjį autobusą turi teisę tęsti kelionę papildomai nieko nemokėdamas, jei kelionė trunka ne ilgiau kaip valandą – laikas būna nurodytas čekyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų