REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
20
Jokiu būdu neišmeskite kiaušinių lukštų: štai, ką reikia daryti (nuotr. 123rf.com/stop kadras)

Pamažu bundanti gamta, vienas po kito sprogstantys augalų pumpurai ir iš žemės pradėjusios lįsti pirmosios pavasario gėlės – viskas, ko reikia norint pažadinti kūrybiškumą bei įgauti įkvėpimo. Atėjant vienai spalvingiausių pavasario švenčių – Velykoms, „nuspalvinti“ įvairiomis spalvomis ir smagiais papuošimais galima taip pat ir savo namus.

20

Pamažu bundanti gamta, vienas po kito sprogstantys augalų pumpurai ir iš žemės pradėjusios lįsti pirmosios pavasario gėlės – viskas, ko reikia norint pažadinti kūrybiškumą bei įgauti įkvėpimo. Atėjant vienai spalvingiausių pavasario švenčių – Velykoms, „nuspalvinti“ įvairiomis spalvomis ir smagiais papuošimais galima taip pat ir savo namus.

REKLAMA

Sužinokite, kaip panaudojant įvairiausius augalus, kiaušinių lukštus ar net likusius kartoninius kiaušinių dėklus galite papuošti savo namus. Patarimais bei klaidomis, kurių geriau vertėtų nekartoti pasidalinti sutiko renginių planuotoja ir dekoratorė Skaistė Vaišnoraitė-Blusienė.

Natūralių spalvų paletė

Dekoratore dirbanti Skaistė pasakoja, kad žmonių noras puošti namus pavasario spalvomis, Velykų proga niekuo nenusileidžia Kalėdoms. Pasak jos, po karantinų žmonės yra išsiilgę švenčių, šventinės nuotaikos. Savo namus lietuviai puošia ne tik įvairiais augalais, tačiau ir kvapais, kad šie kuo labiau primintų už lango bundančios gamtos dvelksmą.

REKLAMA
REKLAMA

„Matosi, kad žmonėms tai yra svarbu. Jiems rūpi, kaip atrodo jų aplinka, namai. Žinoma, galbūt ne tiek, kiek per Kalėdas, tačiau tuo jie rūpinasi vis vien“, – nusišypso pašnekovė.

REKLAMA

Pavasario švenčių dekorui moteris rekomenduoja rinktis pastelines, žemės spalvas. Švelnios spalvos labiausiai tinka norint pabrėžti gyvos gamtos budimą, Velykų dieną.

Pasiteiravus, kokių spalvų vertėtų vengti, kad neišsiderintų bendras vaizdas, S. Vaišnoraitė-Blusienė teigia, kad Velykoms dekoruoti ne visuomet tinka ryškios spalvos:

„Galima naudoti ir raudoną spalvą, tačiau ši, visgi, bus labiau akcentas. Pavyzdžiui, pamerkus raudonas tulpes gausime puikų ryškų akcentą, tačiau rekomenduočiau apie spalvų ryškumą galvoti atsargiau.

Idealiausiai Velykoms viską derinti su tai, ką randame šiuo metu gamtoje, pavyzdžiui, amalu, smilgomis. Taip suderinę natūralias gamtos spalvas gausime puikų stalo dekorą, pasipuošime neišleisdami net ir daug pinigų.“

REKLAMA
REKLAMA

Dominuoja organiškos, natūralios medžiagos

Artėjant Velykoms prekybos centruose taip pat galima rasti įvairiausių papuošimų, kurie papuoštų ne tik namus, tačiau ir bendrą šventinį stalą. Visgi, dekoratorė pataria susilaikyti nuo pirkimų.

„Siūlyčiau visiems atsisakyti įvairiausių niekučių iš parduotuvių. Žinoma, galima rasti ir tikrai labai gražių dalykų, tačiau tokiu atveju visuomet siūlyčiau pagalvoti, ar mokėsite pirktinį daiktą suderinti su natūraliu. Jeigu ne, tuomet nuo pirkimo vertėtų susilaikyti, nes labai greitai iš viso to galima padaryti kičą, kuris gražiai nesižiūrės.

Tačiau, jeigu pirkti vis tik kažką norisi, tuomet pažiūrėkite, kad daiktas būtų padarytas iš kuo natūralesnės medžiagos. Pavyzdžiui, prie įvairiausių augalų galime visaip pritaikyti medinį kiškutį. Renkantis įvairius papuošimus reikia žiūrėti, kad šie būtų kuo arčiau gamtos, tuomet bendrame vaizde jie gražiai žiūrėsis ir su kitomis medžiagomis“, – pataria kaunietė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint išgauti ryškesnių akcentų Velykų dekorą, puikiai tiks ir auksinė spalva, kuri dera su kitomis natūraliomis medžiagomis bei spalvomis. Tačiau atminkite, kad tai turėtų būti tik akcentas, o ne dominuojanti spalva: „Aukso spalvą galima lengvai priderinti, tačiau jos neturi būti daug. Kitaip norimas žavesys išblės.“

Akiai patrauklaus ir širdžiai mielo dekoro sėkmė – minimalizmas. Jo Skaistė ragina laikytis ne tik dekoruojat šventes, tačiau ir vedant gyvenimo būdą.

„Visuomet viskas atrodo kur kas gražiau, kai visko yra mažiau. Neretai dekoruojant šventes tenka sulaukti nuostabos, kad viskas atrodo taip paprasta, tačiau labai gražu. Daugumai žmonių minimalizmas yra gražiausias dekoro konceptas. Juk kur kas gražiau ant servetėlės atrodys perrištas siūlas su žalia šakele, nei uždėta kažkas masyvaus.“

REKLAMA

Tikra klasika ant Velykų stalo yra tapusios samanos, iš jų sudėlioti kilimėliai ir blindės, kitaip žinomos kaip „pavasariniai kačiukai“. Norint pagyvinti šventinį stalą gamtos akcentais, dekoratorė siūlo jį papuošti ir skintomis gėlėmis, pavyzdžiui, tulpėmis. Tačiau jos taip pat turėtų būti švelnių spalvų, neišsiskirti iš bendro konteksto.

„Kadangi iki Velykų dar yra laiko, galite suspėti prisiskinti beržo šakelių, kurios ant šventės prasprogs šydėti pumpurais. Puošybai naudoti galite įvairias, svyrančias šakeles, iš kurių, pavyzdžiui, galite susukti lizdelius, kiškio ausytes ar tiesiog gražiai apipinti jomis servetėles.

REKLAMA

Puošdama Velykoms namus stengiuosi visko pirkti kuo mažiau. Kai kurie daiktai, kuriuos naudoju Kalėdoms, taip pat puikiai pasitarnauja Velykoms. Todėl galvojant apie švenčių dekorą, visada verta rinktis tokią tekstilę ar vazas, kurios būtų pritaikomos įvairiausioms progoms“, – dar kartą pabrėžia Skaistė.

Puošimas kiaušinių lukštais, dėžutėmis

Velykų šventės puošybą galima sukurti iš to, ką tik randate namuose. Ant stalo gražiai žiūrėsis net ir paaugę svogūnai, kiaušinių lukštai. Vienas būdų, kaip galite papuošti namus kiaušinių lukštais – pridėti jų į stiklinę vazą ir įsmeigti smilgų.

„Dekoruoti šventę kiaušinių lukštais – smagus užsiėmimas įtraukiant į veiklą ir vaikus. Kartu su sūnumi visuomet į kiaušinių lukštus dedame žvakutes arba pasodiname po mažą gėlytę, įdedame samanų. Tokia dekoracija gali būti ir puikus stalo akcentas, aprišus kiaušinio lukštą kaspinu bei užrašius, kas kur turi sėdėti – mama, senelis, močiutė ir t. t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat dar esu dariusi ir vainikus, kurie buvo puošti kiaušinių lukštais. Papuošus tokį vainiką samanomis, gėlėmis išeina labai graži kompozicija, kurią galima dėti ir ant stalo, ir ant durų. Daugiau įvairių būdų, kaip galima papuošti Velykų šventę dekoruojant lukštais galima sužinoti panaršius „Pinterest“. Ten galima rasti visokiausių idėjų, kaip juos panaudoti!“ – nusišypso pasidalinusi dekoro idėjomis pašnekovė.

Kompozicijas stalo dekorui galite sukurti ir panaudodami likusią kartotinę dėžutę, kurioje buvo kiaušiniai. Paplėšius jas, galite taip pat sukurti padėkliuką žvakėms, margučiams ar gėlėms įdėti:

„Likusias kiaušinių kartonines dėžutes panaudoju ir sūnaus Velykų dovanėlėms. Nupurškiu dėžutę dažais, sukarpau ją ir įdedu į ją dovanėles, o vėliau tas mažas dėžutes išslapstau. Jeigu jūsų šeimoje yra priimta vienas kitam per Velykas dovanoti dovanas, tuomet dėžutę galite papuošti ir dovanų popieriumi, tai taip pat labai gražiai atrodys perrišus kaspinėliu ar papuošus kačiuko šakele.“

REKLAMA

Dekoruoti šventinį stalą galima ir miško paklotėmis – kerpėmis, samanomis.

„Miško dėl to draskyti, žinoma, nereikėtų. Jų galite rasti ant senos medienos, nugriuvusių medžių. Vėliau samanas ar kerpes galite panaudoti kaip kilimėlius, ant kurių padėsite margučius – bus labai graži stalo kompozicija. Atminkite, kad ir tie patys margučiai gali būti gražus akcentas ant stalo“, – baigdama pokalbį dalinasi dar viena idėja Skaistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų