REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusipirkusiems bilietus į dėl karantino neįvykusį koncertą, rungtynes ar kitą pramogą ir dabar norintiems atgauti pinigus, panašu, reikės kantrybės – sumokėtų sumų pagal dabartinius siūlymus gali tekti laukti ir metus. Valdžia nori gelbėti kultūrą ir renginių organizatorius nuo bankrotų, o vartotojų gynėjai sako, kad tai reikėtų daryti ne žmonių, o valstybės pinigais.

Nusipirkusiems bilietus į dėl karantino neįvykusį koncertą, rungtynes ar kitą pramogą ir dabar norintiems atgauti pinigus, panašu, reikės kantrybės – sumokėtų sumų pagal dabartinius siūlymus gali tekti laukti ir metus. Valdžia nori gelbėti kultūrą ir renginių organizatorius nuo bankrotų, o vartotojų gynėjai sako, kad tai reikėtų daryti ne žmonių, o valstybės pinigais.

REKLAMA

Lietuvoje patvirtinta tvarka, kaip ir kada žmogus gali atgauti pinigus į neįvykusį renginį. Pirmiausia renginio organizatorius turės paskelbti naują renginio datą pasibaigus karantinui. Jei žmogui ta data netiks, gaus kuponą, kurį galės panaudoti per metus. Jei kupono nepanaudos – galės atgauti pinigus už renginį. Pinigus privalo grąžinti ir tie, kurie nepaskelbs naujos renginių datos.

Pačioje didžiausioje profesionalaus meno scenoje visoje Lietuvoje – Nacionaliniame operos ir baleto teatre nebėra žiūrovų šurmulio, repeticijos ir darbas vyksta iš namų, o spengianti tyla įsivyravo ilgiausiai istorijoje. Nuo karantino pradžios iki sezono galo – birželio, čia turėjo vykti per 50 renginių.

REKLAMA
REKLAMA

Instrumentai čia ilsisi, o keli iš maždaug 600 per dieną čia plušančių žmonių pasiilgo užplūstančių minių ir net įprasto kvapo.

„Tikrai aš užuodžiu tą teatro kvapą, jis turi savo magiją – susimaišęs su emocijom, su karšto šokoladu kvapu“, – sako teatro direktoriaus pavaduotojas Audrius Kundrotas.

REKLAMA

Sezonas stabdomas iki birželio vidurio. Iš tuščių koridorių kalbantis direktorius sako, kad teatro šis karantinas – baisus emocinis smūgis rytą vakarą čia plušančiam personalui, artistams, muzikantams

„Tai gyvenimo būdas, tai yra misija“, – pasakoja generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Tačiau didelis smūgis bus ir finansinis. Teatro karantino nuostoliai – beveik milijonas eurų.

„Nuostoliai neišvengiami. Mes skaičiuojam, kad negautų pajamų, kurios galėjo būti nuo kovo 12 dienos iki birželio vidurio yra apie 450 tūkstančių, plius yra 450 tūkstančių tiek, kiek mes jau esam pardavę, kiek grąžinom ir kiek reikės grąžinti“, – teigia J. Sakalauskas.

REKLAMA
REKLAMA

21 tūkstantis bilietų – tiek nuo karantino pradžios iki birželio vidurio parduota bilietų vien dabar tik virtualiai repetuojančiame operos ir baleto teatre. Teatro vadovas sako, net jei turėtų pinigų, visiems žmonėms bilietus kompensuoti pavyktų tik per 3 mėnesius – per dieną atliekamas ribotas skaičius operacijų.

„Didžioji dalis įstaigų, ne vien tik mes, nepajėgios didžiosios dalies bilietų grąžinti čia ir dabar“, – kalbėjo J. Sakalauskas.

Iš viso Lietuvoje žmonės į renginius, kurie turėjo vykti nuo kovo 13 dienos iki birželio 30 dienos, bet buvo atšaukti dėl koronaviruso pandemijos, nusipirko apie 300 tūkstančių bilietų. Seimas svarstė, kaip kompensuoti žmonėms, kurie nusipirko bilietus į kultūros, pramogų, sporto renginius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo projekte numatoma, kad jei renginys buvo atšauktas, rengėjai per mėnesį nuo to laiko, kai vėl bus leidžiami renginiai, susibūrimai, gali nustatyti kitą renginio datą. Toks naujai organizuojamas renginys negali vykti vėliau nei per metus nuo karantino panaikinimo.

Jeigu žmogui netinka nauja data, jis turi pranešti per 30 dienų. Tuomet jam, pagal projektą, būti pasiūlomas kuponas.

Pinigų už bilietą žmogus galėtų laukti net metus.

Jei iš naujo renginys nebus organizuojamas, žmogus sumokėtą sumą galės atgauti per pusantro mėnesio – 44 dienas – skaičiuojant nuo to laiko, kai bus atšauktas karantinas ir draudimai renginiams.

„Mes labai norim padėti kultūros sektoriui, renginių organizatoriams, nes jie šiuo metu susiduria su dideliais sunkumais. Gali kilti net bankroto grėsmė“, – pasakoja E. Jankevičius. 

REKLAMA

Vartotojus ginančios organizacijos nori, kad pinigai būtų grąžinti per 3 mėnesius ir metų laukti nereikėtų. Sako, kad tuo, jog verslas nebankrutuotų, turėtų rūpintis ne žmonės, o valstybė.

„Vartotojas ne savo noru yra priverstas teikti lengvatinę paskolą verslui, ir tai yra labai neteisinga vartotojų atžvilgiu ypač šiuo metu, kai dauguma vartotojų susiduria su nemenkomis finansinėmis problemomis“, – teigia vartotojų asociacijos atstovė Evelina Gruzdinienė.

O renginių organizatoriai tikisi, kad pinigus už bilietus bus leista grąžinti ne per metus, o po metų, jei žmogus nepanaudos kupono. Nes surinktų sumų neva jau nėra – jos išleistos avansams, arenų nuomai, reklamoms.

REKLAMA

„Mes norėtumėm, kad būtų automatiškai įtvirtintas kupono variantas – jūs negalite dalyvauti – automatiškai gaunate kuponą į renginį, ne mažesnės vertės, gali būti ir didesnė, ir tik jei per metus nepanaudojate kupono, nuo kupono galiojimo pabaigos per 30 dienų, jums grąžinami pinigai“, – kalbėjo Renginių organizatorių asociacijos vadovas Gediminas Jaunius.

Seime priimti įstatymą dėl kompensavimo už neįvykusių renginių bilietus tvarkos tikimasi priimti dar šią savaitę. Tačiau kad ir koks būtų sprendimas, atlikėjai buriasi į akciją „Išsaugok bilietą“ ir prašo žmonių iškart nepulti atsiimti pinigų.

„Biplan" grupės lyderis sako, kad kavai, sportui laiko daugiau, bet dienos labai liūdnos, prarasta dešimtys tūkstančių eurų. Atlikėjas vadina šią krizę baisesne už vykusią prieš dvylika metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes galėjom koncertuoti už bilietus, o ne už honorarus. Mes galėjom mažinti savo kainą, dabar mes negalim koncertuot apskritai“, – sako grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melman.

Atlikėjai tikisi solidarumo: „palaikykit atlikėjus, atlikėjai palaikys jus.“

O valdžia linki ne tik solidarumo, bet ir išradingumo. Sako, kad vasarą masinių renginių už uždarų durų tikėtis neverta, bet gryname ore koncertuoti bus galima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų