REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjo beveik mėnuo nuo tada, kai Lietuvos pasienyje įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Į šią zoną patenka ir populiarus Dzūkijos kurortas – Druskininkai. Ketinantiems čia apsilankyti svarbu nepamiršti tik vieno dalyko: patartina su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Parodyti šiuos dokumentus bet kada gali paprašyti pasienio apsaugos arba policijos pareigūnai.

Praėjo beveik mėnuo nuo tada, kai Lietuvos pasienyje įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Į šią zoną patenka ir populiarus Dzūkijos kurortas – Druskininkai. Ketinantiems čia apsilankyti svarbu nepamiršti tik vieno dalyko: patartina su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Parodyti šiuos dokumentus bet kada gali paprašyti pasienio apsaugos arba policijos pareigūnai.

REKLAMA

Nepaisant to, gyvenimas ir pramogos Druskininkuose nestoja, o turistai net nepajaučia pasienyje vyraujančios slogios nuotaikos, sakė kurorto meras. Tačiau, kaip nurodė Valstybės sienos apsaugos tarybos (VSAT) atstovas, dokumentą būtina turėti po ranka, kad nekiltų nesusipratimų.

Meras: Druskininkai nejaučia nepaprastosios padėties

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas tv3.lt sakė, kad nepaprastoji padėtis nesudrumstė kurorto kasdienybės nei gyventojams, nei turistams. „Absoliučiai nei matome, nei girdime, nei jaučiame kad nepaprastoji padėtis yra“, – minėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Asmens dokumentą visada reikia turėti su savimi šiaip jau. O kadangi esame netoli sienos ir padėtis įvesta, tiesiog patarimas jį turėti. Per tą visą laiką, kur turbūt jau arti mėnesio, nėra buvę nei mieste, nei prie miesto patikros. <...> Jeigu nebent per mišką važiuotum link sienos, į pasienio ruožą, galbūt tikrintų.

REKLAMA

Aš visada piniginėje nešiojuosi kortelę ir manau, kad reikalui esant, tapatybės dokumentą turėti pravartu. Juo labiau važiuojant į kurortą, esantį vos keli kilometrai nuo sienos“, – kalbėjo R. Malinauskas.

Tačiau šiuo metu kurorte visiškai ramu – nepastebėta, kad vyktų patikros. „Galbūt galima pamatyti vieną kitą automobilį policijos pravažiuojantį miesto ar priemiesčio gatvėmis. Bet anksčiau buvo daugiau. Jokio kito nesimato skirtumo, kaip buvo ir kaip yra“, – paaiškino kurorto meras.

Turistų srautai dėl nepaprastosios padėties irgi nekito, žmonės į Druskininkus tebeplūsta, o Kalėdų renginiai vyksta pagal planą. „Savaitgaliai visiškai užimti, o darbo dienomis šiek tiek sumažėja. Šiaip pandemija daugiau visiems maišo ir trukdo nei nepaprastoji padėtis“, – nurodė R. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kad Druskininkuose gyvenimas teka įprasta vaga, tikino ir savivaldybės vyriausioji specialistė komunikacijai Diana Sinkevičiūtė.

„Dėl nepaprastosios padėties įvedimo Druskininkų gyvenimas nesustojo: praėjusį savaitgalį startavo kalėdiniai renginiai, kurie tęsis visą gruodžio mėnesį, pilnu tempu dirba SPA centrai, viešbučiai, kavinės ir restoranai, vandens parkas, slidinėjimo trasa, Lynų kelias. Nei iš gyventojų, nei iš kurorto svečių nesame gavę jokių nusiskundimų. Druskininkuose saugu ir ramu – kviečiame atvykti", – tv3.lt atsakė ji.

Nedidelė tikimybė, kad tikrins

Dėl gyventojų dokumentų tikrinimo portalas tv3.lt susisiekė su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Atstovas Giedrius Mišutis tikino, kad didžiuosiuose pasienio miestuose patikrinimai vyksta retai, bet asmens tapatybę liudijantį dokumentą patartina turėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šimtu procentų netikrina, ypač tokiuose miestuose, kaip Druskininkai, Šalčininkai, kur jau didesnis judėjimas. Tačiau nuo pat pradžių buvo rekomenduojama turėti dokumentus. Tikrai niekas netikrina, kažkokių postų ir žmonėms nepatogumų tikrai nėra. Ir konfliktinių situacijų praktiškai nepasitaiko“, – paaiškino jis.

Nepaprastoji padėtis galioja 5 kilometrų spinduliu pasienio ruože ir dar 5 kilometrus į šalies gilumą, sakė VSAT atstovas. Ir pridūrė, kad situacija neprilygsta pernai metų judėjimo tarp savivaldybių ribojimams, kai buvo stabdomi automobiliai kelyje ir tikrinami visi asmenys iš eilės.

G. Mišutis priminė, kad vykstant į pasienį nereikia papildomų leidimų tiems, kas ten turi nekilnojamojo turto, besimokantiems, dirbantiems, vykstantiems lankyti artimųjų, ligonių, ar į laidotuves, keliaujantiems paslaugų ir panašiai. Tokiais atvejais pasieniečiai tikrina ir darbo pažymėjimo, nekilnojamojo turto ir kitus dokumentus, susijusius su priežastimi, kodėl asmenys keliauja į pasienį.

REKLAMA

„Aišku, yra ir aptinkama pasienio kilometruose tų žmonių, kurie ar dėl nežinojimo, ar dėl kitų priežasčių, neturi dokumentų. Bet tai nėra didelė masė ir žmonės tą tvarką žino, o pasienio ruožo gyventojams juo labiau nekyla problemų“, – teigė G. Mišutis.

Tad keliaujantiems pailsėti į Druskininkus rekomenduotina visais atvejais turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą, nors patikros tikimybė išlieka nedidelė. Vairuotojo pažymėjimas ar kiti dokumentai patikrai nelabai tinka, nurodė VSAT atstovas.

Patarė, kaip be reikalo negaišti laiko

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) atstovė Kristina Janulevičienė teigė, kad asmenų dokumentus daugiausia tikrina pasieniečiai, bet prisideda ir policijos pareigūnai.

REKLAMA

Pasak policijos atstovės, Druskininkų gyventojų ir svečių prašoma turėti asmens dokumentą dėl vienos priežasties – kad patikrinimas vyktų sklandžiai ir ilgai netruktų. O vyraujant nepaprastajai padėčiai pasienyje dokumentų patikra gali vykti kasdien.

„Automobilis ar asmuo gali būti arba prevenciškai patikrinti, arba tada, kai sukelia įtarimą. Tarkime, jeigu automobilis registruotas ne Lietuvoje, jau tikrai bus iš tų, kuriuos patikrins. Daug labai sudedamųjų ir gali patikrinti bet kuriuos Druskininkuose ar pasienio zonoje esančius asmenis, kur paskelbta nepaprastoji padėtis“, – sakė K. Janulevičienė.

Portalas tv3.lt domėjosi, kaip elgtis, jei patikros metu asmuo visgi neturi asmens tapatybės dokumento su savimi. Tuomet, pasak policijos atstovės, teks apsišarvoti kantrybe, nes tapatybės nustatymo procedūra truks ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Užtruks daug didesnį laiko tarpą, kol pareigūnai išsiaiškins to asmens tapatybę, nustatys, patikrins bazėse. Tiesiog tai yra ilgesnė procedūra. Turėti su savimi dokumentą, jo kopiją, fotografiją galima ir išmaniuosiuose įrenginiuose. Tai yra daug paprasčiau ir daug greitesnis lengvesnis būdas. Čia kaip su galimybių pasais, lygiai tas pats: ar turėti, parodyti ir nieko neįrodinėti, ar neturėti ir būti tikrinamam per daugiau bazių ir gaišti laiką tiek savo, tiek pareigūnų“, – kalbėjo K. Janulevičienė.

Primenama, kad nepaprastoji padėtis šalyje šiuo metu galioja nuo lapkričio 10 d. iki gruodžio 9 d. Vyriausybė planuoja ją pratęsti iki kitų metų sausio 15 d. pasienyje ne tik su Baltarusija, bet ir su Lenkija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų