REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje vėl augant užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičiui, jau rytoj Ispanija gali būti įtraukta į sąrašą šalių, iš kurių grįžus privaloma 14 dienų izoliacija.

Šalyje vėl augant užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičiui, jau rytoj Ispanija gali būti įtraukta į sąrašą šalių, iš kurių grįžus privaloma 14 dienų izoliacija.

REKLAMA

Daugiau nei trys milijonai, – tiek europiečių pagal oficialią statistiką nuo pasaulį apėmusios pandemijos pradžios užsikrėtė koronavirusu. Daugiausiai Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje ir Ispanijoje. Būtent pastarojoje vėl daugėjant užsikrėtimų, viešbučiai verčiami ligoninėmis. Čia kaip tik matote vaizdus iš Katalonijoje esančio Leridos miesto, kuris tapo naujausiu koronaviruso židiniu.

„Iš pradžių nustatėme, kad užsikrėtė keturi jauni žmonės. Kadangi virusą jie parnešė į namus, nedelsiant liepėme karantinuotis šešioms šeimoms. Jie sutiko izoliuotis namuose. Dabar visi jie laukia koronaviruso tyrimų rezultatų, o mes labai tikimės, kad jie bus neigiami“, – sako meras Antonio Labarta.

Vien savaitgalį Katalonijoje „Covid-19“ užsikrėtė per 2000-ius žmonių, o šiuo metu Ispanijoje priskaičiuojama daugiau nei 220 aktyvių koronaviruso židinių.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma jų susiję su vakarėliais, šeimų susibūrimais, protrūkius epidemiologai fiksuoja ir vaisių ūkiuose. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad jeigu sergamumo rodikliai nesikeis, jau rytoj Ispanija bus įtraukta į sąrašą valstybių, iš kurių atvykus privaloma 14 dienų izoliacija.

REKLAMA

Jungtinėse Valstijose labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusią Niujorko valstiją aplenkė Kalifornija, kur gyvena beveik 40 milijonų žmonių. Čia nustatytų užsikrėtusiųjų skaičius artėja prie pusės milijono, tačiau tikrasis viruso paplitimo mastas, neabejojama, gerokai didesnis. Visgi daugiausia mirčių vis dar fiksuojama Niujorke. Čia koronavirusas pareikalavo 32 tūkstančių gyvybių, Kalifornijoje – 8000-ių.

„Mes esame valstija, kuri dydžiu prilygsta 21-ai valstijai, todėl normalu, kad privalėjome atverti būtiniausius ekonomikos sektorius. Žmonės keliauja, kontaktuoja ir, žinoma, užsikrečia. Dėl to sparčiai auga skaičiai. Vis dėlto mes į situaciją žiūrime labai rimtai, tad įvedėme privalomą kaukių dėvėjimą“, – pasakoja Kalifornijos gubernatorius Gavin Newsom.

Savo ruožtu prezidentas Donaldas Trumpas, kuris vakar pripažino, kad Amerikoje padėtis tik dar blogės, šiandien pareiškė, kad nejaustų jokio nerimo leisdamas savo sūnų ir anūkus į mokyklą. D.Trumpas siekia, kad nuo rugsėjo Amerikoje duris atvertų mokyklos. Tokiu atveju į jas galėtų grįžti apie 50 milijonų moksleivių, o į darbus juos prižiūrintys tėvai bei mokytojai. Visgi D. Trumpo kritikai sako, kad prastėjant koronaviruso sergamumo rodikliams, tai itin rizikinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų