REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš darbo atleista Rasa nebegali tylėti: „Man taip pikta“

Mokyklos direktorė pateikė komentarą

47 metų Rasa Pilelienė 7 metus dirbo Salantų gimnazijos rūbininke, tačiau vieną dieną iš mokyklos vadovės sulaukė netikėtos žinios – buvo naikinamos jos pareigybės, todėl jai buvo pranešta, kad yra ruošiami dokumentai dėl atleidimo iš darbo ir rytoj moteris jau gali nebeateiti. Gimnazija paaiškino, kodėl buvo priimtas sprendimas naikinti šią pareigybę.

47 metų Rasa Pilelienė 7 metus dirbo Salantų gimnazijos rūbininke, tačiau vieną dieną iš mokyklos vadovės sulaukė netikėtos žinios – buvo naikinamos jos pareigybės, todėl jai buvo pranešta, kad yra ruošiami dokumentai dėl atleidimo iš darbo ir rytoj moteris jau gali nebeateiti. Gimnazija paaiškino, kodėl buvo priimtas sprendimas naikinti šią pareigybę.

REKLAMA

Rasa gyvena viena su mažamečiu vaiku. Pagal darbo kodeksą, vienišas mamas, kurios augina nepilnamečius vaikus, prieš atleidžiant turėtų perspėti prieš 3 mėnesius.

Vadovė pasirinko ją ignoruoti

„Vadovė pasirodo apie tai, kad esu vieniša mama, nieko nežinojo, nes iš pradžių atleisdama mane iš darbo  pasišaipė, sakydama, kad neprapulsiu, o kai pasakiau apie tai, kad esu vieniša mama ir pristačiau darbo kodekso numatymus ji sutriko, apsisuko ir nuėjo.

Vėliau paruošė dokumentus ir man leido dirbti dar tris mėnesius, pažadėjo išmokėti  dvi išeitines. Tuo metu aš sutikau“, – pasakoja Rasa.

REKLAMA
REKLAMA

Paskui moteris sužinojo, kad pas juos mokykloje dirba pensinio amžiaus žmogus, taip pat žmogus, kuris įsidarbino vos prieš metus. Iš darbo inspekcijos ji buvo gavusi informaciją, kad įstatymiškai pirmiausia yra atleidžiamas pensinio amžiaus žmogus arba įsidarbinęs vėliausiai, tačiau vadovė nusprendė kitaip.

REKLAMA

„Ji pasirinko atleisti mane – vienišą mamą. Su tokiu jos sprendimu po to jau nesutikau. Galiausiai žinodama, kad mano pareigybės yra naikinamos, ji man nieko nesiūlo, o į darbą priima dar vieną pensinio amžiaus žmogų – į mokytojo padėjėjus“, – situaciją pasakoja darbo netekusi moteris.

Rasa teigia, kad vadovė pradėjo ignoruoti – su ja nekalbėjo, nesisveikino, neatsakė į jos raštiškai pateiktą laišką ir net panaikinus jos pareigybes neinformavo, ką ji turi daryti ir kaip dirbti.

„Laukiau, gal pasikvies, bet taip ir nesulaukiau. Praėjus 13 dienų klausiau ūkio dalies vadovo, kokios yra mano darbo valandos ir apskritai, kokios yra mano pareigos. Tada jau sužinojau savo darbo valandas ir man davė pasirašyti dokumentus, kuriuose data atgalinė – rugsėjo 1 diena, o rašiausi 13 dieną. Mane 13 dienų ignoravo“, – apmaudo neslepia moteris.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes norime atsakymų į visus klausimus“

Po ignoravimo, kuris, kaip teigia moteris, truko pusę mėnesio, Rasą siuntė dirbti visur, kur tuo metu trūko žmogaus: dirbo budinčia, auklyte darželyje, padėjėja.

„Ačiū Dievui, ten mane priėmė ir vadovei išgyrė, kad su manimi pasiekė tokių rezultatų, kokių nebuvo pasiekusi nei su viena padėjėja. Tačiau vadovė vis vien liko nepatenkinta. Ji laikėsi savo sprendimo, kad manimi reikia atsikratyti.

Išaušo paskutinė darbo diena. Nuėjau pasirašyti prašymo ir ištariau žodžius: „Nepakeičiamų nėra. Šiandien aš, rytoj jūs“. Ir išėjau neatsigręžusi“, – su liūdesiu savo paskutinę dieną prisimena Rasa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris teigia, kad jos vadovė negirdi darbuotojų. Nėra įsiklausoma į tai, ko nori darbuotojai, jie negauna atsakymų į rūpimus klausimus.

„Mes norime atsakymų į visus klausimus, tačiau vadovė tik pasišaipo, pasakydama, kad ji neprivalo mums atsakyti. Tada kas gali mums atsakyti?“ – su liūdesiu kalba Rasa.

„Aš nebegaliu tylėti, tik nežinau, kur man kreiptis. Man taip pikta, nemiegu naktimis, nes nežinau, kaip toliau gyventi, kas bus toliau. Vaikas vis klausia: kodėl, mamyte, tave atleido? Ačiū Dievui, kad bent turiu valytojos darbą puse etato“, – graudinasi moteris.

Salantų gimnazijos direktorės Aušros Zebitienės atsakymas

Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Salantų gimnaziją dėl šio įvykio. Gimnazijos direktorė Aušra Zebitienė teigia, kad jų gimnazija kiekvienam mokiniui pirko individualias spinteles, o Rasa Pilelienė, jų buvusi darbuotoja, iki išėjimo iš darbo dirbo rūbininke 0,7 etatu.

REKLAMA

„Tėvai prašė, kad kiekvienas vaikas turėtų atskiras, užrakinamas spinteles ir pamažu rinkome pinigus, o nuo rugsėjo 1 dienos atskiras spinteles turi kiekvienas mokinys.

Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2017 metų gegužės 27 dienos sprendime numatyta, kad nelikus atskiros drabužinės, nelieka ir rūbininko pareigybės.

2023 metų rugpjūčio 30 dieną tvirtinant pareigybių skaičių ši pareigybė nebuvo įskaičiuota ir Rasai Pilelienei įteikėme įspėjimą, kaip ir priklauso pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, kad po 3 mėnesių bus atleista, su 2 mėnesių išeitinėmis. Taip ir padarėme.

O dėl šmeižto, pokalbiai buvo net su pavaduotoja. Mes su ja kalbėjomės, suprantu, kad niekam nepatinka atleidimas, bet rūbininko buvo tik viena pareigybė.

O dėl pensininkų, nežinau, ką ji turi minty. Ji man taip pat siūlė atleisti valytoją, bet dėl amžiaus aš negaliu diskriminuoti žmonių. Valytoja dirbai gerai, ji visiškai kitoje kategorijoje. Aš neturėjau iš ko rinktis nei ką svarstyti“, – teigė Salantų gimnazijos direktorė Aušra Zebitienė.

Gerovės valstybės kasdienybė! Pensininkai dirba,o žmogus darbingo amžiaus - lauk! Tas pats ir kitose organizacijose,bei įmonėse.
Tikra tiesa.Mokyklose daro ką nori ponios.Joms jokie įstatymai negalioja.Dirbau mokytojo padėjėja,pilnu etatu.Nuo Rugsėjo mėn.mažino etatus,ir paliko dirbti 0.75 etato.Aš nesutikau,tai pat klausiau,ar negalėtų sumažinti etato budinčiai,nes ji pensininkė?Atsakymas buvo toks,kad budinčiai et nieks nemažina.Neatsižvelgė ponios,kad esu našlė,auginu viena sūnų 16m.Na,ir įstatymas manęs nelabai saugo,nes sūnui jau nebe 14m.Skaudu,išėjau,susiradau darbą pilnu etatu,bet skauda dėl to,kad elgėsi,kaip su šiukšle,žiūrėdamos savo interesų,nes ta budinti,kažkieno giminaitė.Pačios etatus sau pasidaliję,kaip nori.Mano nuomone,jeigu esi mokytoja,tai negali dirbti pavaduotoja,bėgioti savo reikalus tvarkytis,o padėjėja tuo tarpu,kad padėtų spec.poreikių vaikams,kuris klasėje ne vienas,turi būti su visa klase,arba soc.pedagogė dirba ale padėjėja,tik ar tikrai dirba?Bet nieko nieks negali pasakyti,nes jos draugės.Oi kokios valdžiukės dirba sovietiniių laikų,žiūrinčios tik savo interesų!Labai žinoma istorija,knygą būtų galima parašyti.
nu pabandykit jūs provincijoje rast kažkokio darbo,čia ne Vilnius ar Kaunas kur ant kiekvieno kampo gali rast darbo,provincijoje valytojos darbas tik pagal pažintis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų